ProfilyElijah Wood (28.1.1981)

 

 
Tento mladý herec, kterého známe především díky postavě hobita z filmové trilogie Pána Prstenů, se narodil jako druhý syn matky Debrah a otce Warrena Wooda. Jeho talent se projevil již na základní škole, když v roce 1987 účinkoval v pěveckém sboru. 

 

Když jednoho dne viděla Eliahova matka televizní reklamu, řekla si, že by mohl začít dělat nějakou podobnou práci pro televizi. Tak jej v sedmi letech zapsala do místní modelingové školy Avant Studios. O půl roku později jela se svým synem na konkurzu pro mezinárodní modelingovou a talentovou asociaci "International Modeling and Talent Association" do Los Angeles. Elijah na sebe tehdy natolik upoutal hlavního manažera, který se o něj začal více zajímat. Po několika dnech jej Elijahův talent natolik oslnil, že mu nabídl možnost stát se hercem. Elijah nemusel nad nabídkou dlouho přemýšlet. Kvůli jeho kariéře se rodina přestěhovala do Los Angeles, a ačkoliv se to může zdát ukvapené, toto rozhodnutí se velmi vyplatilo. Svou první filmovou roli dostal ve filmu Návrat do budoucnosti 2, kde si ho samozřejmě nikdo nevšiml. První významnější roli dostal ve snímku Prázdniny v ráji v roce 1991. 
 
Zdálo se, že všechno je na správné cestě vedoucí k úspěchu, už coby prepuberťák si zahrál s významnými herci, jako jsou například: Richard Gere nebo Mel Gibson. Nicméně po úspěšném začátku jeho kariéry, se mu najednou přestalo dařit. Filmy, kde se objevoval schytávali negativné kritiku snad ze všech stran. Ovšem i přes neúspěch se Elijah odmítl vzdát. Obrat nastal s filmem Ledová bouře, kde si ho do role vybral režisér Ang Lee, který natočil Tygr a drak a prvního Hulka. Po Drtivém dopadu se zněj pomalu a jistě začala stávat nová hollywoodská celebrita. 
 
Skutečný průlom do první ligy však nastává až v roce 2001, když bere roli již zmiňovaného hobita v Pánu prstenů, tam se teprve projevují jeho výborné herecké schopnosti. Elijah Wood dostal roli Froda tak, že se vystrojil během přestávky natáčení jiného filmu do kalhot a volné košile, zahrál si na hobita, jeho přítel George Huang jej natočil a poslal nahrávku Peteru Jacksonovi. 
Film a následně celá trilogie se stali po svém uvedení do kin naprostou jedničku, která bořila statistiku nejen v návštěvnosti, ale i v tržbách. O slávě, kterou mu postava Froda přinesla, se mu jistě nesnilo ani v těch nejbujnějších snech, ale talentovaný mladík se s popularitou vyrovnal bez problémů. Coby památku na tento film se nechal vytetovat na břicho číslo devět v elfštině (stejné tetování mají všichni herci, kteří hráli Společníky Prstenu) a začal se poohlížet po dalších projektech. Po Pánu prstenů se tedy vrhá střemhlav do nového film, natočeného podle comicsové předlohy – Sin City- město hříchů, což něj to byla nová výzva, hrál zde totiž kanibala, tedy záporáka, na což nebyl zvyklý. Podle jeho slov si však natáčení náramně užíval, hlavně v akčních scénách.
Dnes vlastní původní  prsten z filmové trilogie Pán prstenů, (druhý má Andy Serkis, představitel Gluma), je naprostý blázen do muziky (doma má přes třítisíce CD), načež se mu tato záliba stala i prací, když založil hudební vydavatelství  Simian Records a i přes fakt, že žije v Los Angeles, miluje Londýn, kam by se chtěl do budoucna přestěhovat. 
Navíc zbožňuje modrou barvu a Batmana. Jeho jedinou neřestí nejsou kupodivu ženy, ale milované cigarety, na které nedá dopustit. 
Na konci letošního roku se na něj můžeme těšit v novém filmu Hobit: neočekávana cesta, který má v České republice premiéru 13.12.2012. 
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]