ProfilyDev Patel (23.4. 1990)

alt

 

Oba rodiče Deva Patela pocházejí původně z indické komunity v Keni, ale setkali se až po emigraci v Británii, kde vychovávali svého syna, narozeného a vzdělávaného ve městě Harrow. Postupně se rychle uplatňoval ve školních divadelních představeních a mimo jiné dostal „Áčko s hvězdičkou“ za ztvárnění dítěte během masakru v Beslamu. Dle vlastních slov byl také nesmírně energickým chlapcem, který se často dostával do problémů. Patrně kvůli tomu začal provozovat bojová umění, konkrétně korejskou techniku Taekwondo. Zúčastnil se i světového taekwondistického turnaje v Dublinu v roce 2004, odkud si přinesl bronzovou medaili a posléze získal oficiální černý pás.

V roce 2006 vyhrál svůj první herecký konkurz a v příštím roce se dostal na televizní obrazovky v seriálovém dramatu pro teenagery Skins. Speciálně pro něj byla napsána postava pákistánského muslima Ankara Kharrala, jenž postupně čím dál tím víc opouští zásady svého náboženství. Jelikož seriál pravidelně mění obsazení, ohřál se v něm Dev pouze po první dvě sezóny.

První filmová rola ho ihned takříkajíc vynesla ke hvězdám. Milionář z chatrče (Slumdog Milionaire), adaptace knihy Vikase Swarupa Q&A dostal 8 Oskarů a několik dalších cen. Celý svět najednou znal Jamala Malika, jehož dospělou verzi představoval právě Patel. I když Jamalovo dětství bylo možná srdceryvnější, i Patel dostal víc jak dost prostoru k předvedení nešťastníka, jenž šel hledat štěstí do soutěže Chcete být milionářem? A kritickými cenami se nešetřilo.

V roce 2009 se mihnul v dvojdílné televizní romanci Mister Eleven coby číšník, čehož si asi většina lidí nevšimla. Bohužel, jeho dalším filmem byl Poslední vládce větru (The last Airbender), adaptace oblíbeného dětského animovaného seriálu Avatar: The Last Airbender. Režisér M. Night Shyamalan se v očích kritiky ztrapnil již dávno před tímto projektem a reputaci si jím nezlepšil. Dev se v příběhu stal anti-padouchem princem Zukem, který se snaží ze všech sil zajmout avatara Aanga, aby zpět získal přízeň svého otce, tyranského ohnivého pána Ozaie. Ač příslušník Ohnivého národa, Zuko pohořel a jeho představitel byl dokonce nominován na Malinu za nejhorší výkon ve vedlejší roli.

Tento rok má Dev zatím napilno. V Báječném hotelu Marigold vlastnil titulní ubytovací zařízení, na zbytek jeho letošních rolí zatím čekáme. Jednak ho uvidíme v příběhu z pornoprůmyslu Cherry a upsal se i novému dramatu HBO Newsroom v roli Neala.

více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]