ProfilyLetní vyvedení 2009: Operace Enigma (17 - 18.7.2009)

 

 
Letní vyvedení je tradiční akcí pořádanou týmem MG. Jedná se o náročnou hardcore military akci, jejíž tradice vznikla v roce 2008. Letní Vyvedení 09: operace Enigma, volně navazovala na první ročník Letního vyvedení 08: operace Irena. Tato akce byla scénářem vytvořená tak, aby měli účastníci maximální volnost v plnění úkolů a takřka neomezené možnosti v pohybování se terénem. Zároveň se jedná o uzavřenou akci, které se smí zúčastnit pouze pozvané týmy.
 
SOS SMS (18.7.2009, 8:48)
„Stav nouze. Zvrknutá noha. Témeř nepohyblivý. Lokace Strážov. Zíďas.
 
 
Přiblížil jsem se k turistickému altánku s pokušením skákat po jedné noze, což mi moc neumožňoval vodou nacucaný bágl, který jsem táhl za sebou. Spolu s tím jsem zauvažoval, jestli zbraň, které jsem předešlé noci stačil někde urazit zásobník, nepoužít jako hůl. Další krůčky doprovázené bolestivým sykotem. Kurva, konečně jsem tam. Bágl se opřel o lavici altánu. „Kde to vlastně jsem?“ Kousek opodál jsem spatřil na stromě turistickou značku s cedulkou Strážov. Jak jsem se sem dostal ví Bůh, nebo noc během které se mraky vyždímaly důkladněji, než peněženka zazobaného pitomce, který sedl na lep chytré mladé kurvičce... Kecám, vím moc dobře, jak jsem se sem dostal. Pod ochranným křídlem týmu SPAS jsem se ocitl na své první uzavřené akci. Odkojen osmi paintballovými akcemi s názvy jako Bitva o chrochtající panenku, či Černý jestřáb sestřelen, na komerčním Benešově jsem se ocitl na své první military akci. Pravda, před časem jsem si myslel, že i velká přestřelka s názvem D-Day je military, stejně tak jako Bitva o Dukelský průsmyk, ale již první deštivá facka poté, kdy jsem se vysazen ocitl na kraji lesní cesty s obálkou v ruce začala odpočítávat radikální poznání, že vše, co jsem doposud zažil, bylo jen takové malé hraní na vojáky. Možná ani to ne
 
 
Do deváté hodiny polední zbývalo dvanáct minut. Sedl jsem si a do Iphonu vyťukal krátkou zprávu: 
„Stav nouze. Zvrklá noha. Téměř nepohyblivý. Lokace Strážov. Zíďas.
 
Kurva není tu signál. Napůl pajdajíc, chvilkami skákající po jedné noze jsem ho začal lovit. Ten signál. Sakra, bože dej mi aspoň jednu čárečku, dostačující k tomu, aby SOS SMS (jaké krásná zkratka) mohla odejít v povolaná místa. Aspoň, že neprší... tedy aspoň, že zatím zase neprší.
 
 
Chcalo. Megalomansky, brutálně a důkladně. Zprvu jsem měl radost, že si vyzkouším nové pončo a že jsem ho nekupoval zbytečně. Štěstí přeje připraveným. Na temný les jsem si zvykl brzy. I na fakt, že jsem sám a že musím najít ostatní, které na cestě dál čekal podobný osud. I na fakt, že silnice je nebezpečím, protože po ní jezdí hlídky nepřítele. Asi proto jsem ignoroval, když jsem z dálky zaslechl nějaký hlas a lesem se snažil vyhnout střetu. Později se ukázalo, že to byl Voves, který měl na mě dohlédnout, abych jako zelenáč, nováček a já nevím co ještě, nepřišel k úhoně.
 
 
Konečně... na displeji se objevila jedna čárka. Telefon tedy noční sprchování přežil. Foťáku se to nepodařilo. Obrazovka zčernala... nadobro. Štěstí, že jsem kameru nechal na štábu. Jako kdybych včera, krátce před půlnocí, kdy jsem nastoupil do auta, tušil, že to nebude dobrý nápad, tahat ji s sebou. Navíc jsem sotva úpěl pod tíhou báglu, do kterého jsem si nabalil všechno možné i nemožné. Včetně dvou lahví s náhradním CO.
 
 
„Už nemůžu,“ blesklo mi hlavou, zatímco jsem tuberácky kašlal opřen přes svodidlo. V dálce se blýskla světla. „Auto!“ zařval jsem dopředu na Vovse. A zajel do mokrého pangejtu, jako tolikrát před tím. Auto neškodně přejelo kolem. Děšť bubnující mi na obličej byl příjemnější, než polibky nadržených japonských školaček v krátkých sukénkách. Jen se mu oddat.
„Zíďas, jdeme. Musíme dál, musíme přidat.“ Slyšel jsem nad sebou Vovse. Rád bych, ale nohy jsem měl zalité v betonu. Japonské školačky, skotské střiky, pohoda. V královském loži by se neleželo lépe. Záblesk z noční oblohy sloužil jako lampička.
 
