ProfilyUltimate Spider-Man a spol. 02

Ultimate Spider – Man, Ultimate Fantastic Four
Autor: Michael Bendis, Warren Ellis
Kresba: Mark Bagley, Stuart Immonem
Překlad: Jiří Pavlovský
Počet stran: 100
Cena: 199 Kč
Vydavatel: 23.4.2012 CrewPopis Recenze Ukázky koupit

 

S Peterem Parkerem „mlátí“ pavoučí hormony, což má s klasickou pubertou pramálo společného. Ano, vyprávění o ultimátním zrodu jedné z ikon Marvelu pokračuje. 
 
Význam slova Ultimate jsme si již přiblížili v recenzi prvního stostránkového magazínu (TADY) o který se dělí Spider – Man s Fantastickou čtyřkou, tak si jen v rychlosti připomeňme, že v rámci této série, která restartuje osudy známých superhrdinů a dál si je vypráví zcela po svém, je možné opravdu vše. Scenáristi nejsou svázány žádnými  pravidly, ani dogmaty a událostmi z klasické série se nechávají pouze inspirovat. Nejedná se tedy o zmodernizované vyprávění již mnohokrát vypravovaného, ale o zcela nový a svébytný přístup ke klasice.
 
 
Pravda, v případě Spider – Mana a jeho začátků se zatím o nějak zvláště radikální odklon od klasiky nejedná, ale jisté odchylky a události zde již jsou nejenže cítit, ale přímo hrozí tím, že ovlivní další děj. Tak předně, Norman Osborn, který jak každý ví, získal v klasické řadě zlou identitu Green Goblina, od samotného začátku ví, kdo je Spider – Man, tedy v tomto případě ještě Spider – Man v plenkách, neboť byť je zde konečně k vidění Spideyho kostým, slovutného reka s monumentální budoucností, si v něm moc ještě neužijete. Nicméně se alespoň dozvíte, jak Spidey ke svému kostýmu přišel. A dozvíte se i jak a proč se zápasí v aréně a hlavně, kromě proměny z loosera v borce, budete svědky počátků zrodu zásadního superpadoucha.
 
 
Spider – Manovo zrození prostě funguje po všech stránkách a upoutávka na další magazín z níž je zřejmé, že zde bude čtenář svědkem ultimátní podoby naplnění a pochopení okřídleného „Velká síla s sebou přináší velkou odpovědnost,“ je více než dráždivá. Jeden by v tomto případě klidně i oželil fantastickou čtyřku, která tvoří druhou polovinu magazínu.
 
 
Je to tak. Fantastická čtyřka v tomto případě moc nefunguje. Byť příběh minule skončil v nejlepším... na Baxterův mrakodrap se snesl roj hi-tech hmyzu vyslaný padouchem Doomem, ničeho zvláštního se zde nedočkáte. Děj obou dvou sešitů by se dal shrnout do jedné věty. FF bojuje proti hmyzu, Jphny Storm ho spálí na prach, Reed zjistí, že se jedná o smrtící dárek od Dooma, načež se celá parta vydává do Dánska, aby si to s ním vyřídila pěkně na férovku. Pokračování příště.
 
 
Aby jste rozuměli. Ne, není to vyloženě špatné, jen v kontrastu se Spider-Manovými začátky, které jsou svou inovativností hodně zábavné, je to jen slabší. Nicméně i zde, jak se zdá, to třetí magazín v řadě „narovná“ FV totiž bude čekat první střet s jejich úhlavním nepřítelem dr. Doomem, který zde „zmutoval“ v zatraceně vražedného parchanta.
 
 
Zbytek sešitu (tedy spíš tenčí knížečky) vyplňuje úvodník Jirky Pavlovského, listárna dr. Arachna, profil Michaela Bendise, tedy autora, který je za nový zrod Spider – Mana odpovědný nejvíce a hlavně, což je příjemné, u jednotlivých řad naleznete krátkou rekapitulaci předchozího děje. 
 
Zbývá něco dodat? Asi ne. Snad jen kromě okřídleného „pokračování příště“. A to s dovětkem, že na pokračování se neskonale těším. 

Další recenze


Ukázky


Promo

 

Ultimate Spider-Man
Brian M. Bendis, Mark Bagley
„Petr Parker byl obyčejný středoškolský student... než ho při jedné návštěvě v laboratoři kousl radioaktivní pavouk a dal mu sílu a schopnosti pavouka.“ Tenhle text asi všichni znáte. Ale teď ho budete moci i znovu prožít – v novém, moderním provedení. Nečekejte klasiku. Ultimate Spider-Man vás dokáže překvapit!
 
Ultimate Fantastic Four
Warren Ellis, Stuart Immonen 
Díky nepovedenému pokusu se skupina mladých géniů... tedy vlastně jeden mladý génius, jedna talentovaná bioložka, jeden úspěšný fotbalista a jeden otravný bratr... změnila v něco, čemu ani oni sami nerozumí. Získali schopnosti. Přestali být normální lidé. Jenže nejsou sami, kdo prošel proměnou. Arogantní Victor Van Damme se také změnil. A rozhodně ne k lepšímu.
 
(anotace)

 

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]