ProfilyKabir Bedi (16.1.1946 )

 

 
Indický Pan Charisma Kabir Bedi se na vás v osmdesátých letech díval na každé lepší pouti, většinou z triček, kteří fanoušci seriálu Sandokan rvali prodejcům z rukou. 

 

Osmahlá tvář, dlouhý vous, pronikavý pohled a hlas Viktora Preisse dělaly z pověstného Malajského tygra hrdinu, kterého muži i ženy milovali a komunisté tolerovali (protože bojoval proti imperialismu). Jaký však byl jeho protagonista poté, co si odlíčil podmalované oči? 
 
Začínal jako rozhlasový moderátor rádia New Delhi, což byla profese, kterou financoval vlastní studium historie. Po jeho dokončení ale zjistil, že ho vystupování před lidmi baví víc a jeho osud byl tak zpečetěn. Inteligentní herec měl tu výhodu, že se jeho talent nemusel omezovat pouze na Bollywood. S radostí po něm sáhli italští producenti, kteří hledali charismatického a exotického představitele Černého korzára a posléze i pokrevně spřízněného Sandokana do adaptací stejnojmenných knih Emilia Salgariho, což Bediho, jak se mezi umělci říká „udělalo“..  
 
A tak se do té doby téměř neznámé jméno Kabir Bedi stalo pojmem a jeho tvář ozdobou nejednoho dětského pokojíku.
Díky sandokanímu renomé, doplněné o úspěch Zloděje z Bagdádu po něm v osmdesátých letech sáhli i „bondovští“ producenti, kteří ho obsadili do bondovky Chobotnička jako exotickou pravou ruku hlavního záporáka, která zatápí Rogeru Mooreovi coby agentovi 007. 
 
A nejen to. Kabir Bedi se díky svému nespornému charisma (Časopisem Cosmopolitan byl v roce 1978 vyhlášen „nejžádoucnějším“ svobodným  mládencem  roku)  a cizokrajnému vzhledu divocha s chápavým inteligentním pohledem proměnil i v afghánského bojovníka a antiválečném dramatu Bestie, kde zatápí posádce zbloudilého ruského tanku, stejně jako v prince v nekonečné mýdlové opeře Bohatí a slavní.
Ovšem bez ohledu na tuto, jeho předchozí a následující role zůstane pro české diváky pouze Sandokanem, odvážným bojovníkem proti britské rozpínavosti a romantickým milencem krásné Marianny. Lze upřímně pochybovat o tom, že by mu to vadilo, protože v jeho rodné zemi, kde se skoro každý den rodí nový film, má i se sedmdesátkou na krku o práci postaráno, i když tři pokusy, kterými se vrátil ke své nejslavnější postavě, se mu vůbec nevydařily.
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]