ProfilyLet´s Dance: Revolution

Step Up: Revolutions, USA 2012
Obraz: 1.85:1 (16:9)
Zvuk: anglický DD 5.1, český DD 5.1
Titulky: české
Čas: 93 minut
Distribuce kino: 30.08.2012 Bontonfilm
Distribuce DVD: 16.01.2013 BontonfilmPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Představte si to takhle. Ulice zaplněná auty. Najednou se objeví snědá roštěnka s mobilním (přenosným) DJ pultem, rozbalí to, pustí nějakou vypalovačku, z aut najednou vyskáče místní omladina a začne zběsile trsat.
 
A to tak zběsile, že díky hydraulickým zvedákům začnou trsat i auta. Jo je to blbý už od pohledu, ale prima se na to kouká. Takže vítejte v novém revolučním Let´s Dance. A pojďme si zatrsat. Proč? Protože tady trsají všichni.
 
 
Jenže, jak z následujícího děje vyplývá, trsat takhle brutálně na veřejnosti je ilegální, což jako divák nedotčený touto sérií moc nepobírám, ale asi to tak bude.  A jsme u jádra problému, který se v tomto případě dá nazvat zápletkou. Grupendance ze začátku byl dílem partičky nadšenců (The Mob – Banda), kteří  chtějí uspět v soutěži na internetu o co největší sledovanost. A tak plánují další akci. A aby to mělo i nějaký romantický náboj, je tu číšník Sean (hlavní hrdina), který je její součástí a dcerka miamského kravaťáka Emily, jež rovněž ráda trsá a kroutí zadkem. Obzvláště, když je v dohledu Sean. Jenže fotřík tomu moc nepřeje, čímž zde máme další nepřátele neholdující tanci. Ano, jsou jimi kravaťáci.
 
 
Další taneční orgie se odehrají na snobské výstavě v muzeu a je třeba přiznat, že byť je realizace tohoto výstupu nemyslitelná,díky choreografii postavené na „oživlém tančícím umění“ se jedná o skutečně vizuální žranici. A o to tady jde. Chatrný, nelogický děj tak alespoň dává nějaký smysl proč se na něj dívat. A to se se Emily bude snažit dostat do Bandy je jen logickým pokračováním. Během další akce, trsá v luxusní restauraci „dancuje“ o 106 i ona. Inu, nebylo zase těžké si tohle domyslet. Stejně jako fakt, že určitě přijdou problémy. Obzvlášť když Emilin otec hodlá zbourat čtvrť z níž Banda a její sympatizanti pocházejí a postavit zde moderní hotel. Z tanečních kreací se bude muset stát forma protestu.
 
 
Nebudeme si nic nalhávat. Celé to je ptákovina, nicméně vypiplané taneční choreografie drží celou tu ptákovinu nad hladinou. Romantika a sociální podtext jsou jen vatou mezi jednotlivými vystoupeními a zmíněná krize by měla být podle pravidel všech klišé předskokanem k tomu nejnadupanějšímu vystoupení, které by mělo nastavit zrcadlo prohnilé kapitalistické konzumní společnosti a všechno uvést zase „do cajku“ . Bohužel, tato choreografie k těm nejnápaditějším ve filmu, z níž by si divák měl sednout na prdel, popřípadě se vlnit před obrazovkou, nepatří. 
 
 
Je vtipné vidět kam až původní film o rebelovi a baleríně z roku 2006 zmutoval. Let´s Dance: Revolucion je hlavně o podívané. A tento úkol plní beze zbytku. To že je dějově mimo mísu a realitu je druhá věc, stejně jako fakt, že logika se tu svíjí v taneční kreaci smrtelných křečí. A finální cajdák, ve stylu hypermoderního Hříšného tance, je už jen dovětkem, aby i romantice bylo učiněno zadosti. Ne, Emily nebude sedět v koutě!“ Inu, některé věci se prostě nemění. Stejně jako fotříci kravaťáci, kteří okouzleni tanečním rejem prozřou, získají sociální cítění a klidně spláchnou svůj výnosný projekt do hajzlu. Jo, je to blbé, já vím. Ale od toho pohádky přeci jsou. I ty, v nichž se hlavně trsá.
 
 
DVD Disk
Čtvrtý Let´s Dance je samozřejmě, stejně jako jeho předchůdce, natočen ve 3D. Není divu, když se v něm jedná hlavně o podívanou. Nicméně český distributor jej uvání pouze na holém DVD (základní funkce, žádné bonusy) 3D BD disk se nekoná.

FotogalerieArchiv

 

Mladá tanečnice Emily (Kathryn McCormick) přijíždí do Miami s velkým snem tančit na profesionální úrovni. Na jedné plážové party se seznámí se Seanem (Ryan Guzman) a protančí s ním celou noc. Sean vede kontroverzní pouliční taneční hnutí MOB, které se drze dere vpřed a tančí na nejrušnějších místech ve městě a také v netradičních prostorách jako jsou muzeum nebo banka. Občas si vyberou rušnou křižovatku. Prostě to rozbalí všude, kde vzbudí pořádný rozruch. Tancem provokují běžné kolemjdoucí a strhávají na sebe i pozornost médií. Jejich hlavním cílem, je způsobit co největší šok a být pořádně vidět i slyšet. Sean Emily postupně učaruje a rozhodne se do jeho tanečního projektu zapojit. Postupně se stane jeho hlavní tanečnicí. Brzy mají první neohlášené vystoupení, které opět zvedne ze židlí řadu kritiků i fanoušků. Jedny naštvané a druhé nadšené. Emilyn otec, bohatý byznysmen, ale nesouhlasí, aby se jeho dcera poflakovala s pouliční bandičkou. Představuje si pro ni jinou budoucnost. A tak to chce tanečníkům pořádně osolit. Místo, kde už MOB dlouho trénují, chce Emilyn otec rekonstruovat a využít jej k obchodním účelům. K tomu potřebuje vystěhovat tisíce zde žijících lidí. Skupina MOB se na protest proti tomu rozhodne vyrazit do ulic a tancem upozornit na problém těch, kteří zůstanou bez střechy nad hlavou. Teď už taneční skupina MOB netančí jenom proto, aby se předváděla a provokovala, nyní tančí pro zatraceně dobrou věc. (oficiální text distributora)


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]