ProfilyNastassja Kinski (24.1.1961)

 

 
Německá herečka, modelka a vegetariánka, celým jménem  měla to štěstí, že se narodila jako dcera celebrit, herců Klause Kinského a Ruth Brigitte Tockiové. Vyrůstala tak v tehdy západním Berlíně, Římě, venezuelském Caracasu a Mnichově. Rodiče se rozvedli, když bylo malé Nastassje sedm let. Inu, slavné páry nikdy nevydrží pohromadě moc dlouho. Ovšem pro Nastassju to znamenalo, že od té chvíle byl taťka (mimochodem slavnější, než mamka) nedostatkovým zbožím.

 

Ale štěstí a osud, rozhodnutí nasměrovat sporou dívenku se štíhlou postavou na dráhu šoubyznisu, jí přáli. Ve třinácti letech si jí na jedné mnichovské diskotéce všimla manželka režiséra Wima Wenderse, který Nastassje pak dal, na její popud, roli němé dívky Mignon ve svém filmu Falešný pohyb. Ovšem známější a tím pádem populárnější se Kinská stala díky hlavní roli v televizním kriminálním dramatu Maturita. 
 
V roce 1976, rok před svou maturitou na gymnáziu, poznala režiséra Romana Polanského, z čehož se vyklubala další role, ve filmu Piráti. Snímky z jeho natáčení požízené fotografem Harry Bensonem byly uveřejněny v módním časopise Vogle, což nasměrovalo Nastassjinu uměleckou dráhu dalším směrem. Ve Vogle se pak začínala objevovat jako modelka a na radu Polanskeho se zapsala do herecké školy v newyorském Actors Studiu. 
 
Roku 1979 natočila film Tess za který získala cenu Zlatý globus.Ve filmech To the Devil a Daughter proslula nahými scénami. Protože v té době ještě nebyla zletilá, uváděly americké úřady rok narození 1959. Hrála i v erotickém filmu Cosi' come sei s Marcellem Mastroiannim. Ostatně nahota Nastasje, podobně jako její matce, nikdy problémy nedělala. Jablko nepadlo daleko od stromu, což potvrzuje i série nahých aktů s hadem, které už dospělá Nastassja pořídila, stejně jako je dávno před ní nafotila i její máti. Ostatně právě díky těmto fotografiím, kdy její nahé tělo obtáčí velký had se začalo v souvislostí s ní něco šuškat o sexsymbolu osmdesátých let. 
 
 
Od 1984 byla vdaná za egyptského  producenta Ibrahima Moussu, kterému porodila dvě děti a po rozchodu žila sedm let se slavným černošským skladatelem Quincy Jonesem, s kterým má dceru..
 
Díky své kráse byla Nastassja často obsazována do rolí žen, které využívají své erotické přitažlivosti (Taková, jaká jsi, Kočičí lidé, Harém nebo Bolest lásky). Dále učinkovala v experimentálním muzikálu Jedna od srdce, kde hrála záhadnou cirkusovou akrobatku Leilu. V roce 1983 získala Německou filmovou cenu za roli klavíristky Kláry Wieckové v životopisném dramatu Jarní symfonie.
 
Uznání získala i za postavy nešťastně provdaných mladých žen, které touží po lásce, v devadesátých letech si zahrála s tehdy dost populárním Charlie Sheenem v akčích Nebezpečných pádech.
V roce 2001 byla oficiálním hostem MFF v Karlových Varech, kde bylo uvedeno drama Americká rapsodie, ovšem její filmografie, která ani v minulosti nehýřila samými hity a často se nesla v duchu béčkových hovadin (jako nejedna herečka nemající problém s tím ukázat kozy, prošla i produkční stájí megašitaře Simmanda) ani teď žádným hitem nehýří. A fotky s hadem už taky dávno nejsou in. 
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]