ProfilyŽiví mrtví 05: Nejlepší obrana

The Walking Dead 5: The Best Defence
Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Charles Adlard
Překlad: Martin D. Antonín
Počet stran: 136
Cena 299 Kč
Vydal: Crew 2.6. 2012Popis Recenze Ukázky koupit

 

Ve čtvrtém svazku Živých mrtvých se život Rickovi skupiny žijící v bezpečí za mřížemi posunul do psychologické roviny „ponorkové nemoci“ společně s ujasněním si zbytků lidskosti těch, kteří zatím ještě přežívají v nelítostném světě zamořeném živými mrtvolami.
 
Pátá kniha posouvá příběh dál. Za hranice věznice do nedalekého Woodbury. A věřte, že Rickova návštěva tohoto městečka nebude zrovna příjemná.
 
 
Všechno to začalo vrtulníkem, který se náhle objevil na obloze. Byť jej lemoval kouř z poškozeného rotoru a on padal vstříc nedaleké krajině, v apokalyptické současnosti se jednalo o jev skutečně nevídaný, a proto není divu, že se Rick, Michonne a Glenn vydávají po stopách trosečníků. Bohužel nejsou sami. Stejný nápad dostali i přeživší z nedalekého města Woodbury. Lidé, o jejichž existenci obyvatelé věznice neměli ani tušení. Lidé, kterým vládne Guvernér. Přesněji řečeno psychopatický magor, který se nechává takto titulovat.
 
 
Po spíše komornější čtvrté knize autoři drsné zombie ságy sáhli po opravdu těžkém kalibru v podobě totálního magora jehož některé činy divákovi skutečně vyrazí dech. To že krmí ulovené zombie jako domácí mazlíčky lidským masem, či že pro pobavení svých „oveček“ pořádá zápasy na život a na smrt, je to nejmenší, jak Rick a jeho společníci zakrátko pozná. Mimochodem po setkání s Guvernérem nebude Rickům život již nikdy takovým, jakým byl doposud. Ano, tak zásadní tato kniha je.
 
 
Současně se jí (kromě obvyklého života ve vězení) nese i zlověstný stín velkého průseru, který díky Guvernérovi celé Rickově skupině hrozí. Ten samozřejmě tuší, že jeho tři noví zajatci nejsou jen prostí tuláci a moc rád by se dozvěděl o novém místě, které by mohl vyrabovat a z jeho obyvatel udělat žrádlo pro nemrtvé, popřípadě sexuální hračky. A tak se to pochopitelně snaží zjistit. A je třeba dodat, že jeho metody jsou značně neortodoxní a drsné. Obzvlášť co se Michonne týká. 
 
 
Zapomeňte tedy na zlo v podobě oživlých mrtvol, které se v podstatě jen neškodně a pomalu šoupou kupředu se snahou zahryznout se vám do šíje. Pátá kniha přináší krystalické zlo, které je narozdíl od zmíněných zombií tím, které budete ze srdce nenávidět.
 
 
Kniha končí samozřejmě otevřeně a v závěru je jisté že nejen Ricka, Michonne a Glenna, uvězněné ve Woodsbury, ale i ostatní, kteří jsou zatím v bezpečí za mřížemi, čekají opravdu nedobré časy. Čekání do prosince, kdy má vyjít šestá kniha, bude opravdu dlouhé.

Další recenze


Ukázky


Promo

 

Za mřížemi je bezpečí... jenže dojde k události, která vyláká Ricka zpoza bezpečných zdí vězení. A zombie nejsou to nejhorší, co tam na něj čeká. Rickova skupina není jediná, která přežila katastrofu... a bohužel ani není nejpočetnější. Dojde setkání s vládcem města Woodbury, který si nechává říkat prostě – Guvernér. 
Jeden z největších padouchů série, postava, která si vysloužila i vlastní knižní minisérii, přichází na scénu. (anotace)

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]