ProfilyVampirella

Vampirella
Autor: Mark Millar, John Smith
Kresba: Mike Mayhew
Překlad: Dana Krejčová
Počet stran: 142
Cena: 599 Kč
Vydavatel: 22.6.2003 Comics CentrumPopis Recenze Ukázky koupit

 

Komiks Vampirella je jako některé ženy v našem životě: nádherné, ale bezduché stvoření v luxusním balení.
 
Pochází ze světa, ve kterém teče krev v gigantických řekách. Po střetnutí s lidmi zjistila, že by se planeta, jejíž životní forma nosí životodárnou tekutinu ve svém těle, mohla stát jejím novým domovem. 
 
 
Nadto se ukázalo, že je ve skutečnosti dcerou Lilith, sražené Bohem do pekla, a zatoužila své matce pomoci znovu k milosti nebeské. Přesto přese všechno stojí na té správné straně a likviduje padouchy bez výjimky mezi upíry, lidmi i kosmickými monstry. Ač upírka, neplatí na ni česnek ani sluneční záření, ač žena s fantastickým tělem, nedá najevo ani náznak vzrušení.
 
 
Milan Kruml v úvodu a zejména doslovu ke komiksu poodhaluje historii Vampirelliných dobrodružství, avšak do uváděných údajů se sám podivně zamotává. Tvrdí, že nové příběhy nezůstávají těm původním z let 60. a 70. nic dlužny, ale přitom prohlašuje, že nová série je ještě bizarnější, ještě tvrdší a erotičtější. O několikaleté pauze v osmdesátých letech uvádí, že: „...nebylo to proto, že by o ni čtenáři ztratili zájem, ale proto, že (původní vydavatelství) Warren zkrachoval.“
 
 
A obdobně zmatečné city budou čtenáři patrně chovat i k vlastnímu komiksu. Oba příběhy - Nikdenice i Hrůza ze zrcadel - jsou prajednoduché, přímo plytké. Kresba skoro evropsky statická, neumějící si poradit s pohybem a akcí, ALE: hyperrealisticky dokonalá, plně využívající barevného spektra, a navíc příjemně naturalistická. 
 
 
A tak ty, kterým lepá (byť v intimních partiích vždy důsledně zahalená) těla dokáží zalepit scenáristické díry, čeká podívaná stojící za hřích, ovšem čtenáři zvyklí používat mozek - byť třeba fanoušci upírů - budou jen ztrácet čas a nemalý peníz. Vampirella, ač sama černovláska, je totiž příslovečnou blondýnkou na současném komiksovém trhu.
 
Text: Filip Gotfrid

Další recenze


Ukázky


Promo


více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]