ProfilyTerence Hill (29.3.1939)

 

 
Z té legendární dvojice byl vždycky ten chytřejší. To však neznamená, že by neuměl rovněž dávat pořádné mlaskavé facky. Mario Girrote tak vstoupil do dějin nejen italského filmu. Moment, že nevíte o kom je řeč? A co takhle Terence Hill? Jo, ten modrooký blonďák, co dělal parťáka Budu Spencerovi!
 
Mario Girroti se narodil  29. března 1939 v Benátkách, ale dlouho ve svém rodišti nepobyl. Rodiče (táta italský chemik a mamka čistokrevná Němka) se totiž v roce 1943 přestěhovali do Německa, konkrétně do malé vesničky Lommatzsch, poblíž města Drážďany. Díky tomu mohl Mario absolvovat dostatečně drsný zážitek spojený se spojeneckým bombardováním Drážďan a jeho okolí, které se stalo ohnivou katastrofou a smrtelnou výhní pro tisíce Němců. Mario naštěstí přežil a vrátil se s rodiči zpátky do Itálie. A právě zde začala jeho herecká kariéra. V pouhých dvanácti letech. 
 
V roce 1950 totiž hledal režisér Dino Risi představitele chlapeckých rolí dětské party pro film Prázdniny s gangsterem a Mario se vyprofiloval na jejich velitele, čímž byla jeho filmová kariéra odstartována. Mario se začal objevovat před kamerou stále častěji až po svůj tehdejší vrchol, film Gepard, kde si zahrál s Burtem Lancasterem, Claudií Cardinale, či rovněž mladým Alainem Delonem. Nicméně sláva a slovutnost jej teprve čekala.
 
V šedesátých letech se mihl v několika Vinnetouovkách (nejvýrazněji v Rudém Gentlemanovi, kde přebral Vinnetouovi jeho starou, Ribanu), ale pořád to nebylo ono. To totiž přišlo až v roce 1967 se změnou jména na Terence Hilla, první rolí s Budem Spencerem a filmem Bůh odpouští, já ne. Právě s tímto snímkem totiž spaghetti western opustil drsnou sveřepost, přiklonil se ke komediální rovině a začal slavit nové úspěchy. Vzápětí vniklo několik volných pokračování a společně s nimi nerozlučná dvojka – Bud Spencer a Terence Hill.
 
“Když se k sobě s Budem přiblížíme, jakoby něco cvaklo a začne zábava.“
 
Spencer, Hill a jejich „fackovačky“ zabodovaly kromě westernového žánru ve svébytných komediích jako Jestli se rozzlobíme, budeme zlí, Jsi na to, nebo Sudá a lichá, které se vezly na tak mocné vlně popularity, že si rychle, stejně jako jejich protagonisté, našli své napodobitele. Ano, řeč je o Šimonovi a Matoušovi, které se minimálně v normalizačních kinech setkali se stejnou popularitou, jako originál. Dokonce tak velkou že mnozí Šimonem a Matoušem nazýval Spencera a Hilla.
 
Společné projekty však oběma nebránily, aby se čas od času nepustili na sólovou dráhu. Hill se třeba změnil v Superpoldu, nebo v Dona Camilla, kterého dokonce i režíroval. Nemluvě o jeho slavném westernovém Mé jméno je nikdo. 
 
Ovšem jak osmdesátá léta začala postupovat, fackovaček ubývalo. Nebyly už in a nikoho už nebavily. Duo Hill Spencer ztrácelo na popularitě a měnilo se maximálně v nostalgii. Terence se sice pokoušel vrátit na výsluní v podobě komiksového borce Luckyho Lucka, ovšem bez většího úspěchu.   Dalším pokusem byl televizní seriál Din Matteo. S budem si v polovině devadesátých let sice ještě jednou zablbli ve westernové komedii Průseráři, ale spíše než veselý to byl spíš smutný pohled. Tak už to s nostalgií bývá. A Terence Hill stejně jako jeho kámoš Bud k nostalgii rozhodně patří. 
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]