ProfilySteven Seagal: kompletní neuvěřitelná dobrodružství

 

 
Přišel mezi nás a nikdo ho neznal. Rozdal milióny facek, zlomil nesčetně končetin, vystřílel nekonečně nábojů a znal ho celý svět. Od nejlepšího z nejlepších je jen krůček k bohu. Místo svatozáře má čelenku s nápisem Aikido je můj život a shlíží na nás z nebeských výšin, kde nemožné je trapnou denní rutinou. Jmenuje se Steven, a když jeho hřmotná postava navštíví libovolnou místnost, okolí zmlkne a ve vzduchu poletuje cosi, čemu se říká „respekt“. Zde je jeho příběh plný dobrodružství.
 
Nico (Nico, USA 1988)
"Vychovali nás k patriotismu. A patrioty jsme byli."
CIA je shnilé jablko plné bezcharakterních červů, které je třeba razantně zadupat do země. Steven se této role ve svém debutu ujal s chutí a se slovy: „Myslíte si, že jste nad zákonem, ale nad mým zákonem nejste,“ metá kulky kopance i zlostné pohledy. Skvostný začátek, který zadělal na kult akční legendy, jež přetrvává dodnes.
 
Těžko ho zabít (Hard To Kill, USA 1990)
"Nikdo nebyl čistší než on. Měl víc cti než celé policejní oddělení."
Asi proto mu do domu přišlo zabijácké komando, aby z něj a jeho rodiny udělalo sekanou. Povedlo se jen zčásti. Po sedmi letech Steven procitá z komatu, vzpomíná si na aikido a začíná čistit své okolí od zabijáckých komand, zkorumpovaných policistů a bezcharakterních politiků. Recept na vítězství? "Lepší přístup a vyšší stav mysli." Rozstříleli jeho starou brokovnicí... a to neměli dělat.
 
Muž s cejchem smrti (Marked for Death, USA 1990)
„Chico, copak někdo někdy řekl, že jsem normální?“
Jamajčany již omrzel jamajský rock a tak se vrhli na kšeftování s koksem ve velkém. Aby vypadali působivě, přibrali si do repertoáru vedle nabídky, poptávky a likvidace mafiánské konkurence i temná kouzla woodoo. V jednom se však přepočítali. Naštvali bývalého nejlepšího agenta Stevena Seagala, který se po ztrátě všech iluzí toužil rozvalovat na domácím kanapi. Válečná mačeta byla vykopána a pytle na mrtvoly se začínají plnit jamajskými mrtvolami. Tahat jamajského drogového barona z leopardího kmene za dredy se však nevyplácí a tak není divu, že je Hatcher záhy označen cejchem smrti. A s ním i jeho jeho rodina. Z vykopané mačety se stává krvavá válka. Steven totiž ještě není a několik pár let nebude „muž s „cejchou“ smrti“.
 
Nemilosrdná spravedlnost (Out For Justice, USA 1991)
"Vždycky jsem chtěl všechno dotáhnout do konce."
Seagal se sice češe jako holka, ale když zfetovaný mafiánský vošoust odbouchne na ulici jeho policejního kolegu, umí mafiánskému podsvětí vymlátit zuby z huby. Drsná noc, známá také jako Masakr v Brooklynu, se naštěstí obešla od střihačské obcese a tak Seagalovo: "Udělám co budu moci," vyznívá na výbornou. A tak i když je to úplně o ničem, Seagalovo tažení městem, při němž se nahání s mafiánským magorem, jemuž luplo v bedně, je aspoň zábavné. Zabili mu kámího a to neměli dělat.
 
Přepadení v Pacifiku (Under Siege, USA 1992)
"Ryback je bojovník. Ten nejlepší."
Nejakčnější kuchař v akčním nebi slaví svůj debut. Teroristická sebranka si dělala zálusk na válečný křižník a Steven jim zavařil. V tomto menu se podávalo: Držková polévka, vytržené plíčky na smetaně, proklepaná teroristická játra a jako hlavní chod zabijačkový guláš. I když, dlužno přiznat, tenhle banket teroristům po chuti moc nebyl.
 
