ProfilyKobra 11: Simir a jeho parta

 

 
„Jejich revírem je dálnice, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou zloději aut, vrahové a vyděrači. Muži z Cobry 11 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je chránit naši bezpečnost!“
 
Jako první sedli do rychlých aut dálniční policie  komisař Frank Stolte a jeho partner Ingo Fischer aby vyřešili řádění bombového maniaka. Povedlo se, ale Ingo se z úspěchu moc neradoval. Hned v následující epizodě ho na parkovišti sejmul ranou s brokovnice gangsterský vyděrač Harry a Frank dostal nového parťáka. Semira Gerkhana, se kterým (i když si zpočátku samozřejmě ani trochu nerozumí, což je obvyklé parťácké klišé) rozbijí gang zlodějů luxusních aut. Prožijí společně celou první řadu a s příchodem druhé se Frank vypaří a jeho místo zaujme André Fux. 
 
A André je docela držák. Vydrží celou druhou, i třetí sezónu a jelikož je muzikálně nadaný tak si ještě stačí zazpívat se skupinou Scooter (epizoda Smrtící sláva). Jo to jsou ti, kteří začali svou slávu peckou Hyper Hyper. Osudnou se mu stane Malorka, kam se Semirem jeli lapit mezinárodního zločince Karlose. André to dostal harpunou a před začátkem čtvrté řady byl Semir tak opět bez parťáka.
 
A ten na sebe nenechal dlouho čekat. Volné místo spolujezdce v rychlém policejním dálničním fáru zabral Tom Kranich a hned ze startu si střihl Pekelnou jízdu na dálnici A4, jak se pilotní film čtvrté řady jmenoval. Semit a tom tak měli možnost zažít nejednu honičku stejně jako nejednu bouračku, jimiž jsou jednotlivé díly a hlavně pilotní filmy této série pověstné.
 
Při jedné, poměrně masivní (čím masivnější, tím vyšší sledovanost) se oba dostávají na stopu zločinu v podobě loupeže deseti mega a vzápětí únosu autobusu, který dva z těch kriplů použijí po brutální přestřelce jako únikový prostředek. Autobus s několika rukojmími, ano to je ta věc, o kterou v dalším pilotním filmu s názvem Jízda smrti linky 834, hraje. Semir s Tomem mají tak záminku splašené akční emhádéčko pronásledovat. Hajzlové mají totiž samopaly, granáty i semtex (ne tu limonádu) a nebojí se jich použít. Aby ne, když jsou to němečtí hráči amerického fotbalu. Dokonce i nesportovně zajmou Semira. Jsou to svině, jak tvrdí i jedna z cestujících a není divu, že jako svině dopadnou.
 
Tím však problémy Čuka a Geka německých dálnic zdaleka nekončí. Každý jednotlivý díl seriálu přináší nové a nové dobrodružství a další pilotní film zase prekérku v podobě militantní lesby, která nemá ráda Semira a Toma, protože kazí jejich zločinecké snažení. A tak na ně ušije boudu s mrtvolou a falešným obviněním. A protože se scenáristi tohoto televizního filmu rozhodli vykrást film Tango a Cash, skončí oba parťáci ve vězení, kde mají být zabiti potetovanými mukly. Jenže Semir není typ, který by se ve sprše ohýbal pro mýdlo, a tak s Tomem zdrhnou a jako Renegád Lamas, nebo Uprchlík Kimble se snaží dokázat svou nevinu a současně kličkovat mezi policajty, kteří jsou na honěné, a tak je honí. A to daleko drsněji, než jak to mají rádi zarputilí onanisti. A samozřejmě musí taky zatopit tý hnusný lesbě, která je do toho všeho dostala.
 
Tom měl zkrátka ještě větší výdrž než André a pečovatelský komplex, neboť jeho nejčastější otázka směřovaná k Semirovi zněla: „Jsi v pořádku?“ A zněla až do konce šesté sezóny. V ní se totiž Tom zamiloval do Ellen, která měla bohužel bývalého přítele pašeráka drog. Tomovi to ale nevadilo a Ellen našťouchal. Vadilo to ale jejímu ex, protože nastražil do Tomova auta bombu a Ellen v něm vybouchla. Tomu se říká bombastický potrat. Nicméně Tom se nakrkl tak mocně, že opustil dálniční policii a vydal se cestou osamělého mstitele. A tak se stalo, že na začátku sedmé řady byl Semir, nyní už veterán Semir, zase bez parťáka.
 
