ProfilyOrlando Bloom (13.1.1977)

 

 
Budoucí Legolas, nebo pirát Will Turnes se narodil 13. ledna 1977 v anglickém Canterbury. Jeho otec zemřel když mu byly čtyři roky. Zřejmě nepříliš šťastné dětství se podepsalo na tom, že Orlando dlouhou dobu trpěl dyslexií, a potýkal se tak s vážnými problémy ve škole.

 

Orlando tak přirozeně inklinoval k umění, kde se mohl realizovat jinak: bavilo ho fotografování, sochařství a keramika, se sestrou se - velmi úspěšně - účastnil básnických soutěží a pomalu už začal projevovat i zájem o hraní účastí ve školních představeních. V pozdějších rozhovorech uvedl, že již od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. 
V 16-ti letech se přestěhoval do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Během studia se mu přihodila nešťastná nehoda, když spadl z druhého patra na záda a hrozilo mu ochrnutí. Bylo už konečně na čase, aby se na Orlanda usmálo štěstí. 
 
Jeho první role před kamerou byla ve filmu OSCAR WILDE v roce 1997. Kde hrál např. s tehdy ještě neznámým Jude Lawem. A pak přišel dramatický zlom. 
 Při jednom z přestavení si jej v hledišti všiml novozélandský režisér krvavých hororů Peter Jackson, a nabídl mu roli v připravovaném projektu podle knih J.R.R. Tolkiena.
Legolas (nesmrtelný 2 931 let starý elf s nadlidskými schopnostmi) v monstrózním Pánovi prstenů, se stal Orlandovou první velkou filmovou rolí a zároveň katapultem, který jej vystřelil do popředí zájmu. A odtud byl již jen malý krůček k pirátům. 
Triologie Piráti z Karibiku, kde si jako Will Turner, zahrál vedle slavného Johnyho Deppa a Keiry Knightley potvrdila Orlandův statut vycházející hvězdy a byť jej Depp bez problémů po všech stránkách svým hereckým projevem zválcoval, začalo být kolem Orlanda rušno. Princ Parida v historickém velkofilmu Trója s Bradem Pittem, byl jen dalším střípkem do mozaiky nové hollywoodské celebrity, která je v současnosti šťastně ženatá s Mirrandou Kerr, s níž má syna Flynna a netají se tím, že vyzkoušela všechny možné extrémní sporty, od potápění, bungee jumping, až surfing a snowboarding.. 
 
A budoucnost? Ta je zřejmá. Jmenuje se Hobit a předpokládá návrat do Středozemě. Tedy na místo, „které ho udělalo“ Inu, nenadarmo se říká, že pachatelé se vracejí na místo činu.
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]