ProfilyAudrey Hepburnová, (4.5.1929 - 20.1.1993)

 

 
"Měla jsem příšerné problémy s tím, jak jsem vypadala. Měla jsem dojem, že jsem ošklivá, a bála jsem se, že si mě nikdy nikdo nevezme." 

 

Vlastním jménem Audrey Kathleen van Heemstra Hepburn-Ruston, zkráceně Audrey Ruston, britská herečka a ambasadorka UNICEF, jedna z nejznámějších tváří filmového plátna druhé poloviny 20. století, nositelka cen Oscar, Tony, Emmy i Grammy se narodila 4.5.1929 v Bruselu.
 
Své dětství strávila v Belgiei,  Anglii a Nizozemsku, kde také prožila druhou světovou válku. Její matka, baronka Ella van Heemstra, pocházela z velmi staré a významné nizozemské rodové šlechty, příjmení Hepburn pak pochází od Irských šlechtických předků jejího otce, bankéře Josepha Rustona, jenž se narodil 15 km severně od Prahy, kde jeho rodina vlastnila cukrovar. 
Původně chtěla být primabalerínou a plně se věnovala baletu. Díky své píli získala stipendium na prestižní baletní škole v Londýně, kam se s matkou po válce přestěhovala. Ovšem pro svou výšku se musela s kariérou primabaleríny rozloučit. Na druhou stranu se jí v baletním souboru všimli muzikáloví a filmoví producenti a brzy získala své první role. 
 
Druhý zásadní zlom její herecké kariéry přišel v podobě hlavní role v komedii Prázdniny v Římě, která ji vynesla do hvězdné společnosti. Za tento film získala Oscara. Následující rok natočila Sabrinu, čímž svůj hvězdný statut potvrdila a Audrey byly vnímána jako hvězda první velikosti. Ve svých „zlatých časech“ nebybí v dnes již kultovních snímcích Snídaně u Tiffaniho, Válka a mír, ale hlavně My Fair Lady.
 
Koncem šedesátých let se rozvádí se svým manželem, hercem a producentem Melem Ferrerem a následuje ústup do ústraní. Znovu se vdává, nicméně kreace v dalších filmech, jsou již jen odleskem její někdejší slávy. 
 
Přestože trpěla mentální anorexií, řídil její útlý vzhled vývoj módy a dodnes zůstává symbolem elegance, noblesy a charisma. Svoji poslední menší filmovou roli ztvárnila ve svých šedesáti letech ve Spielbergově Navždy (1989).
V posledních letech svého života, se věnovala především práci pro humanitární organizace. Stala se oficiálním velvyslancem dobré vůle UNICEF. Cestovala do rozvojových zemí, například do Somálska, kde pomáhala hladovějícím dětem.
 
Zemřela na rakovinu slepého střeva 20. ledna 1993 a jako jedna z největších hvězd filmové scény druhé poloviny 20. Století má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.
 
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]