ProfilyPostradatelní 2

The Expendables 2, USA 2012
Obraz: 2.35:1 (16?9)
Zvuk: český DD 5.1, anglický DD 5.1
Titulky: české
Čas: 98 minut
Distribuce kino: 06.09.2012 Bontonfilm
Distribuce DVD / BD: 23.1.2013Popis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Když v roce 2010 vyslal Sly do akce tým žoldáků, aby oživil béčkového ducha starých dobrých a hlavně akčních osmdesátých a devadesátých let, byla to bomba.
 
Defilé hrdinů, který již každý považoval za odkecané, třeskutá akce, slušná porce nadsázky a nejedna drsňácká hláška, to vše stačilo k orgasmu všech těch, kteří si kvůli Chuckovi koupili Total Gym, dělali roznožky jako JCVD a tričko se Sandokanem vyměnili u kolotočářů za trička s Rambem. A to nemluvím o památné scéně v kostele, kde se setkal Sly s guvernátorem Arnoldem a Brucem se slabostí pro Smrtonosné pasti. Prostě nářez ve všech ohledech. A proto není divu, že vznikla dvojka.
 
 
Ale znáte ty dvojky. Mají být větší, nadupanější, nápaditěkší, no prostě nej. Ovšem málokdy to vyjde. Což je v mnohém ohledu i případ druhých Postradatelných. Obzvlášť když byly doprovázeny zaručenými zvěstmi, že do týmu vydávajícího se na druhou misi přibudou nový slovutní borci, jako třeba Jean-Claude a dokonce prý přijde i kouzelník... tedy Chuck Norris. A co je na tom všem nejlepší, zvěsti nelhaly.
 
 
Obsazení filmu je opravdu excelentní a vlhký sen každého kdo vyrůstal na akci z přelomu osmdesátých a devadesátých let, zároveň. A nejen to. I úvodní akce dává tušit, že tohle bude skutečná jízda. Těžké ráže kulometu rvou kusy masa z nekonečného zástupu parchntů a sniper „upaluje“ hlavy přesnými zásahy (což dostatečně evokuje posledního Ramba), Arnold Schwarzenegger chce pořádnou velkou zbraň a Jet Li ve stylu Jackieho Chana mlátí militantní protivníky pánvemi po ksichtu. Nemluvě o Lundgrenovi s tváří frankensteinova monstra na tripu. Jo, je to vážně jízda. Bohužel však současně i to nejlepší co film nabídne.
 
 
Nová mise Postradatelných se odehrává v Albánii a jak se zdá, bude to procházka růžovým sadem. Ostatně jako vždycky, netřeba učit starý psy novým kouskům. Stejně by to nefungovalo. Problémy se dostaví podle očekávání vzápětí a hned je důvod nabít kvéry všech ráží a spustit palbu. V Albánii je totiž možné všechno. I to, že Jean-Claude s vykérovaným symbolem satanistického kozla na krku dělá z obyvatel místního vidlákova novodobé otroky. Stejně jako to, že se zde jen tak, bez zjevné příčiny, poflakuje Chuck Norris. Jenže, žádný zázrak se nekoná.
 
 
Oproti prvnímu filmu značně přibylo nadhledu a trochu ubylo (když nepočítáme úvodní jízdu) akce. Jistě, film má své momenty, stejně jako několik vyvedených hlášek, dostatečnou porci odkazů a staré fláky a podle očekávání zde má i větší prostor Willis se Schwarzeneggerem, ale jako celek prostě neohromí. Pobaví, to ano, ale akční orgie se nekonají.Nebo čekali jste snad něco jiného, než že Chuck se bude procházet bojovou zónou tanečním krokem a ledabyle kosit jednoho krypla za druhým? Nebo že snad Van Damme neudělá svou pověstnou roznožku? A co Arnold a jeho „Já se vrátím!“
 
 
 Inu dvojka. Šedé a hlavně chudé prostředí Albánie celkovému dojmu rovněž moc nepomáhá. Navíc hodně věcí je podmíněno efektu. Bez ohledu na logiku... „Jsem zpátky!“ Vítejte ve finále. Nakonec proč si s tím lámat hlavu. Tohle je přehlídka staré akční gardy. O nic víc tu nejde. A tuto svou funkci Postradatelní plní beze zbytku. 
 
 
Nemá cenu dál plkat. Staré akčňáky, které Postradatelní evokují neptarřily mezi scenáristické klenoty. Nepatří mezi ně ani Postradatelní. Ti se jen snaží názorně ukázat, že staří borci ještě dávno nepatří mezi postradatelné. Rozlučme se tedy slovy Bruce Willise, pronesenými po třeskuté finální a náležitě přepálené holomajzně:
 
„Působivý, Fakt působivý. Trochu extrém, ale hezký.“

FotogalerieArchiv

Stará známá banda Postradatelných Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) se dají opět dohromady poté, co je tajný agent CIA Church (Bruce Willis) povolá, aby jim zadal zdánlivě jednoduchou zakázku. K partičce se přidávají i noví členové Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) jako první žena v týmu Postradatelných. Ačkoliv úkol vypadá velice jednoduše, samotná akce se příliš nevydaří a jeden člen Postradatelných během ní dokonce zemře a to dost nepěknou smrtí. Jeho parťáci se ho rozhodnou pomstít přímo na místě, tedy na nepřátelském území, kde mají pouze mizivou šanci na úspěch. Postradatelným se podaří rozpoutat peklo na zemi, na které se mimochodem válí i pět tun čistého plutonia, které by naši planetu hravě vychýlilo z osy. Tuhle třaskavou směs musí zajistit dřív, než bude pozdě. To je ovšem brnkačka ve srovnání se šťavnatou pomstou za kamarádovu smrt. (oficiální text distributora)


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]