ProfilyGantz 12

Gantz 12
Autor: Hiroja Oku
Kresba: Hiroja Oku
Překlad: Anna Křivánková
Počet stran: 228
Cena: 199 Kč
Vydavatel: 7.6.2016 CrewPopis Recenze Ukázky koupit

 

Minule, ve dvanácté knize série GANTZ (recenze ZDE) nám její autor Hiroja Oku vysvětlil, co si představuje pod pojmem „masakr“. Nyní dozrál čas, aby vás pozval do „Jurského parku“. V ryze japonském pojetí, samozřejmě.
 
Tajemná černá koule, vysílající čerstvě umrlé Japonce do bitev s roztodivnými monstry hrála v posledních knihách spíše druhé housle. Od chvíle, kdy se jedna z „nedořešených“ potvor objevila v reálném světě, aby urvala několik hlav japonských školáků a školaček, soustředil se děj této brutální Manga série spíše na svět, kde se normálně žije. A samozřejmě taky umírá.
V tomto případě ve velkém.
Minulá kniha v níž se jeden pošuk jménem Izumi, maskující se za černocha natolik toužil dostat do brutální Gantzovi hry, že kvůli tomu neváhal zmasakrovat mnoho desítek civilistů, je toho důkazem.
Na dlažbě se tedy válí rozstřílená těla, včetně několika nových hrdinů s nadpřirozenými telepatickými schopnostmi, či velkou silou a samozřejmě je konečně čas na to, aby se všichni sešli v tajemném bytě u tajemné koule, která si připravila nové zadání...
Čas konečně uzrál.
Ostatně už bylo na čase.
 
Pochopitelně, nejprve se musí ještě trochu poladit dozvuky masakru z minulé knihy a Izumi si musí dramaticky popovídat s Keiem, aby vše dávalo pěkný japonský smysl a pak se jde do akce. O tom přeci tato série je. Přehršel bojovníků, z nichž mnozí ani netuší proč a jak se zde ocitli je připravena jako chutné sousto pro nové protivníky přicházející bůhvíodkud.
Ono to vlastně v tom japonském pojetí ani není důležité.
Hlavně že se bude něco dít, budou praskat kosti a poteče krev.
Ostatně ta masa nic netušících bláhovců, kteří se ani neozbrojili a vlastně si ani nevzali ochrannou zbroj v podobě upnutých sexy kombinéz, stejně není tak důležitá. 
Nakonec se z nich vyprofiluje pár přeživších, jejichž smrt se čtenáře v následujících knihách nějak dotkne.
Alespoň tak tomu doposud bylo.
 
Ovšem teď je něco jinak.
Kei, který to s Gantzem táhne od samého začátku, má nepřítele na život a na smrt. Izumiho. Izumi je zase bezskurpulózní hajzl, který si hodlá brutální vybíjenou užít. Pak je zde taky párek telepatů, jeden silák a taky jeden stařík, který stojí Keiovi po boku.
Jo a taky jsou tu prehistorické potvory.
Spousta prehistorických potvor, jako z Jurského parku, které hodlají sežvejkat, nebo alespoň roztrhat vše živé ve svém dosahu.
Ano, Ganz je ve výběru protivníků značně kreativní.
Ring volný.
Je tu konečně řežba na kterou jste všichni čekali.
Řežba o které vlastně tato série je.
 
Stalo se to nenápadně, už v minulé knize. Barva obalů se změnila z rudé na modrou a s touto nepatrnou změnou jako kdyby přišla do série nová epocha. Začala nová dekáda, která možná posune příběh trochu dál a snad i přinese něco odpovědí na spoustu otázek. Princip je jasný, všem proč a jak se všechno děje, je stále velkým otazníkem. 
Na druhou stranu... není to vlastně jedno?
Čtenář, stejně jako hrdinové komiksu nemá moc na výběr. Musí přijmout pravidla jaká mu jsou naservírována a potom se s tím nějak poprat. Japonské vnímání světa je v tomto ohledu unikátní. Není divu, že manga, která ho reprezentuje a v mnohém vyostřuje až na břit samurajského meče, přitahuje svou jinakostí stále větší počet tenářů.
A pak je zde samozřejmě naprosté pohrdání životem.
Pro mnohé šokující.
Pro další zábava.
Alespoň v tom podání, jaký Gantz nabízí.
A pak jsou zde samozřejmě nahotinky označující každou kapitolu, které s dějem, který uvádějí, nemají nic společného, ale zato ukazují kozy.
A taky frndu.
Vyholenou.
Jo, to jsou Japonci.
Je tu i mláďátko dinosaura, jehož hlava připomíná penis.
Je toho tady prostě hodně.
Často hodně bizarního.
A možná právě proto to tak funguje.
Většina Manga knih je totiž prudce návyková.
Včetně Gantze...
Už se těším na třináctku.
Třináctka je pto někoho šťastné číslo.
Obávám se, že mnozí hrdinové této brutální série mezi ně nepatří.

Další recenze


Ukázky


Promo


 

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]