ProfilyFarrah Fawcett (2.2.1947 – 25.6.2009)

 

 
 Ferrah Leni Fawcettová z Texasu měla indiánské předky. Zadek, prsa a boky měla rovněž dobré. Disponovala tak všemi předpoklady, aby se stala Charlieho andílkem. Ale k tomu vedla poněkud delší cesta. Tady jí máte. Charlieho andílek v červených plavkách se představuje.
 
Farrah začínala u reklamy. Široký úsměv a vystrčené kozy prodávají zboží vždycky dobře. Bývalá školní královna krásy získala svou první významnější roli v TV seriálu I Dream of Jeannie (1965), poté následovalo hostování v seriálech Owen Marshall: Counselor at Law (1971) a The Six Million Dollar Man (1974 - 1976), což byl v té době solidní hit. Ale Farrah její vrcholy ještě čekaly.
 
Tím prvním byla Jill Munroe, jeden z Charlieho andílků. Pilotní film o čertovských holkách makajících pro tajemného Charlieho se chytil a následovný seriál udělal ze Farrah hvězdu, která si zahrála s Michaelem Yorkem po boku ve scífku Loganův útěk. Další scífko, tentokrát s Kirkem Douglasem Saturn 3 na sebe nenechalo dlouho čekat, stejně jako rolička v dnes již kultovní komedii Tajný závod.Ovšem nebyly to tyto role, které Farrah dostaly ještě jednou va vrchol popularity. Tím byly červené plavky.
 
Farrah totiž nafotila nafotila sérii snímků, z nichž se fotografie v jednodílných červených plavkách stala nejprodávanějším plakátem pin-up všech dob. Jaký paradox. Její podíly z prodeje tohoto plakátu jí totiž finančně vynesly více než honoráře za Charlieho andílky. A tak od té doby musela odolávat, aby před objektivem foťáku ukázala i to co má pod plavkama. Odolávala až do devadesátých let, kdy se její fotografie objevily v časopise Playboy. Tohoto čísla se po celém světě prodaly 4 milióny kusů. V roce1997, ve svých 50. letech se objevila v dokumentu Playboy: Farrah Fawcett, All of Me. Na babičku slušný výkon.
 
Jasně, žádná sláva netrvá věčně a to ani sláva takové štramandy jakou Farrah bez pochyb byla.  V letech 1973 - 1982 byla provdaná za herce Leeho Majorse a od jejich rozchodu až do své smrti udržovalo poměr s hercem Ryanem O´Neallem, který byl hlavním hrdinou akčňáku Zelený led. Taky dělal na pár filmech s Barbrou Streissand. Farrah Ryan udělal dítě. Syna Redmonda.
 
Zbytek už je smutná pecka. V roce 2006 Farrah diagnostikovali rakovinu konečníku a začalo brutální olo snahy zachránit si život. Třeba agresivní léčbou. Nepodařilo se, Rakovina metastázovala do jater a blížil se konec. V červnu Farrah požádal její dlouholetý partner Ryan konečně o ruku. Svatby se nedočkali. 
 
Fawcettová zemřela ráno 25. června na jednotce intenzivní péče v kalifornské Santa Monice. V ten samý den zemřel i Michael Jackson.  
 
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]