ProfilyŽena za pultem

Žena za pultem, ČSSR 1977
Obraz: 1.33:1 (4:3)
Zvuk: český DD 2.0
Titulky: české
Čas: 12 x 55 minut
Distribuce: 07.09.2008 Prague PromotionPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

A je to tady. Veselé i vážné příběhy z komunistického supermarketu, nazvaného Velkoprodejna, začínají.
 
Ano, velkoprodejna. Přesně to je mikrosvětem populárního Dietlovského seriálu. Soudružka Anna, čerstvě rozvedená matka dcery, která vypadá jako mončičák a kluka, který se tváří přechytrale, nastupuje do velkoprodejny a hned ze startu všechny pěkně prokádruje. Aby ne, když v předchozí práci dělala vedoucí. Anna má totiž problémy. Bejvalej jí nasadil parohy, nenažraná švagrová jí sebrala tranzistor a navíc jí točí manželka zástupce vedoucího. Anna jí vyfakuje a pak zosnuje revoluci. Stará protekční hydra je v hajzlu a pracující, kteří jí neměli rádi a doposud z ní srali magi v kostkách, zvítězili a mají se komu posmívat a na koho dělat dlouhý nos. Tak takhle to bylo v lednu, když Anna nastoupila. 
 
 
No a po lednu je tu únor. A s ním i příběh Zeleninové Jiřinky. Ta koktá a zamilovala se do zelinářského řidiče. Ten jí dal jablíčko a ona si myslí, že jí příště dá i banán. Ten svůj, prosolenej. Za Annou dolejzá Haničinec. Taky by jí rád dal banán. Proč ne, na banány se tehdá stály fronty. Stejně jako na hajzlpapír. 
 
 
 
Lahůdková Olinka nemá sice kozy ale z krámu vypadá nejlíp a ráda vy dostala banán od šéfova syna. Dovezou banány? A bude na ně fronta? Nebude. Banány nebudou. Řidič, který si narazil nějakou jinou šťabajznu se Jiřině vysměje že koktá, Olina utře hubu a Haničinec dolejzá za soudružkou Annou dál. Ta má ale jiné starosti. Chce odnaučit koktavou Jiřinu koktat, ale ani komunistický doktor tento zázrak nedokáže. Zato Anna dokáže prodat chlebíčky, které jim zůstaly viset. Haničincovi. Navíc dopomůže Jiřině k postu šéfové zeleniny. Ta si uvědomí svou funkci ve společnosti a důvěru v ní vloženou nezklame. Anna vábí Haničince na tvarohové knedlíky, které dostala jako tuzér. Jo a banány přivezou odpoledne. Budou i kaštany. 
 
 
Co dodat. Žena za pultem je seriálová legenda. Dietl rozuměl svému povolání a všichni nostalgici právě onanují nad vlahou představou moudré Anny Holubové. Takže obchodu zdar a za týden nezapomeňte… 
 
pokračovaní příště.
 
 
Tak teď si tedy pošmákneme. Je tady znovu a opět Anička Holubová a její veselé příběhy z pravěkého komunistického supermarketu.
 
Minule jsme skončili zkraje jara. A dnes to dotáhneme do konce. Povíme si o tom, jak Anna nakonec Haničince připustila, jak se ze svého vztahu zpovídala svým dětem, hlavně tomu pubertálnímu sobeckému mončičákovi, který na ni komicky kulí oči, o zástupci vedoucího, který si chtěl hned na jaře taky štrejchnout, protože zjistil, že má doma krávu, o tom jak se Haničinec s Annou chovali spíš jako zakomplexovaní puberťáci, než dospělí lidé, a taky o tom, že skoro ve finále za Aničkou přilezl i její bejvalej s tím, aby mu odpustila a vzala na milost. Sakra, kdo je ta Andula? Adulina Jolie? Bohyně sexu? Ne. Ani jedno, ani druhý. Tenkrát prostě frčely beranice velký prdele, rašící ženský knír a srostlý obočí. Jinak si to prostě neumím vysvětlit. Jo, na uvědomělou duši jsem zapomněl. Ta totiž Anně umožňuje řešit nejen své, ale i problémy jiných lidí.
 
