ProfilyFilmová hodinka tance pro začátečníky (taneční filmy)

 
Vážené dámy, vážení pánové zklidněte se prosím. V dnešní taneční hodince pro začátečníky, si opět připomeneme něco nových tanečních kroků a samozřejmě i slušného chování. Tak se tam Patricku přestaň dloubat v nose a uvědom si, že tvoje hříšné tanečky na mě, jako na slovutného tanečního mistra, moc velký dojem nedělají.
 
 
Sešli jsme se zde, v taneční škole maestra Ziďase, sponzorované zhovadilostí jménem Totalmag, nejen proto abysme se potěšili ladností a dokonalostí pohybu, kterou nám tanec přináší, ale i pro seznámení se s tanečními prvky, které jsou pro klasický tanec doposud nevídané. Od šílených disko kreací jak je známe z horeček sobotních nocí, které bravurně zvládá napomádovaný John Travolta, ahoj velký Johne, furt ti drží Pomáda?, až po klasické baleťácké figury, jež předváděl talentovaný chudáček Billy Elliot. Hned v úvodu vám žákyně Bealsová předvedla bleskovou ukázku svého Flashdance, jehož krása vynikne především v zašpiněné tovární hale, nebo pod sprchou ve strip baru. Ex Spice Girl Gerry se jí snažila v jednom svém klipu napodobit a tak rovněž zavrtěla na porotce hýždí. Inu každý se chceme nějak prosadit. Mimochodem, to jestli Bealsová po své nadržené taneční kreaci ojela nějakého z porotců, aby dosáhla svého, jsme se nikdy nedozvěděli. Možné to ale je. V reálu se to děje úplně normálka. Každý chce být Superstar.
 
 
Stejně jako naši další předtanečníci vedení Robertem Carlyle. Citlivější povahy odvraťte zrak. Toto taneční striptérské vystoupení bude opravdu Do naha. Podobně se tančilo i Bez kalhot. U tyče se kroutí hlavně holky se Showgirls a Divoké kočky zase trsají za barem. Je to celkem sexy a holky vypadají nadrženě. Oproti tomu krásná, nestárnoucí Olivia Newton John, předvede jak romanticky a zasněně se tančilo v Xanadu. Romantika! Wow! Olivia bez koz taky trsala s Johnem T v Pomádě. A nejen to. Taky si spolu „zatrsali“ i v posteli. Ale to byl trochu jiný taneček. Polibek můzy dokáže být tak někdy povznášející a orgasmus s erekcí přinášející. Jenom ten Patrik, ten Patrik. Swayze, říkám ti to naposledy. Dej ty své prsty z rypáku, nebo si svůj Hříšný tanec budeš moc předvádět zase jen v letovisku pro zazobané klienty, kde opět sbouchneš nějakou tancechtivou zazobanou lolitku. Nebo někde na Kubě, kde si ho pár let poté, dala next generation. Jsi podobně jako Sharon Stone předvádějící svůj poslední tanec na elektrickém křesle hanbou všech našich studentů. 
 
 
A ty Dejdare, ne že se zase vypaříš na záchod dokouřit toho vajgla startky. Moc dobře víš, že kouření škodí zdraví. I ministr zdravotnictví to říká. A na tuberu se souchotinami je i sebetalentovanější učitel tance krátký. Vezměte si příklad ze vzorného chování adeptů prestižních tanečních škol. Taky si užívají života, ale střídmě. Životem je pro ně tanec s vášní. A jestli ten je ve svém vyvrcholení střihnutý disko muzikou, není vůbec rozhodující. Hlavně že se líbí. Ano, na to aby člověk, i ten Swayze s prackama v tom svým heblu, pochopil o čem zde mluvím, musí mít skutečně tanec v srdci. I když všeho moc škodí. Šílený taneční maratón absolvovaný s vidinou balíku může mít za následek sebedestrukci přicházející s uvědoměním, že koně se taky střílejí. Jiný učitel tance Antonio Banderas zase shrnul svou filozofii do věty „Tančím, abych žil“ a tanečně lákal problematické studenty na hip hop. A co na to Mistři Hip Hopu? Ti se připravovali na velkou soutěž s velkým balónem peněz ve formě hlavní ceny. Někdy jsou si ty tanečky tak zoufale podobné. Naštěstí se zde netrsá polka.
 
 
Cenu má zmínit se o faktu, že pro trsající puberťáky před kamerou (to jsou ti pokročilejší, Patricku, co si místo prstů cpou do frňáku koks), jsou tu i celé taneční série. Třeba takové Let´s Dance je hlavně taneční záminka, aby si on a ona zašoustali, tedy pardon, myslím tím romanticky se sblížili. A v jednom z dílů této série, Let´s Dance Revolution, došlo i na revoluci proti konzumnímu způsobu života. Street Dance je na tom podobně. A Breakdance Girl, to je už peklo. Kdo nám ukáže, jak se umí točit na kebuli? Ne, zpěvačka Bjork to nebude. Ta tak dlouho předváděla Tanec v temnotách, až jí dali oprať. Prostě jí oběsili. A docela hlasitě to křuplo. 
 
 
Richard Gere zase řekl Smím prosit Jenifer Loper. Asi mu učarovala její velká hnědka. Ta je pro tanečnici mnohdy nepostradatelnou součástí. Beyoncé Knowles jí má taky pořádnou, jak předvedla v Dreamgirls. Mary Elizabeth Winstead si zase řekla Dokaž to a makala, aby se dostala na taneční školu. Nevyšlo to. Skončila v tanečním klubu, kde smyslně roztahovala nohy. Jo jo to je to Love a Dance. A když nejsou lóve, mnohdy není ani ta Love.
 
 
Nejde o to prožívat jen život v oblouznění jako zhulení návštěvníci obřích techno párty. Nebo, jako rozverní školáci ukájející se nastavovanou, druhou pomádou. Nebo se snad mýlím Michelle? Nemýlím. Taneční kreace kočičí ženy probereme až potom. Podívejte se na osmdesátá léta. Lambada sem, lambada tam. V ní se taky hodně vrtělo prdelí. Co o ní dneska kdo ví. Přesně tak Hrušínský, diskopříběh není smyslem života. Tím se spíš může stát tanec v vlky, nebo krvavý balet Johna Woo. Ale to už jsme někde vražedně jinde.
 
Takže pozor, pánové a dámy, zadejte se prosím... jdeme na to. Je na čase si zatrsat.
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]