ProfilyBane: feťák s muskulaturou Schwarzeneggera, který zlomil netopýra

 

 
Objevil se znenadání. Zničeho nic. A s velice konkrétním cílem, kterému podřídil vše. Zlomit Batmana. 
 
Ano, píší se devadesátá léta a komiks trochu potemněl. Superman se doslova umlátil k smrti s mimozemským monstrem Doomsdayem a Batmana čekal opravdu nehezký, tvrdý pád. Pád, který zapříčinil Bane.
 
 
Bane odhalil Batmanovu identitu a počkal si na něj v jeho domě. 
 
Jak již bylo řečeno objevil se, aby „zlomil Batmana“, což se mu povedlo opravdu dikonale. Poté so systematicky oslaboval temného rytíře tím, že osvobodil Arkhamskou svoloč v podobě jeho nepřátel se kterými se Batman postupně utkával ve stále vyčerpávajících soubojích, došlo nakonec k finálnímu souboji, kdy Bane, pumpující si do žil chemikálii zvanou Venom, Batmana zmrzačil. 
 
 
Slavný obrázek v němž Bane Batmana přerazil vejpůl
 
Konkrétně mu přerazil páteř a z temného rytíře se tak stal invalida na vozíčku, který předal štafetu Azraelovi, rytířovi pomsty, který doposud máchal kolem sebe plamenným mečem.  A tak ožil nový Batman, který se sice neshodl s Robinem, ale který dal Baneovi ochutnat jeho vlastní medicínu, v podobě výprasku a samozřejmě stažením z oběhu.
 
 
Azrael alias nový Batman jde po Baneovi. Zároveň začíná klasický batmanův kostým vylepšovat různými technickými doplňky
 
Jenže situace se vyvíjela dále. Z Azraela se stal lžibatman se kterým se pak uzdravený Batman (ten pravý, originál přímo od Boba Kanea) musel utkat o své místo pod gothamským měsícem.  Jenže ani Bane ještě neřekl své poslední slovo.  A jelikož byl vytvořen hlavně pro jeden konkrétní účel, bylo na čase vytvořit mu kořeny a taky vysvětlit, proč měl vlastně na Batmana takovou „žízeň“. A tak se v příběhu Vengeance of Bane (1993) zrodil ve vězení na ostrově Santa Prisca, kde byla jeho matka uvězněna za spoluúčast na převratu. 
 
 
Pohled jak z Banea (který ve skutečnosti ani nezná své jméno) vyrůstá zabiják
 
A právě dne v následujících letech novorozeně vyrostlo v mladíka, kterého brutální prostředí zformovalo v nesmiřitelného drsného rváče, který se díky vrozené inteligenci sám vzdělal a navíc místním žalářníkům posloužil jako pokusný králík, jehož už tak skvělá fyzická výkonnost byla posílena dávkami experimentální drogy, která mu díky voperovaným implantátům proudila přímo do mozku.
 
 
 Bane si dává dávku. V pozdějších dobrodružstvích se však tohoto dopingu zbavil.
 
Není divu, že takové zvíře věznice dlouho nemohla udržet. Za pomoci svých přátel uprchl, dal veliteli věznice okusit pocit jaké je to plavat, vyhozen z vrtulníku, v zátoce plné hladových žraloků a posléze se vypravil do Gothamu, aby místnímu podsvětí vysvětlil, že brzy začnou nové pořádky. A při tom samozřejmě nemohl nenarazit na Batmana. Ne zrovna osobně (své éntiré oslavil v komiksu Batman 489, kde málem zmrzačil Killera Croka), ale díky jeho reputaci mu bylo jasné, že pokud chce ovládnout Gotham, a to on opravdu chtěl, musí se maskovaného netopýřího mstitele zbavit. A to jednou pro vždy.  Jak to dopadlo, jsme si již řekly. Právě to bylo hlavním obsahem Batmanova eventu Knightfall.
 
