ProfilyĎábel v těle

The Devil Inside, USA 2012
Obraz: 1.85:1 (16:9)
Zvuk: anglický DTS HD, český DD 5.1
Titulky: české
Čas: 84 minut
Distribuce kino: 1.3.2012 Bontonfilm
Distribuce DVD / BD: 27.06.2012 Magic Box / ParamountPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Už prvopočáteční informace, že Vatikán se nepodílel na natáčení tohoto snímku a dokonce ani nepotvrdil jeho pravost dává jasně na srozuměnou o čem následující minuty budou. Ano, čeká nás další pseudodokument za pár šupů, který se bude tvářit jako brutální šoker...
 
A co si budeme říkat pro tento typ hororů je motiv exorcismu jako dělaný. Extra speciální efekty nejsou třeba (vždyť si to hraje na reál a v tom monstrózní Godzillu taky neuvidíte) a navíc jakoby živá kamera může (pokud je dobře použitá) navodit motiv sugesce, atmošky a tím pádem i strachu. Průkopník Blair Witch, nebo přeceňovanéParanormal Activity, které se dokonce dočkaly i dvou šitózních pokračováních, by o tom mohli vyprávět.
 
 
Začínáme krvavě. Policejní kamera sjíždí jako pedofil nebohou školačku tři oběti brutálního masakru. Co mu předcházelo? Nebo co po něm následovalo? To se dozvíme vzápětí. Dcera masakrátorky se chce dozvědět pravdu. Mimochodem ti zmasakrovaní byli dva kněží a jedna řádová sestra. Marie, která je údajně za masakr zodpovědná, skončila ve cvokhausu. Flanďáci jí chtěli vymýtat. 
 
 
Isabella tak pátrá, vše se natáčí na kameru a je to stejná nuda jako u většiny falešných dokumentů. Nesmyslné monology se střídají s teoriemi a dalšími učenými žvásty, aby to, co je zde vydáváno za film a současně za „absolutní klasiku mezi horory“ jak zní prolhaný reklamní slogan, mělo alespoň nějakou stopáž. Nicméně dozvíme se pár zásadních informací. Jednak tu, že matka Isabelly je s největší pravděpodobností posedlá. Aha, to už vlastně víme- Pak taky to, že církev odmítá nějaké posedlé vymýtat, což je zásadní zjištění. A pak taky to, že dva kněží vymýtají takové odmítnuté posedlé na vlastní pěst, což je ještě zásadnější.
 
 
Isabella a její kamera tak budou moci být přítomni u vymýtání démona jménem Bert. Bert jako čert. Jo, je to pitomé, já vím. Stejně jako fakt, že kněží páchající svou partyzánštinou v podstatě ilegální věc vytvoří záznamem z vymýtání proti sobě parádní důkaz. Ostatně on ani pseudodokument z vymýtání ďábla, není žádnou novinkou. Podobnou rádoby reálnou šou již v roce 2010 nabýzelo Poslední vymýtání ďábla, které alespoň mělo nějakou překvapivou pointu. To však zde nehrozí. Člověk nemusí být ani moc velký filmový znalec, aby vytušil kudy se bude toto vymýtání ubírat. 
 
 
Sympatické alespoň je, že diváka nečeká nablblý happy ednd. Ale těmi moc tyto rádoby pravdivé dokumenty a mystifikace nikdy netrpěly. Vždyť si vzpomeňte na jeden z těch prvních Kanibal Holocaust. Tam byli všichni sežráni, včetně bloncky, která před tím byla několikrát znásilněna. Takže ani v tomto ohledu se ničeho nového nedočkáte. Největším překvapením tak zůstává, že se toto dostalo do kin na velké plátno.
 
BD disk
Ďábel není jen v těle, ale kromě DVD i na BD disku. Což je sice trochu nelogické, v jeho provedení si moc kvality obrazu ani zvuku neužijete, ale budiž. Na BD disku si však neužijete ani  bonusů. Proč? No protože tu žádné nejsou. Disk obsahuje pouze základní funkce.

FotogalerieArchiv

Isabella (Fernanda Andrade) má trauma. Z její matky se před několika lety tři lidé pokusili v amatérských podmínkách vymést ďábla a ona (nebo zlá bytost v ní) je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze Spojených států převezena do psychiatrické léčebny v Římě, kde od té doby živoří v neustálém utlumení sedativy. Isabella se rozhodne vyřešit tragickou kapitolu v rodinné historii a v doprovodu kameramana se za matkou vydá, aby zjistila, co se tehdy doopravdy stalo. První setkání po letech ale její trauma ještě víc prohloubí. Matka je očividně nepříčetná a nepoznává ji, a proto se Isabella rozhodne proniknout do tajů exorcismu, aby ji a také sebe zachránila. Seznámí se se dvěma knězi, kteří navštěvují přednášky na vatikánské církevní škole, jež se tomuto temnému oboru věnuje. Ti se jí rozhodnou pomoci a díky tomu se ocitnou v předpokoji míst, kde se dějí věci tak kruté, že se jim lidský mozek zdráhá uvěřit. Oni dostanou šanci vyzkoušet si je na vlastní kůži. (oficiální text distributora)


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]