Naštěstí se mu připlete pod nohy a kola auta, v němž provizorně jel s nezásadním kolegou Hartmundem několik z nebe spadlých leteckých kontejnerů, mrtvola pilota, bolíky eura a Jan Richter. Ten kontejnéry šlukne, tak to trochu vypadá že je dalším parchantem.
 
Jenže drsný Honza není padouch, jen si jede na svou pěst, protože chce dostat gangstery a zdánlivé padělatele peněz. Zabili mu totiž kamaráda a to neměli dělat! Semir ho nemá rád, protože od něj dostal do tlamy. Je mu to ale houby platný, neb právě Jan Richter, se stane jeho novým parťákem, se kterým případ opravdu rafinovaných mafiánů, zaměřených na bankovnictví, pořeší až do bombastického finále.
 
Jaké překvapení. Nicméně Simir má radost. Parťáky střídá sice jako ponožky, ale to k této sérii prostě patří. Stejně jako ty mnohokrát zmíněné bouračky. Jedna z nich byla zaviněná jakousi neznámou zparchantěou „včelkou“, která dala jedovaté žihadlo řediteli bezpečnostní služby zemské banky.
 
Jasan, další rafinovaný šmejd zase vystrčil růžky. A to zrovna ve chvíli, kdy se má Semir ženit. Navíc naboří papalášovu dceru a tak je i s parťákem Tichterem (jemuž ještě neprošel datum trvanlivosti), suspendováni na dopraváka. Jenže drsný Honza vzápětí poznává, že zlo z minulého pilotního filmu, kripl co zabil jeho kámoše, se vrací. Akorát, že teď dělá pro novýho kripla - Rumuna, který se vyžívá v injekcích s jedem. Tomu jde o hromadu rumunskýho zlata a když se Semirovi a Honzovi podaří loupeži zabránit, tak aspoň v den svatby unese Semirovu skoro manželku, bodne jí včelku a Semir musí sehnat do 45 minut protijed. Takže to bude pěkná hoňka. Nejenom na dálnici, ale i s časem. Tento pilotní film se jmenuje „Až na věky“, nicméně akční kamarádství Semisa a Honzy na věky samozřejmě nevydrželo.
 
Jan Richter vydržel do konce osmé sezóny a pak se vypařil jako pára nad hrncem. Není divu, že to už Semirovi leze na mozek. Kde má pořád ty parťáky brát. 
 
Začíná devátá sezóna a on je bez parťáka. Navíc někdo odpálí poštovní dodávku a v ní uhoří mladá řidička. Semir už s tím chce šlehnout. Jenže se objeví Tom. Ano, Tom Kranich, který už není osamělý mstitel a tudíž se vrátil k dálniční policii. Dobří holubi se vracejí. 
 
Simir má radost, Tom byl dobrý kámoš a vždycky ho tak hezky opečovával, a už taky nechce odejít, tudíž se zdá, že je všechno v pořádku. Nejlepším pořádku. Jenže přijde pilotní film jedenácté sezóny v němž Simir a Tom jdou po obchodnících s lidmi. A jdou na to špatně, protože Tom se dostane do pasti a tu nevydejchá. Prostě ho zastřelí a Simir má zase trápení, které dočasně zalepí Chriss Ritter se kterým se hned v epizodě V nejlepším úmyslu podívají na zoubek organizovanému zločinu. 
 
Jenže ouha! Chudák Chriss se třinácté sezóny nedožije a Semir, který vyfasoval mladého nezkušeného leč ambiciózního parťáka Bena, který by chtěl udělat kariéru u oddílů speciálního nasazení, musí dostat před soud důležitého svědka, aby mohl být drogový boss, mající na svědomí Chrissovu smrt, usvědčen. Eastwoodovská ocelová pěst a s ní desítky dalších filmů s transportem VIP osoby určené na odstřel, nechávají pozdravovat.
 
Truchlení je tudíž minulostí a Semir má opět kamaráda. Mladou krev. Jistě, nějaký padouch se jeho posilu sice snaží pohřbít zaživa, ale to není nic, co by Semir nezvládl. Ben se tak dožívá i čtrnácté řady a i těch dalších, následujících plných dobrodružství, která už sice v nejednom případě vykrádají sebe sama, ale přesto stále fungují.
 
Jak se totiž zdá, dálniční policii ne a ne dojít benzín. Což je určitě pozoruhodný výkon a na Němce obdivuhodná jízda, která se po boku Schimanského, už dávno zapsala do dvorany místní televizní slávy.
 
více filmů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]