ProfilyMordloch 2009 (7.11.2009)

 
„Kurva, když na to nemáš a nedokážeš ten kopec vyběhnout, tak nemůžeš mít navigaci!“
No, ona ta blbá navigace nás stejně naváděla k bodu, který patřil nepříteli. Hra tak málem pro mnohého skončila dřív, než začala. 
 
Pravidla této náročnější akce totiž mluvila jasně. Kdyby totiž došlo k přestřelce mezi dvěma skupinami žoldáků, znamenalo by to jediné – totální smrt. 
 
Mezi žoldáky se totiž hrálo jen na jeden jediný zásah. Ti putovali každý svou trasou, aby se nakonec střetli ve finálním boji. A oběma znepříjemňovali postup loupežníci z řad týmu TT, Camels plus speeďácký nadšenec Papež se zelenými vlasy, který se často a rád honosí svými tituly a ještě častěji a raději provokuje vše kolem sebe, čímž si samozřejmě u nejednoho militaristy vysloužil zdravou dávku averze. Ale nepředbíhejme.
 
 
V této uzavřené, Rajkem, ve spolupráci s týmem Camels, pořádané akci s tradicí šlo o čistokrevnou military záležitost, stejně jako o fyzicky náročnější zábavu. Jednalo se o pokračující akci z minulého roku, inspirovanou jinou, starší pochodovou tradiční akcí Lesní skřítci, známou také jako Jarní koryta, kterou v minulosti pořádal tým RFM a která už pravděpodobně zmizela v propadlišti paintbalových dějin. 
 
Mordloch je prostě militantní pochoďáček dvou skupin v Brdských lesích s plněním vypečených úkolů (přenos raněného na improvizovaných nosítkách, vláčení těžké bedny, dobývání starých srubů, které zde zbyly ještě z dob trampské slávy) a třetí, loupežnickou stranou, která vyvoláváním šarvátek zpomalovala postup a starala se o rozruch. Stejně jako o nejednu mrtvolu. Prostě žádná legrační procházka romantickým lesejčkem. 
 
 
„Kurva, kde je ten zasranej důchodce s tou navigací!“
 
Již první výstup na kopec smrti, jak jsem ho v duchu překřtil, mě málem donutil nablít si do masky s tím krásně žlutým hledím. Ano, opět jsem proklínal svou fyzičku. Jo, od samého začátku jsem měl před touto akcí respekt a moje obavy se naplnily. Alespoň tímto pekelným začátkem, kdy jsem fakt lapal po dechu jako ryba na suchu. Tady mě hodně překvapil XLastX, který se pro mě přes čtvrt kopce dolů vrátil, aby mě pomohl a povzbudil. Freeman nahoře řval něco o zasraným důchodci s navigací. Mě to bylo šumák, fakt jsem měl dost. Zkurvenej brdskej kopec! Puťák s novými, dosud neprotaženými botami, které se díky tomu změnili v ty pověstné – španělské z dob inkvizice, jinak pumpoval do žil mocné dávky adrenalinu, slušně propracovaný scénář a parta starých známých, mezi nimiž nechyběli Barakudy, Chegevara s „tuponěm“ Vikym, samosebou, nebo Skalkajda. Super parta na pochodu.
 
 
Podobně jako na nedávném VŘSR i zde jsme bojovali proti Pohanským Psům s nimiž pochodovali jak Ďábelská garda, MG a SPAS a jak již bylo řečeno, málem jsme se díky mojí GPS z auta, navádějící nás na stejný bod, postříleli hned na začátku. Museli jsme se rychle stáhnout hustým porostem, během kterého jsem poznal jaká je to lábuž, když má člověk zamlženou masku. Bylo pravé podzimní počasí. Mělo to atmošku ale zamlžené hledí je svinstvo. V tu chvíli jsem nepokrytě záviděl klukům, kteří bojovali jen v taktických brýlích a začal přemýšlet nad tím, že bych mohl začít, alespoň na takovýchto akcích, bojovat taky v nich. Na druhou stranu, toto rozhodnutí zase ochladilo pročesávání husté lesní školky s ukrytými záškodníky – loupežníky, během kterého to Čáp ze Skalkajdy schytal přímo mezi pysky na špičku nezbedně vyplazeného jazyka. Inu vše má své pro a proti.
 
 
Akce dále probíhala svým „sadistickým“ tempem. Ono táhnout raněného, středně vypaseného loupežníka na provizorně zhotovených nosítkách není žádná lábuž, stejně jako dělat mu, jako správnému VIP, ochranku, aby jsme se dozvěděli další pozici, ke které jme měli doputovat. Jiní s sebou vláčeli těžkou bednu s neznámým obsahem. Člověk by ani neřekl kolik je v těch Brdech strží a roklinek. V brutální přestřelce s loupežníky v nízkém porostu jsem nějakým zázrakem přežil. Asi proto, že jsem nevelkého vzrůstu. V předchozím střetu na otevřeném prostranství se mi to nepodařilo. Někdo tam taky nadšeně hejkal, že sestřelil Papa. Jo toho s parukou umělých zelených vlasů. Mpc jsem to nepobíral. Jak tu paruku, tak i to nadšené hejkání. Ovšem nejtěžší boj nás teprve čekal. 
 
 
Při finálním souboji, který přišel s nadcházejícím soumrakem, jsme dostali nařezáno – nepřátelské pozice v podobě kamenného valu a jeskyně, které mohla obsadit ta skupina žoldáků, která dorazila dřív, jsme nedobili, což mě ani trochu neštvalo. Zážitek z akce byl silný tak i tak. Ten navíc umocnil závěrečný noční pochoďák zpátky k autům, který se díky „zkratce“ změnil v hodně dlouhý a hodně neplánovaný (alespoň doufám) noční přesun, během něhož můžete třeba v temném lese potkat lampionový průvod dětí. 
 
 
Pro mě se tak Mordloch stal hned po MPCC jednou z těch nejlepších akcí tohoto roku, kterou jen trochu zkalil fakt, že jeden z účastníků našel večer na parkovišti v Mníšku pod Brdy své auto vykradené. A byť jsou brdské kopce kurvy (stejně jako zloději), určitě příště nebudu chybět.
 
Mordloch 2009 
Pořadatel: Two Towers, Camels
Date: 7.11.2009
Lokace: Brdy
Military pochoďák s plněním různých úkolů. Ve hře jsou tři strany
 
PROFIL FOTO 026
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 025. Big Game Krkavec
Paintballový deník (následující akce): 027. Obsazení věznice
 
ODKAZY:
 
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]