Aljaška v plamenech (On Deadly Ground, USA 1994)
"Ponoř se do nejhlubších hlubin své duše. Zkus si představit ten nejděsivější a nejodpornější sen a stejně to nebude nic ve srovnáním s tímhle mizerou, když se naštve."
Přesto byli ekologičtí teroristi natolik prostoduší, že to udělali. Segal aka odborník na likvidaci požárů ropných vrtů, aka nejtajnější učitel comandos, aka bojovník za ekologii aka aikido-men se proto stal mystickým medvědem a ve vlastní režii, která jeho klady ještě více zdůraznila, je dokopal do rakví, ve kterých spočívají všichni filmoví padouši. Mysleli si, že z něj udělají blbce a svého spojence. Zatraceně se zmýlili.
 
Přepadení 2: Temné území (Under Siege 2: Dark Teritory, USA 1995)
"Nikdy jsem se nikoho nebál. Ale tvůj strejda mě děsí."
Žoldáci mají blbou vlastnost. Pro hrst dolarů se klidně propůjčí ke kdejaké špinavosti. Bojový kuchař Steven má na ně štěstí. V tomto případě se s nimi ocitl v jednom vlaku. Co měl chudák dělat. Jejich mrtvoly vkusně rozvěsil mezi pražce, železniční sloupy, semafory a návěstí. V kuchyni ho nikdo neporazí. A pak si šel uvařit kafe. Měl to být akčňák a vznikla z toho nechtěná parodie. To mu neměli dělat.
 
Boeing 747 v ohrožení (Executive Decision, USA 1996)
Seagal jako nejzkušenější šéf zásahové jednotky. Bohužel, i přes nedozírné zkušenosti, nepochopitelné schopnosti a nejdrsnější pohled krátce po úvodních titulkách zemře, takže se tímto filmem nebudeme déle zabývat.
 
Glimmer Man (Glimmer Man, USA 1996)
"Koluje o něm tolik historek, že už ani nevím, co je pravda a co ne."
Existují dobří policajti. Existují špatní policajti. A existují i výjimeční policajti. Géniové bystrého úsudku, před nimiž sérioví vrazi s hbitostí schizofrenních krys zalézají do nejčernějších děr. Muži zákona schopní vyřešit neřešitelné, kteří svou neúprosností donutí i nejotrlejšího ruského mafiána modlit se k svatému báťuškovi. Bohužel, moc jich není.
A co Steven Seagal s tibetským růžencem kolem krku?
Ano, je jedním z nich.
 
Tajný agent Jack T. (Fire Down Below, USA 1997)
"Znám tyhle chlápky. Každou ránu vrátí dvakrát."
Ekologičtí teroristé z Kentucky mají smůlu. Do buranova přijel nový šerif. Tedy spíš federální agent z EPA. Brzy rozpoznají, že je jako pitbull, umí lámat ruce, umí lámat nohy, střílet z pistole a hrát country na kytaru. Matka příroda v něm má mocného ochránce. Seagalův poslední krůček ode dna. Ekologie je vražedná věc. 
 
Patriot (Patriot, USA 1998)
"Buď mým pokusným morčetem."
Není řeč o Gibsonovi, tohle je Seagal. Nejmocnější z mocných je tak mocný, že mezi lidmi nemá soupeře. Dává se tedy do křížku se zákeřnou epidemií. Květinové finále prozrazuje, že ON nemůže prohrát. On je jediný - účinnější než tetracyklin, bojovnější než URNA a oduševnělejší než všechny východní filozofie. Film je naprostý blábol a odpad, stejně jako předzvěst mnoha béčkových a céčkových titulů, na kterých se Steven, tentokrát jako „muž s cejchou smrti“ alias Steven sádlo Seagal, bude herecky podílet. Jeho legendu však ani toto nezničí.
 
Profesionál (Ticker, USA 2001)
"Nejsem jen hrdina, jen beru věci jako každej správnej profík."
Profesionál je velký. Nedá se říci, že je obludný, světlo televizní obrazovky spatřily mnohem větší obludnosti, je jen velký. Natočil ho velký Albert Pyun (mistr nejedné sračky), jeho námět (terorista likviduje své okolí velkými výbuchy) ve velkém vykrádá všechna osvědčená klišé z mnoha filmů, na závěr vás čeká jeden velký zvrat, herecké trio tvoří velká trojice Seagal, Hooper, Sizemore (velký Seagal, který si dal od posledního filmu celkem velkou tříletou pauzu, především) a velká komunita diváků si po jeho shlédnutí řekne, že to byla opravdu velká hovadina. Stevenova cesta do pekel nabývá konkrétních obrysů.
 
