ProfilyRudá záře nad Kladnem

Rudá záře nad Kladnem, ČR 1955
Obraz: 1.33:1 (4:3)
Zvuk: český DD 2.0
Titulky: české
Čas: 82 minut
Distribuce: 1.12.2009 Levné knihy KMaPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Skončila první světová válka a Toník, alias Josífek Bek je back. A sotva dorazí, nepřemýšlí povrchně o tom, jak by řádně opíchal svojí Mařenu, byť to tehdá byla zábava chudých proletářů, ale dumá hlavně o socializaci.
 
No co co, Mařeně už dvě děti udělal a tím že by zadělal na třetí, by poválečné republice moc nepomohl. Pomoct může jenom socializace. „Jenže v partaji jsou po válce lidi, který nám, dělníkům, přestávají rozumět,“ tvrdí strejc, který má rád králičí maso. 
 
Jiný šaramantní soudruh – důchodce, zatím loví opuštěnou vdovu na červené kanape se zrcadlem. „Dělníci už ale nemají co žrát a ještě z práce je vyhoděj,“ míní socialista. Vládě se navíc nelíbí bolševické rejdy. Říká, že na Kladně je anarchie. Další socan, pan správce statku, chce prznit hodnou Anču. Ne proletářku, ale jinou Anču. Dělnický výbor kvůli ní vyhlásí stávku... zemědělskou stávku v lednu. Bože to jsou pitomci. 
 
 
A protože si komanči uvědomí, že tohle je fakt hovadina, hodlají stávku rozšířit. Do toho hraje dramatická hudba a komanči z toho zákonitě musí mít orgasmus. Ano, zachránili Anču před opícháním a ještě hezky oslavili první máj. Bek přednese procítěný proslov a pracující lid tleská o 106 a onanuje o 106 na druhou. A taky hledí  k zářivému májovému slunci. Chtějí jít za velikým majákem ruské revoluce a za praporem třetí internacionály. Tak přísaháme. 
 
Komunisti jsou veselé kopy, dělají si srandu z demokratické vlády a nedokážou pobrat, že té to vadí. Paradoxní je, že když si pak někdo dovolil dělat srandu z komunistické vlády, dostal na držku..., ale to sem teď netahejme, protože jsou tu důležitější věci. Anča se dala dohromady s proletářem Václavem a Tonda jede za Leninem do Moskvy. Dětem vysvětlí, že soudruh Lenin je proto veliký, že hodně ví a hodně umí. To že měl syfla, děckám nepovídal. Místo toho mu ještě vysvětlil, co je to keťasení s moukou. Ještě před odjezdem vysloví naději, že snad jednou bude celé Kladno rudé. 
 
 
Hezky to ten Tonda Zápotockých napsal. Rudá záře nad Kladnem je obludnou agitkou nejtěžšího kalibru. Idealistickými cíly omlouvá rebelii a svévoli komunistů (dělali to přece pro dobro všech). Pranýřuje a odsuzuje pak to, co komunisti, když byli u moci, dělali v daleko větším a obludnějším měřítku a nechává svým hrdinům kanout z úst taková „lejna“, se kterými nám pak komanči (alespoň těm dříve narozeným) vymývali mozek. 
 
Tonda, tedy Bek je back z Ruska i s pozdravy od Lenina a Venca Anče vypíchal proletářské dítě. Policajti se pustili do komunistů a pozavírají je. Jenže komunisti jsou nezmaři. Nejen že to nakonec, jak nám historie ukázala, vyhráli, dokonce i pak, když konečně padli, přežili a dnes jsou pořád tady. Ale dost propagandistických keců. Bavme se o filmech. Jenže tohle, to není film. To je tendenční propagandistická sračka toho nejhrubšího zrna. S internacionálou na konci... tak se soudruzi teda na ten pochod dejde... běžte... do prdele! A nezastavujte se.
 
Ideologická sračka (Jiří Zídek)
Ze začátku mi ta obludnost perverzním způsobem bavila. Pak jsem si ale uvědomoval všechny ty kecy, kterých jsem byl jako dítě svědkem. A za chvíli mi z toho bylo na blití.
 
DVD DISK
Bonusy na tomto DVD jsou prosté. Většinou textové informace, pár fotek a plakát. Při prohlížení fotek hraje internacionála. To je fakt hnus.
 
 
Dělnický táta svým dětem
Uber komanč Antonín Zápotocký (je jeho jméno se jménem Tondy z Rudé záře jen shoda?) v sobě objevil kromě levicového vnímání, které mu nakonec vyneslo post prezidenta republiky, i literární střevo. Vedle Rudé záře nad Kladnem spáchal třeba taky tendenční blábol Vstanou noví bojovníci.
 
 „K pořádný rvačce musíš vychovat chlapy.“
„Jako v Rusku! Nemluvili naplano a udělali revoluci!“
 

Fotogalerie


Video


Archiv


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]