ProfilyMordloch 2010 (20.11.2010)

 
Je to zkurvený pocit... Hlava se vám točí, srdce mlátí v hrudi tak zběsile, jako kdyby si chtělo prorazit cestu ven, nohy se pletou stejně nešikovně, jako u zasloužilého notorika, který opět přebral a dech se už dávno změnil v zrychlené, hodně zrychlené, neustále se krátící hekání. 
 
No a vy se vlečete v půli zasraně velkého kopce s vědomím, že musíte vylézt na jeho vrchol. Hnusný pocit, pocit, který jsem měl zase možnost v celé své bolestivé realitě ochutnat. Jojí padesátou letoční akcí byl totiž Mordloch. Samozřejmě, Mordloch 2010.
 
 
Minulý Mordloch se totiž odehrával v Brdech a patřil k vyvrcholení sezóny 2009 a letošní v Lužických horách a stejně jako ten loňský byl poslední velkou akcí v roce. Navíc mu předcházelo rovněž značně masochistické Vyvedení TT, tudíž jsem měl naprosto konkrétní představu, do čeho jdu. A ani trochu jsem se nemýlil. Představa se věrně změnila v realitu. 
 
 
Lužické hory jsou totiž krásné. A to i v dokonale syrové kulise podzimního období mlh halící dvě skupiny žoldáků jdoucí proti sobě a taky bandu loupežníků, kteří oběma znepříjemňují život. Počasí dokonalé – jako ze starého britského hororu od společnosti Hammer. Ovšem, Lužické hory nejsou jenom krásné, ale zároveň plné mnohdy brutálních kopců (no jsou to přeci jenom hory). A to kopců, na které je třeba vylézt, aby člověk splnil bojové úkoly, jako třeba nalezl záhadné bedny, nebo ubránil kótu před nepřítelem. A díky časovým limitům mezi jednotlivými hry, je na ně třeba vylézt rychle. A jeden takový kopec mě téměř odrovnal...
 
 
Nicméně celá hra byla samozřejmě promakaným kouskem v režii Two Towers, který podle mého názoru nepřekonal loňský ročník na Brdech, ale rozhodně měl koule. Jistě, naše skupina nejprve zaváhala a nebyla se schopná hladce jednotit (čímž jsme dokonale zazdili první úkol, kterým mělo být dobytí kóty obsazené nepřítelem), ale pak vše šlapalo jako po drátku. Po zmíněném brutálním výšlapu, kdy jsem polykal andělíčky, jsme ubránili vrchol na kterém jsme nalezli bedny, posléze v mohutném boji zabránili druhé skupině žoldáků vyhodit granátem do povětří objekty zájmu, jen finální boj u chaty se nám příliš nevyvedl a byli jsme rozdrceni, převálcováni a vystříleni jako militantní králíci. Stane se a na pocitu drsné syrové akce to určitě neubralo. 
 
 
Mě osobně sice trochu mrzelo, že Mordloch se trochu odklonil od své „dějové“ linie z minulosti, kdy se obě skupiny žoldáků střetli až ve finále a do té doby je obtěžovali jen loupežníci, nicméně bylo zřejmé že se Rajko snažil inovovat a hru trochu zakčnit... a nakonec proč ne. Nakonec i díky tomu bylo válčení v horách daleko dravější a akčnější, stejně jako bohaté na pár kousků, jako když se třeba maniak Kekso proplazil za nepřátelské linie a pouhým dotekem zabil několik nepřátelských žoldáků, nebo když se mezo dvěma svahy rozhořel opravdu lítý boj o obsah na dně roklinky.
 
 
Mordloch 2010 byl, jak již bylo zmíněno, poslední velkou a tradiční akcí v tomto roce. Naťapalo se na něm něco mezi osmi a devíti kilometry a zúčastnilo se ho něco kolem 160 válečníků. Byl drsný, náročný a syrový. Stejně jako byl místem, kam se sjelo mnoho známých bojovníků barevných válek, aby se vzájemně postříleli, pak se poplácali po zádech, popřípadě si sdělili spoustu válečnických historek a novinek. Což taky patří ke koloritu. A pro úplnost ještě dodejme, že po akci právě zde oslavili své narozeniny Rajko a Bohouš. Ale to je už jen dovětek pod čarou a velmi slušným, téměř posledním podzimním válčením. Proč? Protože zima už mlátí na vrata a brzy bude třeba vyndat ze skříně bílé maskovací převlečníky.
 
 
Údaje z GPS za skupinu Pomsta z Prysku
Urazená vzdálenost bez přesunu dodávkou: 9,2 Km (ne vzdušnou čarou ale skutečný pohyb) 
Převýšení 420m. 
Pohybový průměr: cca 3,5 km/h. 
Max. dosažená rychlost: 21,5 Km/h
 
Mordloch 2010 
Datum: 20.11.2010
Lokace: Lužické hory, Prysk
Pořadatel: Two Towers
Hardcore military hra, pochoďák s plněním zadaných úkolů. Střet tří skupin
 
PROFIL FOTO (085)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 84. Skorozimní mazec v Holýšově
Paintballový deník (následující akce): 86. Zimní mazec v Holýšově
 
 
ODKAZY:
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]