ProfilyDechberoucí Zázrak 06: Zrada v černé

Dechberoucí zázrak 06: Zrada v černé
Autor: Petr Macek
Kresba: Petr Kopl
Počet stran: 28
Cena: 49 Kč
Vydavatel: 9.5.2016 Czech New CenterPopis Recenze Ukázky koupit

 

Předsedající zločinecké organizace zvané Tajný magistrát, bývalý Heydrichův poskok Werner vydestiloval se svatováclavské královské koruny černou magii se kterou se pokusí ovládnout nejen Čechy, ale jistě i celý svět. Zabránit mu v to může jen zázrak. Nebo Dechberoucí Zázrak.
 
Dechberoucí Zázrak je totiž český superhrdina s magickými schopnostmi, který se v minulém sešitě společně s bulvární novinářkou Míšou dostal na tajné setkání Tajného magistrátu v podzemí pod Staromákem, aby pátý sešit této ryze české komiksové řady skončil v tom nejlepším a hlavně nejnapínavějším okamžiku.
Jako to dopadne?
Nastane konec světa, jak si ho ani nedovedeme představit?
No vzhledem k tomu, že se v posledních letech chováme k sobě jako svině a korupce je prolezlá na všech myslitelných i nemyslitelných místech, možná že už dávno nastal a tento komiks se snaží jen tento fakt reflektovat.
Ale kdepak.
Tohle není přece drsné podobenství neutěšených poměrů. Tohle je komiks pro náctileté se slušnou porcí nadhledu. Záchrana se blíží a sexy bílá paní, s civilním jménem Tereza, si bude muset zašpinit ruce.
Ono to někdy jinak nejde. 
Scenárista Petr Macek se tentokrát očividně inspiroval dalším legendárním příběhem z nakladatelství Marvel a to konkrétně X-Manskou historkou o zrodu Dark Phoenix. A věřte, nebo ne, v českých reáliích je to zábavné.
 
Ale to již v několika minulých recenzích na tuto originální českou komiksovou řadu bylo již řečeno mnohokrát. Tak proč se pořád opakovat. Zázrak je prostě tady s bulvární tlačenkou za zády a za ten půlrok si již vydupal své svébytné postavení na poli českého komiksu. Mnozí mu vyčítají jeho povrchnost (která je mainstreamu vlastní), jiné prostě baví. Já osobně patřím k té druhé skupině a tak si prostě užívám snahu bílé, nyní vlastně černé paní zabydlet se na pražském hradě. 
„Pokud je váš současný vládce gentleman jako byl Masaryk, jistě pozve dámu na skleničku.“
A co na to Miloš Zeman? To se z komiksu už nedovíme. Dá se ale předpokládat, že by ho to asi moc nevzrušilo. Maximálně by si řekl, že to dneska s tím oblíbeným karlovarským likérem přehnal a zjevení v černých hadrech by okomentoval nějakým vtipným bonmotem. Podobně symbolický je i fakt, že zlo, které se zrodilo ve čtvrtém sešitě si našlo své útočiště pod Vítkovským památníkem, tedy v místech, kde svého času tlela mumie Klementa Gottwalda, než se rozpadl. A dost možná že i na ní přijde řada. Díky magické rovině komiksu zde ožívá nejeden strašák současnosti, stejně jako minulosti. Příští sešit třeba avizuje jistého Fausta. Jo toho co o něm psal už Goethe.
 
Stejně sympatický je i fakt, že tvůrci své dílo neberou smrtelně vážně. Nechybí mu určitá dávka nadhledu. Věta z úst Zázrakova mentora, magistra Kellyho: „To pošetilé poletování nad Prahou ve směšném kostýmu tě jen vyčerpává.“ hovoří za vše. Stejně jako kombinování různých (nejenom komiksových) klišé a samozřejmě i postav spjatých s českou historií, stejně jako bájemi a pověstmi. Prostě takový různorodý pall mall okořeněný podobenstvím doby a hrou na komiksové hrdiny středoevropského ražení.
 
A to je asi k novému sešitu, který zahájil druhou „zázrakovu pětiletku“ všechno. Nic není při starém, do příběhu pravděpodobně vstoupí nová zásadní postava a na svůj výstup se chystá doktor Faust, ze kterého měl obavy prý i samotný ďábel. No tak za měsíc uvidíme co to přinese.

Další recenze


Ukázky


Promo


 

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]