ProfilyKooperace (17.3.2013)

 

 
Sedmnáctý březen je hlavně pověstný irským svátkem opěvujícím svatého Patrika,plným zeleně a irské whisky. Tak jsem si navlíkl zalené hadry a vyrazil do Vraného nad Vltavou. Bubák tam totiž pořádal střílení.
 
Vrané nad Vltavou bylo ještě donedávna spojeno hlavně s historií týmu MG, stejně jako Bubákovy, potažmo domácí aktivity týmu Two Towers byly hlavně spojovány se starou fabrikou v Lužci. Zde se třeba pořádal Konvoj, nebo první pistolový turnaj TT. Jenže, časy se mění. Battle aréna Lužec se stala díky jiným komerčním zájmům minulostí a zrovna tak MG přesídlila z Vraného do jiných míst a místní dvoupatrové haly (přízemí i podzemí) se ujal Bubák. Toliko k prologu, o místě, kde se dnešní militantní taškařice odehrávala.
 
 
Ten zde před časem, na počest proslulé Klousovi amnestie, uspořádal povedenou akcičku Amnestie v Sing Sing stylu a současně místní prostor začal vedle ostatních využívat k hraní komerčního, v Bubákově pojetí lehce svéráznějšího paintballu. A dnešní Kooperace, byla jednou z takových akcí. A jedno je třeba říci hned na začátku. O brutální komerci jako takovou se zde ani v nejmenším nejednalo. Celá tato záležitost by se spíš dala přirovnat ke komornějšímu střílení oscilující s tréninkem a vstupní bránou do paintballového světa pro rodící se paintballové nadšence, zároveň. 
 
 
Oproti klasické komerci se zde Bubák snažil necelým dvěma desítkám zkušenějších i několika zcela nezkušených bojovníků, vštípit jedno zásadní pravidlo military paintballu – v boji je jednotlivec jen chodící mrtvola. Kooperace je základ úspěchu. Název akce byl tak zcela opodstatněný. Několik her napříč halou a šlo se na věc. Hlavní devizou hřiště ve Vraném je totiž podzemí. A to Bubák ve svém scénáři o vzpouře vězňů, dokázal náležitě využít. Ne tohle nebyla hra ve stylu – já bachař, ty mukl, my střílet po sobě až jeden být mrtvola. Tohle mělo nápad.
 
 
Představte si to takhle: ozbrojení vězni toužící uprchnout z věznice jsou uzavřeni v podzemí. Na povrch, kde stojí dodávka, volný lístek na svobodu, vede několik schodišť.  Sranda. Jenže schodiště jsou svrchu hlídaná dozorci, kteří mají taktické štíty. To už taková sranda není. Navíc, mohou četnými dírami v podlaze střílet dolů. Chudák vězeň tak není ani v pološeru osvětleném ledkami, v bezpečí. A já musím přiznat, že mě tato hra neskonale bavila.
 
 
Ono to totiž není žádná sranda stát před schodištěm s téměř stoprocentní jistotou, že první, kdo vystrčí palici ven, bude obdarován libovým headshotem. Dozorců sice byla menšina, ale taktická výhoda je svině. A tak vězni dělali rozruch na několika místech, aby pak do díry nasměrovali nápor své síly. Ale ani pak nebylo vyhráno. Cesta k dodávce uprostřed haly mohla být rovněž dostatečně trnitá.  Budu se asi opakovat, ale tento scénář ušitý zcela skvěle na prostor hřiště byl dokonalý. V tu chvíli mě celkem zamrzelo, že jsem se na úplnou hru (dnes se hrála pouze její část) spojenou s dobytím muničního skladu a obstarávání si paliva do dodávky, nedostal.
 
 
Další hry již byly klasikou. Od klasických vlajek po nejklasičtější deathmatch. Militantní oslava svatého patrika se vším všudy. Navíc, což je u podobných akcí rovněž výjimečné, zcela v duchu fair play. Nepřiznávači se nekonali. Naopak, i úplní nováčci se neskutečně snažili. Bylo to prostě nedělní odpoledne na pohodu a byť jsem nikdy nebyl přílišným příznivcem komerčních, nebo spíše polokomerčních akcí (ostatně od dob Benešovů se rozdíly mezi polokomerční akcí a klasickou paintbalovou hrou začínají lehce mazat), tohle střílení jsem si, střídavě během pobíhání s foťákem a kvérem, užil. A to že jsem byl nejednou vygumován z povrchu zemského (paradoxně největčí masáž jsem dostal darem od Bubáka během focení), mě ani trochu nesralo.
 
Kooperace
Date: 17.3.2013
Lokace: Vrané nad Vltabou
Organizátor: Bubák
Pokolomerční střílečka se scénářem
 
PROFIL FOTO (133)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 132. Stalker
Paintballový deník (následující akce): 134. Džinové na Džbáně
 
ODKAZY
 
 
FOTOGALERIE z akce
 
kooperace_01
kooperace_02
kooperace_03
kooperace_04
kooperace_05
kooperace_06
kooperace_07
kooperace_08
kooperace_09
kooperace_10
kooperace_11
kooperace_12
kooperace_13
kooperace_14
kooperace_15
kooperace_16
kooperace_17
kooperace_18
kooperace_19
kooperace_20
kooperace_21
kooperace_22
kooperace_23
kooperace_24
kooperace_25
kooperace_26
kooperace_27
kooperace_28
kooperace_29
kooperace_30
kooperace_31
kooperace_32
kooperace_33
kooperace_34
kooperace_35
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]