ProfilyPátek třináctého 03: part 3

Friday the 13th Part III, USA 1982
Obraz: 2.36:1 (16:9)
Zvuk: andlický mono
Titulky? České
Čas: xxx minut
Distribuce DVD: 13.10.2001 Hollywood Classic / ParamountPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Co ci budeme říkat. Třetí pátek třináctého je klasika. Proč? Protože každý „krvavý jelito“ přeci ví, že právě zde získal Jason svou hokejovou masku.
 
Ano, je o ak. Jak prozradí rekapiulace v podobě finální scény z dvojky, ped ím Jason kydlící puberťáky v okolí Crystal Lake měl na palici pitel s jednou dírou z níž často a rád „viděl rudě“. Do té doby, když ho jedna z přeživších podrbala mačetou na hlavě. Ale to ho nezlomilo. Vzápětí si spravil chuť a renomé tím, že nakrmil sekáčkem na maso místního prodavače a pletací jehlicí protáhl hlavu jeho uštěkané manželky a už čekal na další várku čerstvých puberťáků. A ta na sebe nenechala dlouho čekat. Včetně obtloustlého, hnusného a zamindrákovaného vtipálka Shellyho. Ten to později schytá v podobě proříznuté krkovice. Ale nepředbíhejme.
 
 
Nyní partička puberťáků, v níž nechybí ani dva vyhulenci míří ke Crystal Lake, aby se zapletli s drsnými barevnými motorkáři, potkali dědu mávajícího vyrvaným okem, trochu si zapíchali a pochopitelně okusil ja chutná, když vás někdo porcuje na kusy. Třeba mačetou. Třetí pátek třináctého je klasický slasher v němž je partička teenagerů brutálně konfrontována  s brutálním zabijákem a jeho buransky kreativními metodami vraždění. Z houfu jdoucího na Jasonova jatka se pomalu začíná profilovat dívka Chris, terá bude pochopitelně ve finále utíkat o život a zakopávat o mrtvoly svých zmasakrovaných kámošů a kámošek, no a aby to bylo ještě víc cool, nechybí ani pár záběrů vhodných pro 3D efekty. Ano, 3 Déčko v osmdesátkách frčelo a nevyhnul se mu ani Pátek třináctého 3... Dé.
 
 
Smažka ve sklepě měla smolíka, elektrický proud způsobil, že si svého špeka už nedohulila. Šíp z harpuny je taky fajn. Pomalejší rozjezd střídá Jasonovo řádění, který si poprvé nasazuje hokejovou masku. Andy předvádějící se před svou roštěnkou jako cirkusák chodící po rukou, skončil vejpůl. Ups. Smůla. Jason je ve trojce velice kreativní. A hokejová maska mu sekne. Proto jí už ze znetvořené tlamy nesundal. Ovšem na dtuhou stranu i zde zub času hlodal. Pátek třináctého se nikdy nevyznačoval přílišnou reativitou, jeho schéma je prosté a ani zde tomu nebylo jinak. Což současnému divákovi může možná přijít stereotypní a nudné. Ovšem pro pamětníka, který si toto dílko od Steve Minnera pouštěl ještě na mockrát jeté VéHáeSce bude mít své kouzlo pořád, Rozžhavený pohrabáč je svině.
 
 
Nic nového nepřináší ani finále. Jasně, tato „poslední přeživší“ se Jasonovi alespoň snaží čelit, ale ani to jí není moc platné. Jason má svou hokejovou masku a je k nezastavení. Klasika. Dlouhá honěná po okolí s mrtvolami coby body tohoto „orientačního běhu“  ( v tomto případě hodně natahovaném) samozřejmě dopadne Jasonovo likvidací, ale každý přeci ví, že Jason je nesmrtelnej a že ho rána sekerou do hlavy, nemůže odradit, aby si v příštím filmu nepočkal na další várku puberťáků. Tak to prostě bylo, je a bude. A o tom pátek třináctého je...
 
Recenze napsaná v pátek třináctého 13.9.2013
 

Fotogalerie


Video


Archiv


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]