Lovec policajtů (Exit Wounds, USA 2001)
„Klid. Jsem ve službě.“
Někdy je třeba definitivně říci dost. Steven Seagal, zářivá hvězda začátku devadesátých let, jejíž třpyt od kytarového jamovaní tajného agenta Jacka T. po Pyunovy profesionální hrátky postupně pohasínal, konečně z kamenné tváře vycedil: "Dost!" Dost cachtání se v béčkové kaluži. Dost policejní korupci. Jako policejní důstojník Orin vyrazil na lov policajtů. Vlk samotář, díky jehož "přiměřeným" zásahům má místní vězeňská nemocnice, popřípadě márnice, plný stav, se zaměřil na policejní sbor, jehož příslušníci si namísto vybíráním pokut přivydělávají dealerstvím drog. Zapomněli na heslo „pomáhat a chránit“ a to neměli dělat.
 
Na pokraji smrti (Half past Dead, USA 2002)
„Jsi bělejší, než jsem si myslel.“
Pokus o velký akčňák, který klopýtl na přemíře stupidity. Steven se, coby vyžraný ruský zloděj aut Saša Petrosevič, dostal na pokraj smrti a posléze do obnoveného Alcatrazu, který se díky zabijáckému komandu změnil v akční past. Ano, Steven je opět v pasti. Plamínek naděje zažehlý Lovcem policajtů začíná pohasínat a Steven se ocitá na pokraji smrti velké hvězdy.
 
Cizinec (Foreigner, USA 2003)
„Vražedný cizinec. Nechtějte ho poznat.“
Další propadák a strmá cesta dolů. Seagal ještě víc přibral a už se ani moc nepere. Zato kolem sebe střílí víc než na matějské. Ovšem za břečku, ve které je jako cizinec, co má získat pro svého zaměstnavatele záhadný balíček, pro který se umírá, si první cenu nevystřílí.
 
Zabiják (Out for a Kill, USA 2003)
„Jsem poklidný muž. Tak proč mě k čertu nenechají na pokoji?“
Čekat od filmu Stevena Seagala nějaký silný příběh, to je asi jako čekat od porna morální poselství. A možná je to tak lepší. Steven je archeolog, který zjistil, že se jím vykopané artefakty používají na pašování drog.  Viděl něco, co vidět neměl, takže mu hned čínská mafie skoro na místě zabije asistentku, a když si nedá pokoj, tak v efektním výbuchu i ženu. A to, jak každý kromě Číňanů ví, „to neměli dělat“. Steven tak během hodiny a půl zlikviduje v podstatě skoro celou čínskou mafii, včetně jejich mezinárodních poboček!
 
Bestie (Belly of the Beast, USA 2003)
„Já už tyhle věci nedělám... ale tady musím.“
Steven má pupek, ale prát se ještě (když je po ruce dostatek dublérů) umí. A umí taky střílet, což se mu hodí, neboť teroristi zmasakrovali teenagerskou výpravu do džungle a unesli při tom dceru senátora a dceru Seagala. Velká chyba. Unesli mu dceru a to neměli dělat. Pupkatý taťka nabíjí pistole, masíruje bicák, pomyslí na Budhu a vydává se na akční výlet do Thajska, kde to ručně vysvětlí všem padouchům včetně militantního generála a mystického zabijáka. Steven je sice tlustý, ale lokální genocidy mu pořád jdou.
 
Poslední mise (Out of Reach, VB / POL 2004)
“Nikdo není tak nebezpečný jako tenhle samotář. Vydá za celou armádu.”
Kdysi býval tajným agentem. Teď žije v lese, kroužkuje ptactvo a pomáhá polským sirotkům ze spárů turecké mafie. Steven Seagal si zkrátka pořád točí "to svoje". Kdysi bojoval za americkou svobodu, dneska žije ve srubu, ošetřuje v lese nemocná zvířátka a dopisuje si s holčičkou z polského dětského domova. To vše ale jen do doby než jí unesou a prodají do bordelu. Steven tedy letí do Polska, aby vymítil obchod s dětmi. Unesli mu oblíbenou polskou holčičku a to neměli dělat. Steven jim rozbije hubu. Pokolikáté už?
 
