ProfilyGreen Lantern versus Vetřelci

 

 
Smaragdový prsten padl na slizem pokrytou podlahu. Bezvládná, zdánlivě mrtvá postava oblečená v zeleném dresu byla přišpendlena na skalní stěně opodál. Náhle tmavá, šedivě kamenná tvář ožila. Stáhla se v bolestnou grimasu. Vzápětí přišla agónie. Z hrudi, přesně v místech, kde se skvěl znak Green Lantern´s se spolu s proudem krve vynořila příšera.
 
Země: Vypadalo to jak klasické bankovní přepadení a nic jiného to taky nebylo. Jenže skupinka lupičů v maskách mimozemšťanů nepočítala s bleskovým zásahem Green Arrowa a Black Canary, zeleného lučištníka se svou partnerkou a příležitostnou milenkou, bojujícími proti zločinu. Snadná práce. Jenže stačila chvilka nepozornosti a ostře nabitá zbraň, která nemohla minout cíl mířila na lučištnického superhrdinu. Jenže pak, v rozhodujícím okamžiku se náhle objevila smaragdově zelená obří pěst, která lupiče okamžitě uzemnila. Na místo činu vešel Green Lanter.
 
Přátelské tlachání nad zmařenou loupeží netrvalo dlouho. Modraví obličej Strážce OA, zněl nekompromisně: Hale Jordane! Strážci universa tě potřebují!“
 
 
Skupinka Green Lanternů, která se na jedné z opuštěných planet dala hohromady byla různorodá. Spojoval je jen jeden úkol. Zjistit a vyšetřit smrt jednoho z Green Lanternů, kterého zabila nějaká neznámá entita. Jak smaragdoví rytíři zakrátko na místě té tragické události zjistili, něco z jejich druha vyšlo zevnitř. Co, to zjistili vzápětí. Horda podivných bytostí s kuželovitými hlavami, kyselinou místo krve a vystřelovací čelistí, přišli vzápětí. A zaútočily.
 
 
Byť by se mohlo zdát, že tento boj je silně v prospěch těchto dokonalých strojů na zabíjení, Vetřelců, opak byl pravdou. Jordanův prsten vykouzlil kolem ostatních smaragdovou bariéru a po krátkém rozhovoru s nádechem humanismu Jordan rozhodl, že všechny tyto extrémně nebezpečné bytosti budou přemístěny na opuštěnou planetu jménem Mogo, která kdysi byla sama živoucím organismem a netypickým Green Lanternem.
 
 
Deset let poté. Hal Jordan je padouch jménem Paralax a jediným Green Lanternem v celém universu je mladý komiksový kreslíř Kyle Ranger.  A právě v jeho bytě se jednoho dne objeví bývalí čekatelé do řad Green Lantern´s s neobvyklou prosbou. Vést záchranou misi na planetu Mogo, kde před nedávnem havarovala výzkumná loď s živou posádkou. A jelikož jsou Green Lanterns svým způsobem zodpovědní za smrtelně nebezpečnou faunu na planetě, v podobě Vetřelců, měl by to být právě jejich zástupce, v tomto případě jediný, který dá věci do pořádku. 
 
 
Kyle neváhá a do mise se zapojuje. Havarovaná loď je však prázdná. Až na dívku Crowe, která s chce osvobodit své druhy, které podle jejích slov unesla tajemná monstra s kyselinou místo krve. Kyle se má možnost s nimi seznámit vzápětí. Obrovská trhlina v trupu lodi vede přímo do jejich hnízda a brutální síla Vetřelců je ohromující. Tak ohromující, že po téměř beznadějném boji jich zůstane u trhliny pouze hrstka a Kyle Ranger bez svého magického prstenu. Ten se mu totiž při pokusu zachránit a vytáhnout z rozšklebené díry v havarované vesmírné lodi jednoho ze svých druhů smekl z prstu a skončil i s ním v černé hlubině plné nebezpečí.
 
 
Tím se možnosti zmenšily na minimum. Ranger bere do ruky zbraň a bez prstenu se tak vrhá do téměř sebevražedné mise. Nitro lodi, kam se s Crowe a posledním přeživším  z jeho záchranného týmů spouští je plné otevřených kožnatých vajec nad nimiž jako zrůdné relikvie visí mnozí s Croweiny posádky. S dírami v břiše, samozřejmě. A útok Vetřelců na sebe samozřejmě nenechá dlouho čekat. Ano podaří se ho sice s vypětím všech sil odrazit, ale bilance je úděsná. Na živu zůstal jen Kyle a Crowe a k dispozici jim zbyla jen jediná pistole. Navíc se ocitly přímo v hnízdě vetřelčí matky, královny, která zde kladla svá kožnatá vejce. Ovšem smaragdová naděje úplně nezhasla. Kousek od královny ležel i Rangerův prsten.
 
 
Nebylo jiného zbytí. Prsten a síla ukrytá v něm mohli všechno zvrátit. Plán byl jako ostatně celá mise, sebevražídný, s malými vyhlídkami na úspěch. Crowe se s pistolí vthla vstříci Vetřelcům, aby je odlákala., zatím co Kyle utíkal ke svému prstenu. Téměř marně. Kousek před ním se náhle otevřelo jedno z kožnatých vajec a k Rangerovu obličeji se přisál Facehunger, tedy tvor, jež inseminuje tělo oběti vetřelčím zárodkem, který se pak prodere jejím břichem ven a doroste ve Vetřelce. Takového, jakí právě trhali tělo nebohé Crowe na kusy. Ovšem pod zdánlivě lidskou kůží byl rozeznat ocelový skelet. Crowe byla android zodpovědný za život své posádky. 
 
 
S vypětím všech sil, skoro v posledním tažení, se nakonec Green Lanternovi podařilo ovládnout svůj prsten. Královna byla opodál. Srejně jako její vojáci. Ale zbraň, kterou síla Lanternovy myšlenky přetvořila na skutečnost, byla zatraceně účinná.  Stejně jako kryt, silové pole, podobné tomu, jež před deseti lety použil Rangerův předchůdce Hal Jordan. A samozřejmě, objevilo se i stejné dilema. Zachovat specifický, nicméně vražený druh, nebo ho odsoudit k zániku jen kvůli jeho přirozenosti?
 
 
Kyle se rozhodl. Opačně než jeho předchůdce. Obrovská smaragdová síla smetla všechny Vetřelce z povrchu planety. Vetřelčí genocidu nepřežil ani jeden z nich, zato se podařilo zachránit některé z obětí. A Kyle Ranger? Ten se poučil něco více o zodpovědnosti a zadělal si na slušné trauma.
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]