ProfilyDočkáme se dobré online videopůjčovny?

alt
Společnost Aerofilms spustila začátkem dubna web www.aerovod.cz, na kterém mají návštěvníci možnost sledovat online filmy, aniž by byli označeni hanlivým slovem pirát. Po nováckém serveru jde o druhý takový projekt, tentokrát však máme chuť jej okomentovat.


Jistě je jenom dobře, že se na naší scéně objevují ambiciózní plány, jak se v budoucnosti vyhnout nelegálnímu stahování filmů a zároveň uspokojit svoje divácké choutky. Bod pro ty, kteří čekají, že teď musí zákonitě přijít nějaké to ALE.

Voyo.cz je jasně komerční projekt, těžko tam proto narazíte na filmy Felliniho, Kubricka nebo Hitchcocka. Cinefilní očekávání jsme proto upínali k Aerovodu.

Prvním titulem (a prozatím jediným(!) celovečerním filmem) v nabídce aerovodu je loňský Alois Nebel. To není vůbec špatný začátek. Nebudeme se v tuhle chvíli moc otírat o to, že databáze Aerovodu nebobtná zrovna nejrychleji. Otřeme se o tom největším kazu na lesku tohoto projektu.

Je jím docela prostě cena. Za Aloise Nebela (zhlédnutí můžete 4x zastavit, film dokoukat až 30 dní poté, co si jej poprvé díky získanému kódu pustíte) zaplatíte rovných 100 korun. Což je více než přemršťěná cena za jeden film, za který jste v kině (pokud jste měli štěstí, chvíli si počkali a nechodili do echt multikin) zaplatili podobnou částku, za DVD, tedy možnost vlastnit film a pouštět si jej dle libosti pak dáte "pouhé" (i tak je to zlodějina, při výrobních cenách DVD) stovky dvě!

Voyo tak pracuje na mnohem atraktivnějším přístupu - za měsíční užívání zaplatíte kolem 180 korun (cena platbou sms je o deset korun vyšší než při platbě kreditkou) a můžete pouště cokoliv se vám zamane. Škoda jen, že mnoho zajímavého k puštění nenaleznete.

Ideální by tak byla kombinace těchto projektů - internetová videotéka i s klubovými a náročnějšími filmy běžící na platformě podobné voyo.

Třeba se někdy dočkáme.

 

Text: Josef Horký

více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]