ProfilyPetr Kostka (11.6. 1938)

 

alt

 

Petr Kostka je populární český herec, který se narodil 11. června 1938 v Říčanech.

 

Kostka má svůj původ ve starém divadelnickém rodu, kterýž mu zcela jistě tímto způsobem předal geny, jež ho donutily věnovat se herecké kariéře. Jeho otec byl Jiří Kostka, matka pak Františka Skálová – Wintrová. Jeho kariéra se ovšem neposouvala ve směru k herectví od samotného počátku, protože nejdříve u Petra došlo k snaze uchopit vědy exaktní – nejdříve šel studovat Vyšší školu hospodářskou v Plzni. Když však v roce 1957 odmaturoval, přece jenom se rozhodl následovat své předky a nadání, které měl zakódované ve své osobnosti a šel studovat pražskou DAMU (1957). Tuto školu Kostka nicméně nedokončil, v roce 1960 ji opouští. To ale neznamená, že by se neměl stát hercem. V roce 1960 získává angažmá v Městských divadlech pražských, kde ztvárňuje celou řadu postav, v nichž si získává srdce nejenom pražského, ale celého českého publika.

 

Kostkova kariéra v roce 1974 dosahuje zdánlivého vrcholu, když se stává členem souboru Národního divadla v Praze. To se ale mění a v roce 1994 přechází ze „Zlaté kapličky“ do Divadla ba Vinohradech.

 

Petr Kostka ztvárnil mnoho postav na prknech divadel, ale i na filmovém plátnu. Z divadelních rolí připomenu Andrewa v Milostných dopisech, nebo například Steinera v Královně Kristině (Divadlo na Vinohradech), známé je Kostkovo účínkování i ve filmech Zítra vstanu a opařím se čajem, Vyšší princip, Nesmrtelná teta a mnoha dalších.

více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]