ProfilySuper kluk, přízračná zóna a generál Zod poprvé

 

 
Postavu generála Zoda, zločince ze Supermanovi rodné planety Krypton samozřejmě až dostatečně zpropagoval druhý velkofilm o Supermanovi. V komiksu se pochopitelně objevil již dávno před tím.
 
Tenkrát ale nešlo spíš ani tak o postavu padoucha, jako spíš o projektor, sloužící k uvěznění kohokoliv do jiné dimenze (zóny přízraků), kde je ostatním v podobě duch naprosto neškodný. Zapomeňte tedy na několikastěn putující vesmírem, jak ho znáte z filmu. Zóna přízraků (Phantomzone) by se dala s nadsázkou přirovnat k Paranormal aktivity. A jejím projektorem schopným udělat z bytosti „ducha“, popřípadě ho vyvolat zpět bylo něco podobné velkému červenému projektoru. Ten se poprvé objevil v roce 1961.
 
 
Stalo se tak v komiksu Adventure Comics číslo 283, který kromě jiného vyprávěl příběhy mladého Supermana  (Superboye) žijícího v adoptivní péči Kentů ve Smallville. Ti zde provozují obcho a pubertální Clark s tajným aliasem Super kluka :) (Superboy) jim samozřejmě pomáhá. Zrovna jim přišel nový elektrický psací stroj, který Clark dokáže ovládat silou své super mysly. Málem se díky tomu prozradí před svou školní láskou Lanou Langovou.
 
 
A pak se to stane. V poušti v Novém Mexiku spadne z nebe velká zelená bedna. S krypnonskými (což jsou takové divné klikyháky) nápisy. Superboy, který je k ní okamžitě přivolán zjistí, že je plná kyptoňanských ničivých zbraní, které do vesmíru vyslal jeho fotr Jor-El, aby nemohly nikomu uškodit. Ještě že k nim i připojil průvodní dopis. Superboy je tedy vyzkouší, puškou vymaže vrchol hory, zářičem pak zvětší ještěrku do obludné velikosti, což je vítaná příležitost k akční vložce a ve finále si narazí projekční helmu (je rovněž součástí dodávky), která mu detailně přiblíží další ze smrtícího inventáře bedny, která měla zůstat ztracená ve vesmíru a náhodou (uch, jaká náhoda!) spadla na Zem. Mentální videoprojekcí mu osvětlí smysl a funkčnost pahantomzone projektoru. 
 
 
Na Kryptonu, než se rozpadl, totiž zločince nepopravovali. Posílali je do zóny přízraků. Jako například vědce Xadua, který páchal nepovolené experimenty, nebo generála Zoda, který si zase vyrobil armádu duplikantů. Tys vypadali, jak si Superboy okamžitě uvědomil, téměř stejně jako jeho vlastní, nepovedený duplikát Bizzaro, který je hrdinou jiných dobrodružstvích. Tito všichni pak místo do vězení, putovaly do zóny přízraků. Projektor k tomu určený fungoval na jednoduché bázi. Černým tlačítkem dovnitř, v případě vypršení trestu, bílým tlačítkem ven. Pak malá ještěrka nešťastně spadla na černé tlačítko projektoru, před kterým se Superboy idiotsky promenoval a průser byl na světě. 
 
 
Superkluk se znehmotnil. Ocitl se v zóně přízraků a tak jen jako duch mohl pozorovat dění kolem s neschopností zasáhnout. Neviděl, ani neslyšel ho nikdo. Ano rodiče Kentovi, kteří zatím když zmizel nahradili jeho lidské alter ego robotem k tomu určeným, ani jeho pes Pluto, kiterý rovněž nosil supermanský červený plášť. Nemohl zasáhnout ani když viděl jak zločinci převlečení za požárníky, zakopávají svůj lup. Zapeklitá situace. Situace o to zapeklitější, když jeho do civilu oblečený robot s primárním příkazem pomáhat a chránit, málem prozradil jeho tajnou identitu, když chtěl před Lanou Langovou použít super sílu, aby zvedl náklaďák s píchlou gumou, který se smekl z heveru. Fakt paráda. Naštěstí mu silou své super mysly zkratoval obvody ovládající robotovo superschopnosti a robot byl za jelito.
 
 
Ovšem Superboyovi tak svitla naděje na záchranu. Svou super mysl použil i na již zmíněný elektrický psací stroj, upoutal jím pozornost taťky Kenta, kterému prostřednictvím psacího stroje napsal co má dělat, ten zmačkl bílé tlačítko a super kluk byl zase z masa a kostí. Konec dobrý, všechno dobré a supermanovské univerzum tak bylo bohatší o nový fenomén. Zónu přízraků. Toto první, značně naivní dobrodružství se tak stalo předskokanem k dalším , v nich se samozřejmě později objevili i zločinci z planety Krypton, kteří mnohokrát  zkomplikovali Supermanovi život. To už jsou ale jiné příběhy.
 
 
více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]