ProfilyChristian Bale (30.1.1974)

 

 
Celým jménem Christian Charles Philip Bale. Tento charizmatický hnědooký herec se narodil 30. Ledna ve Velké Britanii, jako syn letce, jeho matka byla cirkusová tanečnice. Své herecké geny nejspíš zdědil po svém dědečkovi, který se herectví také věnoval.  Uměleckou dráhu začínal jako devítiletý v TV reklamách a na divadle v Londýně. Jako počátek jeho kariéry by se dalo považovat jeho obsazení ve filmu Říše Slunce.  
 
Na TV obrazovce poprvé zaujal úlohou následníka ruského trůnu Alexandra v historickém dramatu Anastazie. Pro film ho objevil Steven Spielberg, který ho v konkurenci 4000 uchazečů obsadil do hlavní role zhýčkaného anglického chlapce. Jeho kariéra se začala pomalu vyvíjet. Nebyl však hvězdou prvního formátu a nebyl ani tak známý, jako jiní dětští představitelé typu Macaulaye Culkina. Byl však herecky vyspělejší. V průběhu let si Bale v méně či více významných filmech, jako například Ostrov pokladů, nebo Portrét Dámy s Nicole Kidman. V období dětství a dospívání Christian s rodiči a třemi sestrami  hodně cestuje například do Portugalska či do USA. 
 
Významnější roli však dostane až v roce 2000. Bale září ve filmu Americké Psycho (American Psycho) režiséra Maryho Harrona. Hlavní roli ve filmu měl původně hrát Leonardo DiCaprio, nakonec byl ale nahrazen, aby film nebyl tak finančně náročný. K této filmové adaptaci sice existuje značně kniha, tu ovšem Bale nikdy nečetl. Scénář se mu ale natolik líbil, že roli přijal a prohlásil, že to bude úplný opak toho, co kdy dělal. Vytvořil si řadu fanoušků i fanynek, kteří teď mohli sledovat další pracovní úspěchy. Na vrchol se ale zase nedostal. 
 
V roce 2004 se Bale na filmové plátno navrátil v roli Trevora Reznika, hlavního hrdiny psychologického thrilleru Mechanista (The Machinist). Tuto roli přijal, protože ho prostě zaujala. Aby dosáhl určité autentičnosti, nasadil extrémní dietu, během které zhubnul zhruba 27 kilogramů. Z borce, kterého jsme mohli vidět před 2 roky ve filmu Equilibrium, se náhle stala chatrná postavička o váze pouhých 55 Kg. 
 
Rok 2004 se stal vyhlídkou na komerční a hvězdnou budoucnost. Podepsal smlouvu na film BATMAN BEGINS režiséra Insomnie a Mementa Christophera Nolana. Do historie se tak zapíše jako sedmý představitel Batmana, je také prvním neamerickým hercem, který Batmana ztvárnil a zároveň i nejmladším. Tenkrát si Bale pročetl různé komiksovky, aby povaze Batmana lépe porozuměl. Tato role ho také nejvíc zviditelnila a otevřela mu tak i poslední zavřené dveře před hvězdnou kariérou. 
 
V roce 2008 můžeme Baleho vidět v brilantním filmu Temný rytíř (The Dark Knight). Snad nejočekávanějším filmem za posledních pár let. Jedná se o úspěšné pokračování filmu Batman začíná (Batman Begins). Rok 2009 a následné vyhlídky na rok 2011 potvrzují herecký vzestup. Možnost zahrát si hlavní roli v pokračování filmové klasiky Terminátora (Terminator Salvation) a hlavního nepřítele proti charismatickému záporákovi Johnnymu Deppovi ve filmu Veřejní nepřátelé (Public Enemies). 
 
Christian má v každém svém filmu jiný přízvuk, takže i po shlédnutí několika filmů, by jste ho po hlase jen těžko poznali. Je nekuřákem, i přestože v mnoha jeho filmech kouří.  Je vášnivým milovníkem zvířat, miluje jízdu na koni a doma má 2 psi a 3 kočky, nepočítaje jeho krásnou ženu Sandu Blažič, bývalou srbskou modelku se kterou má dceru Emmeline. Společně žijí v Santa Monice, kde v soukromém apartmánu žijí a vyhýbají se kontaktu s bulvárními medii, které Bale nesnáší stejně jako rozhovory. 
 
Text: Anna Tomášová
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]