ProfilyLobo: Kontrakt na Boga

Lobo: A Contract on Gawd Originál DC Comics 1994
Scénář Alan Grant
kresba Kieron Dwyer
Překlad Šimon Španihel
Počet stran: 96
Cena: 279 Kč
Vydavatel Crew 13.10.2006Popis Recenze Ukázky koupit

 

Na počátku nebylo nic, jen tma. A pak se tou tmou rozlehlo: „Život vyprah‘ navždy, zbyly tu jen vraždy...“

 

„...Smrťák kosu zvednul, anděl hrůzou zblednul!!“ No a potom bylo najednou světlo a v tom světle uviděl Bůh, totiž Bog, Loba. A Bog viděl, že světlo je dobré, ale Lobo zlý, jenže s tím nic nenadělal. A Lobo šel a vešel do Háje a nakopal Bogovi prdel.

 

Přiznáváme, že je to poněkud zjednodušená verze nejnovějšího Lobova komiksového alba, ale ona Bible se s tím taky moc nemaže. Nenajdete v ní například ani jednoho černocha, který se hrdinně obětuje pro ostatní, a přitom se tahle tlustá kniha povaluje v šuplíku i u týpků, jejichž nejdelší přečtené slovo je „play“ na ovladači dévédéčka. Takže jak to bylo doopravdy? Na počátku byl skutečně Lobo a jestli tvrdíš něco jiného, tak ti Velkej šéf vypije voči, aby sis ho mohl prohlídnout i zevnitř, ale ta zakázka na Boga byla trochu složitější. Za prvé je Bog něco jako americká CIA, takže monitoruje veškeré dění a slovní spojení „zabít“ a „Boga“ okamžitě trestá bleskem, a za druhé Lobo slíbil svému šéfovi Vrilu Doxovi, že nebude zabíjet pro peníze. Naštěstí ani Bog, přestože je všudypřítomný, nemůže být úplně všude a Vril Dox neříkal vůbec nic o humanitárních akcích. No a přinést do aseptického, tyransky vedeného Háje trochu toho násilí, cigaret a pánských časopisů je přece taková charita, že by proti ní nemohla nic namítat ani matka Tereza.

 

Háj ale není ani tak idylický, ani tak bezbranný, jak se flanďáci na staré dobré Zemi a přilehlých galaxiích domnívají. Má svou Policii hříchu, má anděly, kteří jsou možná bezpohlavní (bližší údaje s obrazovým doprovodem: viz film Dogma Kevina Smithe), ale určitě nejsou bezzubí, a hlavně má samotného Boga, který vypadá jako ztělesněná noční můra všech, kteří kdysi chodili do školy a ještě na to nezapomněli. No a když Lobo nechce slyšet na nabídku věčných slastí, musí do místa věčného utrpení – do Pekla. Protože ale Šéf šéfů vyznává to o té prohrané bitvě, ale nikoliv válce, můžete vsadit poslední odpustek na to, že se ještě vrátí. A s ním nepřijde zákon...

 

Vyznavače masakrální lobovské zábavy nový svazek rozhodně potěší. Pochopitelně tu neschází Lobo, ale nechybí ani mocné síly, se kterými zkříží své pěsti, zbraně a hák, nechybí mučení ani chlast a nechybí ani humor drsný jako Lobova týden neholená brada. Jen jednoho se nedočkáte: obnažených krásek. Zatímco veškeré násilí spatříte in natura, holčičky z magazínů pro chlapečky neuvidíte, jak je pánbůh stvořil, ale jak jim to cenzura nakázala, tedy s choulostivými místy zakrytými loktem nebo kytkou. Přitom Kieron Dwyer si na jejich vnadách dal záležet, a i jinak se coby kreslíř chová umírněněji než Lobův dvorní drásač Bisley. Ženy tedy v jeho podání vypadají jako ženy, andělé jako obtloustlí hajzlíci (s natvrdo přišroubovanou svatozáří) a Lobo v pekelné uniformě tak, že kdyby roli vládce Pekla opravdu přijal, dušičky by se do něj tlačily v zástupech, jen aby ho mohly vidět na vlastní oči. No a to je konec – nikoliv ovšem Loba, ale téhle recenze. Amen, parchanti!

 

Text: Filip Gotfrid


Další recenze


Ukázky


Promo

 

Zabil Santa Clause.
Zmasakroval Velikonočního zajíčka.
Vyrval páteře andělům.
Zlikvidoval dokonce i svoji učitelku ze základky!
Čím se dá tohle trumfnout?
Ano, jediným.
Lobo dostává zakázku, která se nedá odmítnout. Kontrakt na Boha... tedy vlastně na Boga.
A tím se zaplétá do války Pekla a Nebes, ve které jsou všechny údery pod pás dovolené.
Což je přesně to, co mu vyhovuje.
 
V originále vycházelo sešitově jako Lobo: A Contract on Gawd 1 - 4 (duben 1994 - červenec 1994)

 

více recenzí komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]