ProfilyAnimal Man (1965: Strange Adventures 180)

 

 

alt

 

Je to chlápek od rodiny. Normální člověk jako já nebo ty. Teda až na tu výjiku, že se jednou potkal s bandou ne zrovna pozemských maníků a po menší nehodě se vrátil domů. Ta nehoda způsobila, že začal dle své vůle získávat schopnosti zvířat z blízkého okolí (cca planety). A tak nám vznikl Animal Man!

Bylo to roku 1965 a poprvé se objevil v sérii Strange Adventures. Díky jakési nehodě (jak už tomu bývá) s kosmickou lodí získal schopnost vypůjčit si dočasně schopnosti zvířat. Například rychlost mravence, sílu slona, reflexy kdejakých breberek a podobně. Popravdě to byl jen hostující charakter až do let osmdesátých, kdy si ho do parády vzal Grant Morrison. Z původně čtyřdílné mini série se díky tomuto výbornému autorovi prodloužil Animal Man na celé dva roky! Díky popularitě, kterou získal, se hrdina na krátko ocitl i v Justice League of America. Ve spanilé jízdě, kterou Grant začal, výborně pokračoval Peter Milligan.

Další změnu pak znamenal Jamie Delano, který dal Animal Manovi temnější a hororovější atmosféru. Díky Delanovi byl právě Animal Man jedním ze zakládajících komiksů tehdy startující „dospělé“ divize DC vertigo. Po 89 číslech se nakrátko vrátil s jednou minisérií do klasického univerza a následně opět pouze do hostující funkce a pak jako by se zem slehla. Tedy až do loňského roku.

alt
Animal Man patří mezi ty hrdiny, kteří se změnili. Ne kompletně, ale celkem dost. Především získání Buddyho (Animal Manovo civilní jméno) nadpřirozených schopností je jiné a perfektně zapadá do nového konceptu hrdiny. Tento v historii ne zrovna úspěšný komiks dostal na starosti muž, jenž je jednou z vycházejících hvězd, která už jak překročila horizont, zářila světlem takřka oslepujícím – Jeff Lemire, autor bezchybného Sweet Tooth. Jeff Lemire dal Anima Manovi zpět jeho hororovou atmosféru a vážnost. Věřte mi, že tohle dílo je maximálně na hranici Vertiga a klasického DC, jak jen to jde, a rozhodně bych ho nedoporučil dětem. To, že je to klasický superhrdinský komiks, vás nesmí ani napadnout, a hlavně k tomu ani nebudete mít šanci. Zlo si totiž na Animal Mana došlápne tak jak si to dovolí udělat jen málokdo, protože to často dopadne sračkoidně. Správně, zapojuje se celá rodin a rozhodně to nemá lehké.

 

Autor: Vojtěch Rabyniuk

více komiksů >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]