„Vovsi, běž dál. Mám mapu, do stanoveného času (což byla šestá hodina ranní) budu na místě. Neber na mě ohledy.“ Houkl jsem nahoru. Japonské školačky vlhly jako moje oblečení. Vstal jsem asi po čtvrthodině. Cesta pokračovala dál. V dálce blýskla další světla. Šup do dalšího pangejtu. Nedaleko zahřmělo. Ostatně jako té noci už tolikrát.
 
 
Zpráva byla odeslána. Zaradoval jsem se. Zbývalo málo. Dopajdat se k altánu a vyčkat pomoci. Zaposlouchal jsem se do lesního ticha.
 
Zaposlouchal jsem se do lesního ticha žijícího burácením hromů a pleskáním dešťových kapek. Oblohu rozčísl blesk. Kousek opodál zaskřípěly brzdy. Shodil jsem batoh ze zad, přikryl ho pončem a zdrhal skrčený do lesa. Opodál ležela hromada klestí. Zavrtal jsem se do ní. Můj oblíbený dětský hrdina krteček by mi mohl závidět. Další blesky ozářily siluety postav. Nevím jak se mi to podařilo, ale splašený dech jsem uklidnil na maximum. Nebylo pochyb. Kousek přede mnou úřadoval protivník a bral někoho do zajetí.
 
 
Uplynulo několik minut a začalo zase krápat. Bylo mi to jedno. Seděl jsem pod altánem a v hlavě mi běžel film z minulé noci. Noci, která jako by vypadla z válečného filmu. Noci o deštivé cestě směrem k cíly, noci, kdy jsem si uvědomil pravý význam slova promočený až na kost, noci zakončené kvalitním držkopádem do hlubokého výmolu plného bahna pár metrů před táborem. Držkopádem spojeným s výronem koníku, který ze mě udělal dočasného kripla. Kripla, který teď sedí v altánu, zatímco jeho jednotka musí zlikvidovat partu střelců na Malé bukové. V tu chvíli mi bylo jasné, že toto na Bramberg Hillu, Žandovské nudli nebo u Lovců lebek nezažiju. V tu chvíli jsem taky pochopil pravý význam slova military. A v tu chvíli mi bylo jasné, kudy se má paintballová cesta bude dál ubírat.
 
 
„Jsem dezolát...“ napadlo mě. Zbraň byla plná bláta, zásobník uražen. Baterka, jejíž ztráta měla na mém bahnitém držkopádu rovněž svůj díl se stala relikvií někde tam, kde jsem se plazil od kontaktu s nepřítelem. Nacucané bahnité hady, nacucaný batoh, nesmyslný pětilitrový kanistr vody. K tomu čtyři konzervy... tu pátou jsem si na lihovým vařiči ohřál poté co jsem zvlhlý stan a spacák našlapal do torny. Tu jsem jako mrtvé dítě odvláčel až sem. Zachytil někdo mé volání o pomoc? Snad jo. Sedl jsem si a bolest v haksně se zmírnila. Cigáro chutnalo po dobrodružství, které kazil pocit hamby. Šumění vlhkého lesa přineslo i motorovou ozvěnu. Mraky se zatáhly. „Sakra, zase bude chcát...“ napadlo mě.
 
Na lesní cestě se vylouply světla vojenské sanitky.
 
P.S. Se zabandážovanou nohou jsem se o týden později vrátil na místo činu, abych zabojoval ve válce zvané X-Com. Zkurvené Ralsko mě neudolá. A mráz kopřivu nespálí.
 
Poznámka:
Letní vyvedení 09 bylo mojí první uzavřenou akcí, mojí první millitary akcí a Ralsku, kde se odehrávala dodnes neřeknu jinak, než „Místo bolesti“. Nicméně díky ní jsem poprvé okusil atmosféru Military paintballu, což se mi pro budoucnost stalo osudným. A tak jako Plesná byla vstupní bránou paintballového světa, tým Barakuda vnímám jako první lidičky z paintballového světa se kterými jsem začal kamarádit, tak tým SPAS, potažmo MG stál na úplném počátku mé military konverce (21.1.2010)
 
Letní vyvedení 2009: Operace Enigma 
Datum: 17 - 18.7.2009
Lokace: Ralsko
Pořadatel: MG
Hardcore military hra, pochoďák s plněním zadaných úkolů.
 
PROFILOVÉ FOTO
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 08. Černý jestřáb sestřelen
Paintballový deník (následující akce): 10. X-Com
 
ODKAZY:
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]