Clementine (Clementine,  Jižní Korea, USA 2004)
„Je nejlepším z nejlepších.“
Steven se filmem Clementine doslova mihne. I když v jeho špekatém případě spíš pomalu provalí. Ale i tak v něm hraje zásadní roličku nejlepšího bojovníka v aréně.
 
Země krvavého slunce (Into the Sun, USA 2004)
“Je na čase zaplatit!”
Steven nezklame a tentokrát exportuje svůj metrák obalený koženým pláštěm do Japonska. Steven je zase a opět bývalým agentem CIA, tentokrát se specializací na Japonsko, takže nikoho nepřekvapí, že ví, jak držet meč, a když je potřeba, udělá z místní tržnice v několika pikosekundách kůlničku na dříví. K tomu ale prakticky nedojde, protože většinu času se Travis pohybuje po Tokiu jako těžkotonážní valník, mluví jako kdyby měl každou chvílí umřít a trpělivě sleduje stopy. Naštve se až ve chvíli, kdy mu Yakuza (japonská mafie) spřáhnutá s Triádami (čínská mafie) zabije kolegu, přiděleného zelenáče, na kterého Travis zvysoka... kašlal. Ano, správně – a to neměli dělat.
 
Vnitřní nepřítel (Submerged, USA, VB, Bulharsko 2005)
„Du to tu zničit!“
Steven trochu pohubnul a byl propuštěn se svým týmem z vězení (???), aby zlikvidoval jakousi podivnou laboratoř ukrytou ve vodní přehradě (???). On tam totiž nějaký lékař vymývá lidem mozky (???). Steven to tam vykydlí stylem, za který by se styděl i člověk, u kterého filmové umění končí HI osmičkovým záznamem maturitního plesu, a utíká v ponorce (???) pryč. Jenže ponorka je plná vymaštěnců, kteří se ji rozhodnou rozmlátit (???) a posléze unést (???), a tak vláda vyhodí ponorku do povětří a Steven utíká na záchranném člunu a pak nastane megabordel. Hodně tupé přestřelky, nesmyslní lidé a hlášky typu „Mrtví se cítí osamocení“.
 
Černý úsvit (Black Dawn, USA 2005)
„Ten chlap je nebezpečný jako živý i jako mrtvý!“ 
Seagal je tlustější než mluvící prase z večerníčku o kocouru Mikešovi, což je první vjem, který se vám zasekne do mozkovny krátce po titulcích, kdy jako falešný doktor osvobozuje z lapáku překupníka zbraní, jehož brácha dohodl jaderný obchod s fanatickými teroristy. Tak začíná neprůhledná hra s atomovkou, kolem níž se motají překupníci zbraní, čečenští radikálové a stínový odbor CIA vykonávají tu nejšpinavější práci. Jedná se o pokračování jednoho z předešlých Seagalových (s)hitů Cizinec, který byl (a to lze přičíst Úsvitu k dobru) ještě strašnější.
 
Dnes zemřeš (Today You Die, USA 2005)
„Nesnížím se k tomu, abych byl laciným padouchem.|“
Steven Seagal poskytuje důkaz, že nelze současně na jedné noze houpat nemocné dítě a druhou kopat do padouchů. Je zde takový novodobý Jánošík. Bohatým, obvykle vysoce postaveným obchodníkům s drogami, bere a chudým, převážně nemocným dětem, dává. Pochopitelně si z toho něco nechává pro sebe, protože i Jánošík musí z něčeho žít. Nicméně brzy je na Stevena ušita bouda, ten putuje do lochu, ale předtím stihne dobře ukrýt dvacet milionů dolarů, což mu umožní přežít, utéct z kriminálu, zjistit, že hrách mu pod nohy hodil kdosi z velmi vysokého místa na policejní peci, a vydat se velmi ošlapanou cestu pomsty. A tak, navzdory názvu, Steven nezemře. Naopak, sekal a seká dál jednu sračku za druhou a pokaždé se najde dostatek diváků, kteří mu to zbaští.
 
