ProfilyDen, kdy zemřel Superman (Supermanova smrt)

 

 
S vypětím všech sil Superman udeřil do obřích zad a tlačil tu agresivní nezastavitelnou horu masa vzhůru do oblak. Pryč od Metropolis, pryč od Země. Zpravodajské helikoptéry nechal hluboko pod sebou. „Zatraceně, to je ale opravdu šťastný den,“ zaradoval se Jimmy Olsen v jedné z nich. „Takhle dobré fotky jsem ještě neudělal!“
 
Jeho radost netrvala dlouho. Obr s šedavou více než pancíř tvrdou kůží z níž na mnoha místech vystupovaly ostré hroty podobné křišťálu se Supermanovi vysmekl a oba dopadly zpátky na zem. Tento boj ještě zdaleka neskončil. O mnoho kilometrů dále, ve Smallville ustaraní manželé Kentovi v televizi sledovali, jak jejich zázračný adoptivní syn, který „jim spadl z nebes“ čelí gigantickému nemluvnému zlu, které se nikomu doposud nepodařilo zastavit. Zlu, kterému reportéři začali říkat Doomsday.
 
 
Stalo se to bez varování. Obří postava zavalená do zeleného hávu a pravačkou spoutanou futuristickým zařízením za zády, se na Zemi zjevila z ničeho nic. Zprvu se zdálo, že jen tak bezcílně bloumá americkým zapadákovem, při čemž ničí vše co se jí postaví do cesty. Nejeden karambol na dálnici a srážka obra s cisternou převážející hořlaviny nakonec probudila zájem JLA (známé taky jako Liga spravedlnosti), kterou v té době tvořili druholigoví hrdinové jako bývalý Green Lantern Guy Gardner, hrdina z budoucnosti Booster Gold, Ice, vědec Blue Beetle, Bloodwynd, nebo Maxima, která svou telepatií z této podivné bytosti vycítila jen jediné: nenávist, krvežíznivost a touhu po krvi v té nejkrystaličtější podobě.
 
 
Není divu, že takto slabší sestava, která se ve chvíli, kdy byl Superman hostem v televizní šou  Cat Grantové, s neznámým zlem střetla v rafinerii LexOilu, neměla příliš šancí. Blue Beetle boj málem odnesl životem, síla i sebevědomí Guye Gardnera byli nemilosrdně zadupány i s jeho obličejem do tvrdé země a válka, která se pomalu ale jistě začínala přibližovat blíž a blíž k městu Metropolis, začínala spíše připomínat zoufalé pokusy superhrdinů zastavit nezastavitelné monstrum.
 
 
Hořký fakt, který měl zakrátko poznat i na vlastní kůži Superman, když se se zbytky JLA, které byly ještě schopni Doomsdayovi (jak ho nazval Booster Gold) pohybu, pokoušel čelit. Proti té hoře masa, která se začínala postupně objevovat v cárech zeleného, zuřivými boji roztrhaného kostýmu, nepomáhalo zhola nic. Ani nejtvrdší údery, ani supermanův žhavý zrak, ani rakety vypálené z vojenských vrtulníků, ani spojené nadpřirozené síly celé JLA. Naopak se zdálo, že veškerý odpor nezastavitelnou bestii, jen posilují.
 
 
A jak se boje přibližovaly, připravovalo se na ně i město Metropolis, obzvláště tehdy rudovlasý Lex Luthor, všemocný podnikatel, který měl navíc románek se Supergirl, jež se starala o jeho bezpečnost. Obránci stojící proti Doomsdayovi již šli až do extrému, to hlavně ve chvíli, kdy zoufalá Maxima vyhodila na maloměstě do vzduchu čerpací stanici s nadějí, že tím monstru, kterému již čelila jen ona sama se Supermanem ublíží. Neublížila. Doomsday se valil jako brutální tsunami dále, zanechávajíc za sebou zborcené mosty, rozmlácené supermarkety a všeobecnou zkázu. Supermanovy, stále se opakující útoky na tom nic nezměnily. Při jednom z nich zůstal v rozvalinách starého dolu, polomrtvý ležet i geneticky upravený hrdina, produkt projektu Cadmus Guardian. Doomsday měl již Metropolis nadosah.
 
 
„Tvoje šílenství končí zde!“  S vypětím všech sil Superman udeřil do obřích zad a tlačil tu agresivní nezastavitelnou horu masa vzhůru do oblak. Pryč od Metropolis, pryč od Země. Nezdařilo se. Oba protivníci dopadli na zem. Superman již cítil, že mu ubývají síly. Vzdát se však nehodlal. V sázce bylo mnoho, jeho město, jehož centrem otřásla mohutná exploze, když Doomsday během další šarvátky s mužem oceli narušil plynové potrubí a elektrické vedení. V té chvíli se konečně k akci rozhodla i Supergirl, kterou Luthor doposud držel co nejblíže po svém boku. Jediný mocný úder neznámého monstra jí vyřadil z boje. 
 
 
Metropolis se proměnilo v bitevní pole. Superman krvácí, vybuchuje další plynové vedení, plameny zachvacují ulice a proti organickému stroji zkázy, či to je vlastně Doomsday zač, stále nic nezabírá. Ani laserové dělo, ani futuristické zbraně speciální jednotky vedené Maggie Sawyerovou.  Krvácející Superman mobilizuje všechny své síly. Je mu jasné, že jeho nezdar v boji nad tímto záhadným stvořením, bude stát zkázu celého města. Projekt Cadmus nasazuje proti Doomsdayovi nové, šokové zbraně, Superman krvácí z nových utržených ran a jeho tělo vržené proti zpravodajské helikoptéře dostává i s vrakem vrtulníku na zem jeho lásku, reportérku Lois Laneovou.
 
 
Město zatím vrhá do útoku proti „ztělesněné zkáze“ všechno co má. Zdá se, že marně. Po posledním ataku pod sutinami pohřbený Superman se vrhá do posledního kola. Z posledních sil, zrovna, když Doomsday stojí nad bezmocnou, v prachu zemi se válející Lois Lane. Ovšem zdá se, že i on začíná konečně po tomto pekelném maratónu docházet konce svých sil. Silný výboj supermanova žhavého zraku ho sice přišpendlí ke zdi, ale vzápětí odpovídá brutálním pravým hákem a další ranou, která nechává v supermanově tváři obrovský krvavý šrám. 
 
 
Cáry supermanova rudého pláště se válí nad zemi, na níž oba, niní již nesmiřitelní, protivníci do sebe zuřivě buší jako při boxerském zápase století. Zvítězí ten, komu zbyde dostatek sil k poslednímu úderu. Ten padne vzápětí, přímo před objektivem Olsenova fotoaparátu.  Oba protivníci padají bez známky života k zemi. Jimmy Olsen vyfotografoval svůj snímek století. 
 
 
Mrtvý Doomsday, který se před nedávnem objevil odnikud, leží na zemi bez povšimnutí. Jeho původ budou vědci zkoumat později. Lois Lane se slzami v očích objímá zakrvácené, rozbité Supermanovo tělo. 
 
 
„Prosím vydrž, pomoc je už na cestě! Prosím!“
„Doomsday...je... je...“
„Zastavil jsi ho. Všechny jsi nás zachránil. Buď prosím v klidu, než přijede...“
 
Ale už je pozdě. Je pozdě na všechno. Je pozdě, protože toto je výjimečný den.
Den, kdy zemřel Superman.
 
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]