ProfilyAvatar v 11 kilometrech pod vodou?

alt

James Cameron je proslulý nejen jako vizuální stránkou filmu posedlý, perfekcionistický režisér takových majstrštyků jako Terminátor, Titanic nebo Avatar, ale i jako zapálený oceánolog a potápěč. Když má někdo tolik finančních prostředků a přístup k nejmodernější technice, může tyto dvě činnosti komplementárně a hlavně efektivně spojit dohromady.


Cameron to včera vzal od podlahy a rovnou se potopil na dno nejhlubšího místa planety, Mariánského příkopu. Konkrétně na lokaci zvanou Challenger Deep, jenž je dosud neznámá svým zastoupením tamní fauny a flóry. Tento extrémní ponor před ním absolvovali pouze dva další odvážlivci: Američan Don Walsh a švýcarský oceánograf Jacques Piccard. Ve speciálním batyskafu zvaným Trieste sestoupili do modrých hlubin v lednu roku 1960. Cameron použil obdobný postup. Jen s tím rozdílem, že jeho batyskaf byl asi o třicet technologických tříd vyspělejší a byl s hladinou spojen datovým kabelem, aby náš technofil mohl okamžitě po ponoru postovat svoje zážitky na Twitteru. Piccardovi s Walshem asi musel stačit papír a tužka.

 

Z filmového hlediska je tato událost zajímavá hlavně kvůli Cameronovu pověstnému hračičkovství a technické preciznosti. Záběry a podněty, které získá na konci své anabáze, totiž plánuje použít k artworkům pro blížící se pokračování Avatara, v němž se pravděpodobně seznámíme také s podmořskou faunou a flórou planety Pandora. Sám se také ve své dekompresní buňce ujal kamery, aby natočil 3D záběry pro zatím blíže nespecifikovaný dokument.

 

Václav Schwertschal

více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]