Žoldáci spravedlnosti (Mercenary for Justice, USA / Jižní Afrika 2006)
„Tady nejde o peníze!“
Steven je válečný veterán, největší žoldák a macho na celé naší planetě, postrach všech, kteří nezaplatili dost na to, aby byl na jejich straně. Zase. Život Johnových přátel je v ohrožení. Zase. Pokud neudělá to, co se po něm chce, zemřou. Zase. A tak se vydává na osamělou cestu akčního odpadlíka a navzdory všem opatřením dá všem do huby. Zase. Jo, už dlouho to zavání stereotypem.
 
Stíny minulosti (Shadow Man, USA 2006)
“Jsou věci, na které se nezapomíná.”
Steven přijíždí do Rumunska (nečekané...) a unesou mu dceru (originální...). Steven se logicky vydává po jejích stopách, což jej vtahuje do nebývale spletitého labyrintu plného parchantů a nepříjemných nastrah (novátorské...). Ale Steven má pro strach uděláno. V pažích mu klokotá znalost východních bojových praktik a z hlavy občas zamává trocha existenciální moudrosti. Unesli mu zase dceru a to neměli dělat.
 
Síla úderu (Attack Force, RUM / VB / USA 2006)
„Nemám drogy rád!“
Velitel speciálních jednotek s tváří a třema bradama pana Seagala se pokouší vypátrat, kdo že je zodpovědný za vraždy jeho svěřenců. Postupně objevuje, že za vším stojí tajný vládní výzkum a droga zvaná CTX. Ta je schopná svého uživatele proměnit ve vraždící monstrum. Steven drogy nebere, takže mu další tajný vládní výzkum dodá speciální břity, které po nasazení na ruce dodávají nositeli stejné schopnosti jako CTX. Přesdržková může začít. Teda, začala by, kdyby hlavnímu protagonistovi nebylo pětapadesát a nevážil něco ke dvěma metrákům. 
 
Létající zabiják (Flight of Fury, Rumunsko / USA 2007)
„Nezáleží na tom, jak je mise těžká. Když je třeba, splním ji!“
Steven je nejlepší muž letectva Spojených států amerických a jako takový je povolán, aby v nějakém vzdáleném Banánistánu zachránil ukradené letadlo. A to ne letadlo jen tak ledajaké, tohle je neviditelné letadlo. Jo, tenhle kousek je lepší nevidět.
 
Zákon ulice (Urban Justice, USA 2007)
„Kdo zabil mého syna?“
Stevenovi totiž zabili jediného syna, svědomitého policistu, na stopě pouličních gangů. Ještě neví kdo, ale vzhledem k faktu, že je mistr všech myslitelných bojových umění, vlastní obrovský palebný arsenál a má přístup do všech počítačových sítí světa, lze předpokládat, že to brzy zjistí. Steven odhodil zábrany a rozsévá brutální skázu v chudinské čtvrti Los Angeles. Zabili mu syna a to neměli dělat!
 
Smrtící zbraň (Pistol Whipped  USA 2008)
„Člověk v sobě musí najít dobrou stránku.“
Steven byl členem policejního sboru. Tím nejlepším. Teď už není polda ale ochlasta a nájemný vrah. Ale ne na dlouho. Steven si začíná uvědomovat morální hodnoty a začíná rozlišovat, co je dobré a co špatné. Je to dobře, anebo špatně?
 
Kód smrti (Kill Switch, USA, KAN 2008)
„On totiž aplikoval vzdálenosti v tomhle souhvězdí, nazývá se Eridanus, na rozlohu Memphisu...“
Jakýsi Lazarus likviduje předem pečlivě vybrané oběti, vyřezává do nich nejrůznější astronomické značky a pohrává si tak s policií, která je bezradná. Teda, skoro bezradná, protože na straně policie je někdo, s kým Lazarus nepočítal. Steven Sádlo Seagal, s hlavou a bradami většími než kdy jindy, zběhlý nejen ve všech existujících bojových uměních, ale také v astronomii, astrologii a dalších příbuzných vědách. 
 
