ProfilyLet

Flight, USA 2012
Obraz: 2.35:1 (16:9)
Zvuk: anglický DTS, česý DD 5.1
Titulky: české
Čas: 139 minut
Distribuce (kino): 21.02.2013 Bontonfilm
Distribuce DVD / BD: 19.06.2013 Paramount / Magic BoxPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Připoutejte se prosím. Sjetý kapitán Whip vede „svůj“ Boeing napříč bouří. Ve stejné době, kdy Nicol v absťáku zvažuje nabídku pornoproducenta nechat se ojet Othelem do zadku, aby si vysloužila dávku, kterou nutně potřebuje.
 
Nicol se do zadku vojet nenechá a Whip úspěšně provede letadlo bouří. Ovšem všeho do času. Letadlu najednou začnou vynechávat všechny systémy a katastrofa je neodvratná. A tak ve stejné chvíli, kdy si Nicol šlehla do žíly dávku pěkně vostrého svinstva, Whip bojuje proti „nezvratnému osudu“  za kniplem téměř neovladatelného letounu. A svůj boj vyhraje. Z hrozivé katastrofy se stalo letecké neštěstí s pár mrtvými. Nicol je smažka a Whip je hrdina.
 
 
Ale i zde bohužel platí ono již vyřčené pořekadlo „všeho do času“. Vyšetřování prokázalo, že Whip měl pěkně pod kůží. Víc než dvě promile. A je to venku. Nicol je furt smažka a Whip je notorik, který si někdy rád šlehne nějakou tu šmakuládu. Třeba koks. Ten gumuje promile. A tak je najednou z hrdiny pokročilý alkáč, čímž tady máme regulérní drama o cestě na dno. Takže pokud jste se těšili na katastrofický biják, koukejte zapomenout. Denzel Washington se zbylou (a bohužel hodně dlouhou) stopáž filmu rozhoduje jestli se vožrat, či nevožrat, popřípadě opíchat Nicol. Jo, to je ta smažka s tím Othelem, análem a tak. Vrána k vráně sedá a alkáč je největší kocour. Zpívaly o tom i Tři sestry.
 
 
Robert Zemeckis se nevrátil do budoucnosti, ale natočil alkáčské drama se současnosti, kde se chlastá Jack Daniels přímo z flašky a divákovi hustí do hlavy, že démon alkoholu je zlý. Moc zlý. A tak se podíváme na seanci alkoholiků „Jmenuji se Whip a jsem notorický alkoholik,“ stejně jako na slyšení, které má Whipa „ukřižovat“. To vše v pomalém tempu příběhu odrážejícím americké chápání světa od hysterických výlevů směrem k Ježíšovi, až po patetické kecy. A pak je zde samozřejmě spousta klišé během kterých divák odhaduje, kdy to Whip, kterému jde o kejhák posere a naleje si bambeřici. Np, upřímně řečeno, moc velká zábava to není.
 
 
Let Roberta Zemeckise nepřináší nic nového. Sondu do duše alkoholika máme i v českém provedení (Ikarův pád) a v mnoha jiných podobách, mnohdy i daleko drsnějším provedení. Ta je zde okořeněná sugestivně natočenou leteckou katastrofou a finální morální onanií demonstrující, že alkáč je sice největší kocour, ale musí hlavně najít své dno od kterého by se odrazil. No Američani si na tyhle hovadiny potrpí. Mě to docela sere. A tím můj let napříč tímto filmem skončil. Patetické žvásty nakonec tvoří jen nepříliš zásadní přistání. Závěrečné titulky jsou odměnou. Jdu si dát panáka. Tohle byl hodně dlouhej film.
 

Fotogalerie


Video


Archiv


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]