ProfilyNaruto 01: Naruto Uzumaki

Naruto
Autor: Masaši Kišimoto
Kresba: Masaši Kišimoto
Překlad: Jan Adamčák
Počet stran: 190
Cena: 179 Kč
Vydavatel: 28.7.2011 CrewPopis Recenze Ukázky koupit

Naruta není nutné představovat ani těm lidem, jež mají jenom základní znalosti anime a mangy. Ostatně ani já se v tomto směru nepočítám mezi obdařené (ono se to čte odzadu a zprava doleva!), a přesto mi Narutovo jméno bylo dobře známé. Tenhle japonský fenomén se totiž může pyšnit sto padesáti milióny prodaných výtisků, kultovním animovaným seriálem a několika filmy.

 
Pamatuji si, že když jsem během dětství a pak i dospívání (což je vlastně dodnes) četl knihy, hlavní hrdinové byli povětšinou skuteční hrdinové, jimž slova jako čest, odvaha a úcta nepřipadala prázdná a archaická. Těžko říct, nakolik tito hrdinové ovlivňují chování dítěte, pokud však alespoň trochu ano, tak nedávejte svým potomkům číst Naruta.
 
 
Sirotek Naruto je totiž spratek, sígr a lump, jakého byste ve své ratolesti vidět dozajista nechtěli. Je arogantní, zlobivý, zbrklý, namyšlený, neposedný, přehnaně sebevědomý, předvádějící se (čímž si vyrovnává komplexy z toho, že si jej nikdo nevšímá) a ve vší své nepříjemnosti nebývale sympatický. Jeho jedinou motivací je stát se prvoligovým ninjou „extra třída“ – hokagem a pro dosažení svého cíle je připraven udělat doopravdy cokoliv. Tedy, vyjma učení se na zkoušky v ninja škole, vypracovávání domácích úkolů a další přípravu…
 
Kdysi dávno žil, byl démon.
Liščí podobu, devět ocasů měl.
Jednou jimi máchl.
Bortily se hory, vzdouvala se moře.
 
Příběh o liščím démonovi, nastíněný v poetickém koutku hned na první straně, je v Narutově osudu mnohem důležitější, než se zpočátku může zdát. Je to vlastně tajemství, které nosí uvnitř sebe. Tajemství, které zůstalo utajeno pouze před chlapcem. Právě díky tomuto tajemství může být Narutova cesta za titulem čtvrtého hokage úspěšná, nebo skončit strašlivou tragédií.
 
 
Zatímco v první a druhé kapitole se smiřujeme s Narutovým rošťáctvím, poodkrýváme závoj zahalující jeho dávnou minulost a radujeme se z čerstvě naučeného kouzla – pardon, techniky – a získání ninja čelenky, v těch dalších postupně zjišťujeme, že i tohoto našeho troubu pálí v zátylku a v hrudi stejné problémy jako kteréhokoliv jiného puberťáka.
 
 
Ženské, láska a noční můry v břiše (motýli tam poletují, jen když se daří, nebo ne?). Jeho vyvolenou, pro jejíž získání je schopen Naruto i těch největších podlostí, je Sakura Haruno, roztomilá dívenka, která pro Naruta nešetří milým slovem pohrdání i hrubou nadávkou. Sakura sama totiž zatím toká směrem k Sasukemu Učihovi, její city neopětujícímu, zádumčivému, ale výjimečně schopnému ninja-učni, který Naruta také nemůže ani vystát, ostatně jako všichni ostatní.
 
 
Scénář a kresba Masaši Kišimota je dnes již legendární, především díky perfektně propracovaným postavám. První kniha je sice jen takovou převážně odlehčenou, vtipnou a roztomilou záležitostí, brzy však Narutův příběh jistě začne vykazovat mnohem temnější kontury. Ve skutečnosti není mnoho co Narutovi vytknout, rozhodně ne po přečtení takhle útlého sešitku.
 
Technická stránka knihy je na skvělé úrovni – napadají mě pouhé dvě výtky. První – na některých stránkách je špatně uzpůsobený ořez, takže chybí tu pravý, tu vrchní okraj panelů. Druhá – proč ta Crew tak dlouho otálí s vydáním druhého dílu?
 
 
Naruto – Sakura – Sasuke. Ten nejdivnější milostný trojúhelník, a zároveň kolegové v týmu. Spolu mají čelit úkolům a dobrodružstvím, jejichž plnění je dost možná posune dál k vytouženému cíli – hokage titulu (a k Sasukemu, což platí pro Sakuru, která vlastně žádný jiný cíl nemá).
 
Jejich cesta bude samozřejmě dlouhá. Držme tomu lumpovi palce.
 
Text: Josef Horký

Další recenze


Ukázky


Promo

Jeden z nejpopulárnější komiksů světa konečně i u nás! Naruto není zrovna dokonalý žák. Víc než bojová umění mu jde provokování učitelů a jiné poťouchlosti. Přesto má jeden sen. Chce se stát největším bojovníkem, co kdy žil. Chce nosit titul hokageho. Což je docela problém – zatím se mu nedaří dotáhnout to ani na nindžu nejnižší kategorie a u každé zkoušky propadá. Jenže Naruto v sobě skrývá jedno temné tajemství. Tajemství, které ho může dovést k jeho cíli… nebo zničit celý svět. Naruto je jedním z nejslavnějších a nejúspěšnějších japonských komiksů. Na celém světě se ho dosud prodalo celkem přes sto padesát milionů výtisků, vznikl podle něj i neméně populární animovaný seriál, několik filmů a vůbec se stal celosvětovým fenoménem. Přidejte se i vy k jeho fanouškům! (anotace)


 

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]