 
Obálka komiksu ve kterém Bane slavil svůj debut
 
Nicméně tvůrcům se nového padoucha, který si vysloužil ostruhy, tak lehce zbavit nechtělo. Nakonec, komu se kdy poštěstilo, udělat z Batmana krypla. A tak poté co se Batman vrátil, návrat čekal i jeho nemesis. Zpočátku sice uvězněný Bane plný mindráků z prohry a nářezu uštědřeného od Batmana – Azraela, poslouží jako boxovací pytel KGBeastovi , ale nakonec se mu podaří z Blackgate uprchnout (Vengeance of Bane 2, 1995), prohnat si mozkem další dávku své drogy a jeho cesta za pomstou může začít. 
 
 
Chvilka komiksové erotiky. Bane a dcera Ras Al Ghula Talia. 
 
A v ní spojí svou brutální sílu s dalším Batmanovým zarputilým rivalem, kterým není nikdo jiný, než nesmrtelný Ras Al Ghul (Minisérie Bane of the Demon). Dokonce dostane zálusk i na jeho dceru Taliu, která doposud vlhla právě a jen z Batmana. O mnoho let později se dokonce stala i matkou jeho syna. A co na to Ras?  Ten zrovna plánoval radikálně snížit populaci Gothamu smrtícím virem, z čehož se vyklubal další Event zasahující do všech řad Batmanova universa. Mimochodem právě v něm se zrodila další slavná postava známá i z komiksů vydávaných u nás, Ennisův zabiják Tommy Monaghan, známý jako Hitman. A právě během této události Bane samozřejmě má svou nepostradatelnou úlohu, která podle očekávání vyvrcholí finálním soubojem s Batmanem.
 
 
Bane versus Batman opět. Tentokrát jejich souboj velké překvapení nechystá
 
Tentokrát však skončí rozmlácený na kaši Bane. Časy jeho neporazitelnosti definitivně skončily a i když se pořád jedná o nebezpečného bijce a vraha, pravděpodobnost, že by se mu opět podařilo Batmana zlomit je mizivá. To však Baneovi nebrání, aby se čas od času objevil a občas se postaral o nějaký ten rozruch. Třeba jako v dalším mega eventu, v němž byl Gotham téměř zničen velkým zemětřesením a z rozkazu vlády USA odříznutý od okolního světa. V něm si pak mnohé skupinky sdružující se kolem silné osobnosti označkovali své teritorium. Včetně Banea, samozřejmě. Ještě před tím se však stačil servat s Azraelem, který ho jako první, na počátku jeho cesty rozmlátil na kaši. Samozřejmě, že prohrál. Čas výsluní a popularity se vytratil do nekonečna.
 
 
Bane v Schumacherově pojetí  sloužil jako tupý svalovec sexy Poison Ivy
 
A tak je Bane dnes jen dalším padouchem v řadě, který se čas od času objeví. Nicméně jak dokazuje poslední Nolanův film, kinematografický svět jej neodepsal. Ne, nyní se nebudeme bavit o čtvrtém, Schumacherově Batmanovi, který jeho potenciál nejen že trestuhodně nevyužil, ale v debilním pojetí slátaniny, jež filmového Batmana na několik let pohřbila z něj udělal totálního idiota, vzniklého na základě pokusů s malým kryplíkem, který dělal ranaře Poison Ivy.
 
 
Nolanův Bane vrátil postavu k drsným kořenům inspirovaným komiksem
 
Reinkarnace se pak Bane dočkal až nyní v Nolanově zakončení „jeho“ Batmanské trilogie. Bane zde ožil jako inteligentní bezskurpulózní parchant, který chce Batmana a Gotham City srazit na kolena. Což se mu svým způsobem povede. Lehce s komiksem koresponduje i jeho zrod, i zde je vylíčen jako nedobrovolný obyvatel  opravdu ďábelského vězení a i zde dojde na lámání chleba v podobě osudového duelu mezi ním a Batmanem. Jen pointa, stejně jako pokračování jsou komiksové předloze na hony vzdáleny. Každopádně jedno je jisté. Vtažedný ranař dostal možná tímto novou dávku drogy do svých ochablých žil a dost možná nám ještě přichystá nějaké to překvapení.
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]