 
Třeba řeznice a skladníka. Ti si to rozdávají ve skladu, ale jejím rodičům se to nelíbí, a tak chce zdrhnout z domova. Nebo starý skladník Dominik, který je otrokem svých parchantů, kteří chtějí na dovolenou a tak dědek musí máknout. Prodavačka Kalášková zase zjistí, že jí zahejbá starej (navíc s pěkně nadrženou mladou samičkou), a tak mu udělá ze života peklo, až ho přitáhne zpět ke svým povadlým vnadům. Učnice Zuzana zase užírá z chlebíčků a salátů. Flašku Hennessy asi ale neštípla. Svéráznou kapitolou jsou zase dvě pokladní. Ne, nejsou to lesby, jen ta jedna je zahořklá stará panna a ta druhá si našla taxikáře. A díky tomu jejich kamarádství (ne, fakt nejsou lesby) začalo pořádně skřípat. Stará a uremcaná bába od flašek zase uloví starého moravského obkladače. No co, i důchodci mají rádi sex. Vrací se i šéfův syn, který si narazil holku s dítětem. No co, na zajetém kole se drandí nejlíp. Jenže taťkovi se to nelíbí. Má asi na zajetá kola jiný názor. Anduly bejvalej se jí navíc nakvartýruje do bytu. Haničinec i Anna z toho mají docela trápení, ale snad to dají. Do konce už zbývají jen dva díly. Sobecký mončičák je arogantní a potřeboval by přes hubu. Anna se chová jako debil. Neumí si doma udělat pořádek. Snad se jí to povede příště.
 
Dokončení příště…
 
 
Minule to dopadlo nalevačku. Aničce se do bytu nakvartýroval ex manžel a její sobečtí parchanti mají radost. Haničinec s chlupatou hrudí opa, je smutný…
 
Zato Lahůdková Olinka je veselá. Bere si zazobaného hajzla a do poslední chvíle si užívá s přírodním leč chudým troubou s vybouleným rozkrokem v upnutých kalhotách. No, holka je to šikovná, uměla ty svoje malé kozičky dobře prodat. To agresivní mončičák Boučková chce být televizní hlasatelka. Furt se chová jako debil. Teď nutí Aničku aby si svýho ex znovu vzala. Ex manžel by zase chtěl připustit. Prozkoumat to roští. Anička mu nedá, i když se s Haničincem rozešla a nemá jí kdo obskakovat. Olinku přijde obskočit na její svatbu i přírodní šamstr a dá jí jazyk. Anička nevydrží a dá exmanželovi. Dá pohulit i zástupci vedoucího, který se chová jako despotický krypl. Hezky to tam v tom normalizačním supermarketu vře. Sousedi se navíc rozvádějí. Všude je samej problém. A do toho se blíží vánoce. Bejvalej zase zahejbá a Anička pochopí, že se chovala jako kráva. Dala vemena nepravému. Pochopí to i sobecký mončičák. Bejvalák letí z domu a zástupce vedoucího poletí z obchodu napřesrok. Anička dostane jeho místo. No a kdkdyž jí ježíšek nakonec přinese Haničince, je spokojenost úplná. Konečně Anička Holubová bude mít fungující rodinu, základ socialistického státu.
 
konec
 
 
Hokynářská nostalgie: Jiří Zídek
Je to hodně vtipné. S každým dílem vtipnější. Doba byla taková, jaká byla a tento seriál ji odhaluje. V celé své parádě lidí, kteří měli pořád palčivou potřebu starat se o ty druhé.
 
DVD DISK
Žena za pultem vyšla postupně jako soubor stánkových DVD. Na jedno DVD přišly tak dva díly seriálu. A to bylo vše.
 
 „Dej mi kousek tý šunky. Když má člověk vztek, musí si nacpat břicho. A dvacet deka vlašáku k tomu!“

Fotogalerie


Video


Archiv


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]