ProfilyUzavřený případ

Uzavřený případ, USA 2011
Obraz: 16:9
Zvuk: český:DD 5.1, anglický DD 5.1
Titulky: České
Čas: 90 minut Distributor DVD: 9.3. 2012 H.C.E.Popis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit
v id="filmblock1">

alt

 

Mladý policista Jonathan White (Channing Tatum) je služebně nasazen v Queensu, ve stejné oblasti, kde prosazoval zákon jeho dávno zesnulý otec. On, jeho manželka Kerry (Katie Holmes) a jejich nemocná dcerka Charlotte (Ursula Parker) se náhle ocitají v ohrožení, když investigativní novinářka Lauren (Juliette Binoche) přijde s obviněním, že policie tají okolností dvou šestnáct let starých vražd.

 

To se totiž týká děsivé příhody z Jonathanova dětství, do níž byl zapleten kromě něj i jeho kamarád Vincent Carter (Tracy Morgan, dětská verze Brian Gilbert ) a bývalý parťák Jonathanova otce Charlie Stanford (Al Pacino). Samotnému Jonathanovi přicházejí výhružné vzkazy a je již jasné, že staré tajemství bude mít následky v přítomnosti.

alt

Režisér a scénárista Dito Montiel filmem adaptoval vlastní knihu (stejně jako u své režisérské prvotiny Průvodce k rozeznání tvých svatých) a bohužel si tím udělal ostudu hned na několik způsobů, jelikož on by měl svému dílu právě nejvíce rozumět. Ve filmu však nefunguje ani příběh, ani technické zpracování.

Děj neustále skáče mezi přítomností a minulostí a diváka nudí v obou rovinách, jelikož minulost je v zásadě příšerně nezajímavá, přítomnost zase zmatená a pokud se vám stane to neštěstí, že jste film viděli, budete ještě hezkou chvíli uvažovat o tom, proč se vlastně mnohé události staly.


alt

Postavy by měly větší hloubku, kdyby je představovaly papíroví panáčci, ani Al Pacino toho moc nesvede (věřte mi, tohle není nejhorší film, ve kterém si zahrál). Zvlášť mentální problémy jednoho z hlavních hrdinů jsou podány neobyčejně zkratkovitě. Dialogy i monology se pokoušejí o zajímavost, ale i u nich usínáme. Pár okamžiků s uřvanými vulgárními Newyorčany šedivé a nezajímavé okolí neoživí. Montiel se pokouší do filmu dostat jakési motivy o policejní kolegialitě za hranicí zákona a atmosféře po nedávném 11.září 2001, ale to je přinejlepším klišé, přinejhorším pasé.

Je to zkrátka zážitek, bez kterého se můžete obejít. Uvidíte pár sympatických hereckých tváří, ale když scénárista a režisér neumí moc psát nebo režírovat, těch 90 minut stopáže byste promrhali a to je zločin, za jaký by vás Jonathan určitě zatknul.       

text: Jiří Kábrt         


Fotogalerie

alt

alt

alt

alt

alt

alt


VideoMladému policistovi je přidělen okresek Queens, sousedství kde vyrůstal. Pracuje velmi tvrdě, aby zajistil svojí ženu a nemocnou dceru. Ale když staré tajemství vyplouvá na povrch hrozí, že jeho život bude v troskách. Anonymní zdroj totiž odhalí novéinformace, že se policiste snaží ututlat nevyřešený případ vraždy dvou chlapců. Tato skutečnost vyvolá sled událostí, které otřesou celým sousedstvím.


Tvůrci


Další recenze


 

více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]