ProfilySousedská hlídka

The Watch, USA 2012
Obraz: 2.35:1 (16:9)
Zvuk: český DD 5.1, anglický DD 5.1
Titulky: české
Čas: 98 minut
Distribuce kino: 27.09.2012 Bontonfilm
Distribuce DVD / BD: 31.01.2013 Bontonfilm / 20th Century FoxPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Evan je jedním z nejaktivnějších obyvatel městečka Glenview. Tak aktivním, že kdyby žil v komunistické totalitě, byl by více než stoprocentním údernickým a hrdinou socialistické práce. Prostě takovej snažilej a uvědomnělej kokot. 
 
Jenže žije v Americe a tak alespoň vybudoval oslnivou kariéru v níž se po dvanácti letech vypracoval z junior managera supermarketu v senior managera toho samého supermarketu. Jo a taky založil sousedskou hlídku. A tohle je její příběh.
 
 
Všechno začalo brutální vraždou nočního hlídače v Evanově supermarketu. A tehdy Evan prozřel. Nikdo nikoho nesmí zabít a stáhnout z něj kůži. To totiž není fér. A když něco není fér, je se třeba tomu vymezit. Třeba formou domobrany, sousedské hlídky, což je skupina podobných exotů jako Evan, kteří by měli s baterkami a vysílačkami bdít nad zákonem. Že se bude jednat o partu imbecilů, sloužících k pobavení, je logické. A navíc se do toho připlete mimozemská invaze. Jinými slovy, partičku debilů čeká komediální blízké setkání třetího druhu.
 
 
Má to jen malou chybku. Od začátku tomu chybí drajv a koule. Alespoň do doby, než divák přijde na to, co s mimozemšťanem udělá, když mu někdo olíže koule a že supermarket je vhodným místem k mimozemské invazi. Bohužel, než dojde k tomuto zjištění, divák musí vydržet celou hodinu poměrně nudné komediální vaty s něolika málo vtípky. Což je na film lákající na slušné obsazení v čele s Benem Stillerem, či Vincem Vaughnem, hodně málo. Akční závěr už to nenarovná. Ne žádní krotitelé duchů ve sci-fi podání se nekonají.
 
 
Sousedská hlídka totiž působí jako dyby si neuměla vybrat, čím chce vlastně být. Je tady klasický komidiální námět looserů, několik pubertálních vtípků, krev, koketování  s feálním humorem, sci-fi námět, ždibec popkulturních odkazů a Stiller. Kdyby se to nějak dobře poskládalo, nemusela by to být zase taková pruda. To se ale tady moc nepodařilo a tak sousedská hlídka není na rozdíl od emzáků „kulervoucí“. Podobné zklamání tu před pár lety bylo s komedií na podobný námět Evoluce, které nepomohla od průměru ani přítomnost Davida Duchovnyho z tehdy hodně populárních Akt X. A tak mě napadá, že se mi Evoluce asi líbila víc než toto.
 
 
Sousedská hlídka je tak průměrnou komedií, která neurazí, ani nenadchne. Několikrát se pousmějete, ale nebudete se mlátit smíchy do kolen. Zaregistrujete, že Stiller má další zářez, ale nebudete tvrdit, že je to bůh. Snad jeho druhý Zoolander dopadne líp. Na DVD je to v pohodě, ale vyhodit za to prachy na lupeny do kina byl bych asi nasranej a měl bych chuť někoho kopnout do koulí. A mimozemšťani by to určitě nebyli. 
 
 

FotogalerieArchiv


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]