Poslední noc (Against the Dark, USA 2009)
„Nedáme jim šanci vypít nám krev.“
Steven, coby vůdce skupinky vostrejch zabijáků, bojuje ve víru bortící se civilizace proti hordám upírů. Z nějakého důvodu, a skoro až do konce filmu, se v jakési opuštěné nemocnici potulují dvě skupinky lidí (Stevenova a druhá partička, která utíká před upíry) a celou dobu se míjejí. A když se potkají, stojí to stejně za houby. Steven, coby reinkarnace Bladea, je nudnější než Ordinace v růžové zahradě.
 
Ruslan (Driven to Kill, USA, KAN 2009)
„Nerad vzpomínám na staré časy.“
Steven se živí coby spisovatel kriminálek, ale nebyl by to on, aby za sebou neměl nějakou tu temnou minulost. Tentokrát je to minulost ruského mafiána, který prohlédl a dal se na pokání. Proto se asi jmenuje Ruslan. Ten se vydává na svatbu své dcery, která si má shodou okolností brát syna Ruslanova bývalého úhlavního nepřítele. Svatba samozřejmě nedopadne, jak má, Ruslanova bejvalka je bradou nahoru a dcerka čeká na jipce na návštěvu kmotřičky smrti. To je logicky chvíle, kdy Steven vplouvá na scénu, coby samozvaná nemesis všeho a všech, a bere spravedlnost do vlastních, pořádně potetovaných rukou. 
 
Mstitel (A Dangerous Man, USA 2009)
„Spáchám tedy to, co jsem si odseděl.“
Je to sice neuvěřitelné, ale náš akční oblíbenec Steven „sádlo“ Seagal je stále aktivní a v ráži. A dokonce si navlékl na palici šátek. Tak vypadá ještě tlustější. Neprávem obviněný, uvězněný a propuštěný se zamotá mezi ruskou a čínskou mafii, aby všem dokázal, že se jen tak lehce nevzdá. Měl cejch i cejchu smrti, prorokovali mu Dnes zemřeš, porazil Bestii a samozřejmě, je těžké ho zabít. Steven je totiž nesmrtelný. 
 
Machete (Machete, USA 2010)
„Zabili jsme spoustu mizerů, teď jsem mizera já.“
Nemožné se stalo skutkem. Steven Sádlo je zlý, hodně zlý. Dokonce tak zlý že ubližuje Ganny Trejovi, kterému říkají Machete (protože to rád dělá s mačetou) a který je dobrý, tudíž má ze „Štefanam“, alias drogovým magnátem Torezem, tak trochu problém. Zvlášť když usekl jeho starý katanou hlavu. Ano, Steven dostane mačetou do pajšlu, zkonstatuje, že se jedná o škrábnutí a vzápětí spáchá harakiry. Ano Steven Sádlo je i jako padouch stylový.
 
Cesta smrti (Born to Raise Hell, USA 2010)
“Musím ti něco říct.!
“A co? Jak mě obdivuješ, že bys chtěl být jako já?”
“Jo.”
Hurá, jede se zase na výlet do Východní Evropy. Do Rumunska. Překupníci drog, dealeři a další šmejdi zabili Stevenova parťáka a to neměli dělat. Steven dostává nového. Východní Evropa je plná šmejdu. Čistit jí, je jako čistit Augiášův chlév. Nadlidský úkol. Tudíž adekvátní úkol Stevenovo schopnostem, které jsou skoro tak velké, jako jeho stále rostoucí panděro, které se už dívno stalo pověstným, ne li pověstnějším, než jeho Aikido. Rumunky při pohledu na jeho impozantní postavu odhazují prádlo a ukazují kozy, zločinci před ním prchají z obýváku na motorce a bitkaři odlétávají několik metrů daleko, jen co začne máchat rukama a nohama. Na ty agresivnější používá brokovnici. Nepřehlédnutelný Steven „sádlo“ Seagal je zrozen aby putoval rumunským peklem. V českém distribučním překladu je to Cesta smrti.
 
„Vy Američané jste svojí brutalitou proslavení.“
„Jo, my víme. A jsme na to hrdí.“
 
Steven míří do televize! Rok 2011 ho zastihuje v TV seriálu True Justice (správce spravedlnosti) a TV filmu Dark Vengeance. Co to má znamenat??? Steven Sádlo Segal, nejlepší z nejlepších odchází ze scény? Ne, určitě se jen rozhodl nakopat Texas Rangerovi zadek a ukázat mu, že umí cvičit na Total Gymu lépe než on.
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]