ProfilyMěsto nemrtvých.

Battle of the Damned, USA / Singapur 2012
Obraz: 1.85:1 (16:9)
Zvuk: anglický DD 5.1, český DD 5.1
Titulky: české, čas: 85 minut
Distribuce DVD: 11.09.2013 BontonfilmPopis Fotogalerie Video Archiv Tvůrci Další recenze koupit

 

Z výzkumného zařízení unikl kurevsky ošklivý patogen a udělal z obyvatel asijského města zombies, tedy agresivní bacilonosiče, kteří pobíhají po ulicích jako urvaní ze řetězu a okusujou všechno živé, co se jim připlete do cesty. 
 
Rádi by si smlsli i na Dolphu Lundgrenovi, ale ten má tuhý flák masa. Navíc musí zachránit prominentní dcerku šéfa korporace, terá je za vir zodpovědná. Což nebude sranda. Obzvlášť, když mu zombíci, tedy pardon, bacilonosiči, sežerou skoro celou vojenskou jednotku. Naštěstí má po svalnaté ruce kvér s nekonečnou municí a taky armádu robotů. Kusy masa budou lítat.
 
Popírat fakt, že Město nemrtvých je béčko jako kráva, by bylo stejné jako popírat Fakt, že Lundgren je už dávno kořen za zenitem, jehož největším (a asi jediným) posledním úspěchem bylo účinkování ve Stallonových Expentables. Tento laciný blábol je jen dalším v řadě. Zábavné řadě, pokud ujíždíte na blbinách v níž se deklamují nablblé hlášky, děj je patřičně přepálený a měřítkem atraktivity je, kolik kryplů Dolph s černým šátkem na palici vykostí. V tomto případě jich bude dostatek. 
 
Pak je tu ještě prominentní dcerka – drsňačka, která v kulisách vylágrovaných baráků pobíhá v emo vizáži. V každém správném béčku má být ženská, aby se tvářila dostatečně drsňácky a ukázala kozy. Tahle je neukazuje. Žádné nemá. Tak se alespoň tváří drsně. A aby to nebylo tak prázdné, je zde partička debilů (hrstka přeživších), kterým scenárista nacpal do držek tak debilní dialogy, že si divák přeje aby je ti nakažení co nejrychleji a nejefektněji sežrali. Stejně k ničemu jinému neslouží. A jeho přání budiž vyslyšeno. Mimochodem, je těžké uvěřit, že lidi žijící uprostřed zombie apokalypsy budou tak vymydlení a nažehlení, jako by si náhodou odskočili od televize, kde se dívali třeba na film o robotech.
 
„Uvažuju, že vás obejmu.“
„Ne, tady před robotem.“
 
Ano, jasně. Jsou tu roboti, kteří dávají tomuto slátanému zombie béčku o neprodyšně uzavřeném městě plném zombíků, punc něčeho originálnějšího. No dávali by, kdyby provedení nebylo na úrovni Eda Wooda, nebo společnosti UFO. Takhle se roboti, byť mnohdy zasraný od krve, starají hlavně o zábavu. Jistě, místy značně perverzní zábavu, ale diváky této hovadiny alespoň zajímá, s jakou další šíleností se tvůrci vykozí příště. Dorazí i zlý zombie robot? Jistě, dorazí.
 
„A máš to plechovko.“
 
Dolph zkrátka nezklamal. Rube zombíky kolem sebe kudlou i sekerou. Pak se mu záhadně zase nabije kvér a střílí a střílí. Zombíci rádi žvýkají syrové maso. Papaláši chtějí město spálit na popel a prominentní emo dcerka je našťouchaná. Robot šibalsky mrká červenou kontrolkou. Úplnej Shakespeare.
 
Dolph zkrátka nezklamal. Hraje v další příšerné béčko, až céčkové sračce. S robotama a zombíkama. Myslím, že tyto tři prosté věty, jako ohodnocení celého filmu stačí více než dosytosti. 

Fotogalerie


Video


Archiv


Tvůrci


Další recenze


více recenzí >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]