ProfilyS ledovým klidem

The Cold Light of Day USA / Španělsko, 2012
Obraz 1.85:1
Zvuk: český DD 5.1, anglický DD 5.1
Titulky: české
Čas: 90 minut
Distribuce kino: 12.04.2012 Bontonfilm
Distribuce DVD: 17.10.2012 BontonfilmPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Bývávaly časy, kdy bylo jméno Bruce Willise spojováno se zárukou prvotřídní akce. Výdyť to znáte, Smrtonosná past, Poslední skaut a tak podobně. Jenže, jak se říká, „všechna akční sláva, polní tráva“, a Bruce „McClaine“ Willis, začal plešatět a měknout. 
 
Jasně, poslední Smrtonosná past, či hostování ve Stallonových Expentables dávají tušit, že Bruce zase přičichl k akčnímu dování, ovšem přesto se v jeho současné filmografii najde nejeden kousek, který prostě ty správné „akční koule“ nemá. A s ledovým klidem můžu potvrdit, že film S ledovým klidem, patří mezi ně. 
 
 
Jistě, na první, druhý i třetí pohled je jasné, že se nejedná o romantickou, či rodinnou komedii, ale standardní špionážní historka o zakukleném taťkovi agentovi, jemuž je parchanty shánějícími tajemný kufřík, unesena rodina, má k akčním orgiím stejně daleko jako český politik k morální bezúhonnosti. Tváří se tak, ale při detailním pohledu zjistíte, že je to blbost. Nemluvě o faktu, že Willis zde hraje jen druhé housle.
 
 
Ty první patří Henri Cavillovi, který zjistí, že taťka pracuje jako agent pro vládu a musí se s tím vypořádat. Plus zachránit mamku a bráchu. A hlavně zjistit o co tady „do hajzlu“ jde. Což s nasranou španělskou policií za zadkem není zrovna sranda. Což nezní zrovna špatně. Bohužel, našláplou adrenalinovou jízdu ve stylu 96 hodin nečekejte ani náhodou. Spíš naopak. Zde tvůrci sází na hru s postupným zjišťováním skutečností, aby byl divák, stejně jako hlavní hrdina v obraze. U Hitchocka to kdysi fungovalo, tady moc ne. 
 
 
Synek Will tak thrillerově tápe, kolem něj se motají killeři vyzbrojený bouchačkami s tlumiči, notně zestárlá Sigurney Weawer, místo Vetřelce jí už dostal zub času a taky zlí, stejně jako hodní agenti. Jen je třeba zjistit, kdo je kdo. Za ruku ho vodí belgičan Mabrouk El Mechri, který na sebe upozornil Van Dammovým pomníkem nazvaný JCVD, který rovněž, nebyl nic moc. Stejně jako tento, jeho hollywoodský debut.
 
 
No nic složitého ani světoborného v tom nehledejte. Ve Španělských lokacích se odehrává tuctová historka, která k její smůle není ani příliš záživná.  Ono totiž i přes fakt, že se zde pořád něco děje, divák, alespoň já jsem to tak cítil, se nemůže zbavit pocitu, že tomu něco chybí. Možná to bude tím, že mi většina postav byla úplně ukradená. A podání konspirace spojené s dostatečným množstvím neprůhledných lží už tady taky několikrát bylo. A v lepším podání.  A pak je zde samozřejmě klasické klišé, kdy se naprostý amatér, pod tíhou okolností změní v super borce, kterému by i zasloužilý agent mohl jeho schopnosti závidět.  Nemluvě o spoustě nelogických blbostí.
 
 
Ale co, je to jenom film. Jen lepší kamera a tempo by mu určitě prospěli. Na druhou stranu obsazení je výtečné. Byly časy (zhruba před deseti lety), kdy by se mnohý divák před ním možná tetelil blahem.  Inu bejválalo. S ledovám klidem je prostě čistokrevný, z řady nijak nevybočující průměr. Ani pecka, ani sračka. Devadesát minut na jedno použití. Co vůbec bylo v tom kufříku? A je to vůbec důležité? A ještě jedna maličkost. Proč se to celé vůbec jmenuje S ledovým klidem? Nikdo se tam totiž moc klidně, natož ledově klidně, nechoval.

FotogalerieArchiv

 

Když mladý byznysmen Will Share (Henry Cavill) přijede do Španělska na týdenní rodinnou dovolenou, není zrovna prázdninově naladěn. Jeho začínající firma má problémy a napjatý vztah s puntičkářským otcem Martinem (Bruce Willis) to všechno jen zhoršuje. Když je ale Willova celá rodina unesena lidmi, ze kterých se vyklubou tajní agenti pátrající po záhadném kufříku, Will se najednou ocitne sám na útěku. Z ničeho nic se znovu objeví otec Martin a Willův svět se otočí vzhůru nohama, když mu otec prozradí, že je agent v utajení zapletený do mezivládní sítě lží a tajemství. Will musí najít způsob, jak zachránit svou rodinu.
 
Běží čas stanovený únosci, španělská policie po něm jde za vraždu, kterou nespáchal a tým amerických zabijáků ho chce stejně intenzivně dostat ze zatím neznámých důvodů. Will musí ve spletitých ulicích Madridu rozplést konspirační labyrint. Komu může věřit? Kdo zabil jeho otce? A kde je záhadný kufřík, který je zřejmě klíčem k bezpečné cestě domů? Při hledání odpovědí na tyto otázky Will objeví Lucii (Verónica Echegui), o které nikdy neslyšel, a která mu chce pomoct. Ztráta otce spojí jejich síly, ale dokážou překonat obrovské nástrahy dříve, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]