ProfilyPunisher MAX 04: Matička Rus

Punisher MAX 04: Mother Russia
Autor: Garth Ennis
Kresba: Dougie Braithwaite
Překlad: Richard Podaný
Počet stran: 144
Cena: 399 Kč
Vydavatel: 27.5.2011 BB ArtPopis Recenze Ukázky koupit


 

Frank Castle jede do zahraničí! Americká svoloč si tudíž může na pár týdnů oddychnout a ta ruská zase naopak nastražit senzory. Už od setkání s plukovníkem Furym je Frankovi jasné, že nejede na žádnou pohodovou dovču. Průnik do raketové základny a získání viru provedené tak, aby si ruské velení nevšimlo, co se jim děje pod nosem, a to vše pod taktovkou muže, který půjde tou nejšpinavější a nejdrsnější cestou, jakou se dá. I bez svého oblíbeného trička.
 
Grilovací párty u jednoho z mnoha grázlů, Lva Rastoviče, svede na společnou cestu Castlea a generála Furyho, toho času odstaveného na vedlejší kolej. Fury nabízí Castleovi lákavou odměnu, pokud se Frank vydá do Ruska, na jistou raketovou základnu na Sibiři, aby získal poslední vzorek extrémně nebezpečného retroviru pro americkou armádu. Frank ale musí pro úspěšnost akce udělat už na začátku minimálně dva ústupky. Za prvé, svléknout triko s lebkou a vzít si na sebe vojenský mundúr a za druhé, strpět parťáka ze speciálních jednotek, protože co naplat, počítač kvérem nepřeprogramuješ. Celá akce se však velmi brzy zkomplikuje a to nejenom tím, že je virus uskladněný v šestileté holčičce Galině, ale i díky idiocii velení amerických vojenských sil, která dosáhne nadkritického bodu. Bezohledné svině se tentokrát promenádují na obou stranách a Frank se v téměř bezvýchodné situaci odhodlá sáhnout ke krajnímu řešení, na které nemělo žaludek mnoho desítek lidí před ním.
 
 
Punisherovy metody se samozřejmě nemění, devět a více milimetrů argumentů se pořád vyplácí, navíc ruští vojáci v duchu prastarého „nas mnogo“ Castleovi do perimetru nabíhají po desítkách, ale obohacení děje o rozměr hrozícího mezinárodního konfliktu dovoluje Ennisovi kritizovat i závažnější bolístky světa, jako jsou terorismus, pokrytectví vysoko postavených pohlavárů a jejich práh bolestivosti vůči používání jakýchkoliv prostředků „pro blaho země“. Proto je i Matička Rus co se týče explicitních výjevů poněkud skromnější, víc než upřímné masakrování se tu politikaří. Ani zde však Ennis neztrácí balanc, jeho dialogy jsou mistrné, a tak i šachová partie mezi oficíry Ameriky a Ruska o budoucnosti světa je napínavá a mrazivá.
 
 
Velkou oporou je v tomto Ennisovi i Dougie Braithwaite, který umí kreslit snad jen rozhněvané a hodně rozhněvané obličeje, celé pochmurné představení doplňuje velmi temný coloring Raula Trevina. Ennis v tomto díle svého černého humoru usypává poskrovnu, ale i přesto dokáže udržet laťku svého scénáristického umu proklatě vysoko a ukazuje, že jazýček na vahách mocenského boje se pořád ještě může chvět, i když si mnoho lidí myslí, že studená válka je dávno pasé. Zvlášť, když by se do hry mohlo přimotat takové závaží, jakým je Frank Castle.
 
 
Text: Vendula Brunhoferová

Další recenze


Ukázky


Promo

Nick Fury dostal úkol, který dost spěchá… ale jde o Rusko. A naneštěstí je jediný člověk, který to zvládne: Punisher. Frank Castle musí proniknout na základnu jaderných raket na Sibiři a najít smrtící retrovirus, který by neměl padnout do špatných rukou. Jenže v podzemí jaderného sila na něj kromě jiného čeká i Mongol! Třetí kniha z dospělácké punisherovské řady, ve které se spíš než se superhrdiny potkává nelítostný mstitel s obyčejným, ale o to nebezpečnějším lidským zlem. Tenhle komiks opravdu není pro slabé povahy – taky má scénář na svědomí sám Garth Ennis, který se v řadě MAX konečně nemusel s Punisherem krotit. Garth Ennis nás opět bere na výlet do temných hlubin lidské duše, do světa gaunerů, úchylů, zrůd a šílenců… a o všem vypráví s humorem tak černým, že vedle něj vypadá asfalt jako holubička míru. (anotace)


 

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]