ProfilyDžinové na Džbáně (30.3.2013)

 
"Nebylo letní parno, my šli na plovárnu Džbán. Bubák dělal akci a nebyl tam vůbec sám. Věci samozřejmé zdají se být zázračné, věci vyjímečné, zdají se být průzračné.“
 
Je to to tak. Parafráze normalizačního hitu Lenky Filipové "Prý", se v tomto případě více než vnucuje. Proč? Protože Džbán. Pražské, kdysi legendární, koupaliště Džbán. Dnes, maximálně morbidní představa akvaparku. A džinové na Džbánu. Aladin, Jasmína a hodně kvérů. Velikonoční pohádka tisíce a jedné noci? Ne! Koupání na vlastní nebezpečí!
"Někdy je to tak – krásne „killování“, trochu strachování , nikdy nemám stání."
 
 
Jelikož je Džbán koupaliště (jak jsme si řeli na začátku, dokonce koupaliště o kterém zpívala Lenka Filipová), vyloďovací scénář byl pro tuto velikonoční akci jasnou volbou. A ruku na srdce, vyloďovacích akcí se v českém military paintballu zase tak moc nepoflakuje. Jistě, je zde hlavně Den D (moje paintballové narozeniny), ale podle kalendáře na militárku se zdá, že tato tradiční akce simulující vylodění v Normandii zaznamenala oproti minulým ročníkům, značný odliv. Doposud, padesát přihlášených lidí - to tady ještě, v souvislosti s touto akcí, nebylo. Což Bubákové akci nehrozilo ani v nejmenším. Jestli to nebude tím, že D-Day stále už několik let sází na jedno a to samé a tady na Džbáně se Bubák snažil o vrstevnatost jednotlivých etap. Od vylodění (ne, do vody se nelezlo, ale byla by to sranda), přes dobývání zalesněného vrcholu, až po čištění komplexu budov. A navíc zde byl velký magnet v podobě nového Bubákova hřiště. Koupaliště Džbán. Má to prostě zvuk. Ach ta Lenka s kytarou.Zpívala taky "Jen blázni se radujou."
 
 
 A tak zatím co si mnozí zmalovávali vejce, či pletli pomlásky, tady se více než 150 militantních magorů, rozhodlo navštívit tento netradiční koupák aby zde s předstihem oslavilo militantní velionoce. A to i přes krutou pravdu, že astronomické jaro již několik dní připomíná kvalitní příchod zimy. S radostí jsem uvítal, že přijelo dost lidí od nás ze západu, Skalkajdou počínaje, Odpadlíky s kterými jsem si párkrát zastřílel v Ošelíně či u Stříbra, konče. A samozřejmě nechyběly ani další mnohé skupiny a týmy se kterými se člověk čas od času potká. A kdo že se nám to chystal k vylodění? No přeci Syřani, kteří si naplánovali invazi do USA. Jako v tom filmu s Chuckem Norrisem. Proč Syřany? Protože se Bubák nechtěl opičit po Dni Dé. Dokázal by Chuck Norris umlátit syrského velikonočního zajíce pomláskou? Jistě že ano.
 
 
Bohužel Chuck Norris nedorazil a tak bylo na Američanech, aby se Syřanům se žlutýma páskama, pokusili zabránit v dobytí sil s raketami Patriot, velín bezpilotních dronů a ve finále i vrchního amerického velitelství. Člověk se nestačil divit, co je všechno v blízkosti koupaliště k nalezení. Jedna hra, tři mise. Poměr sil – padesát na padesát. Vzhledem k tomu že se sjelo kolem sto šedesáti lidí, velice slušná válka. Dokonce i ten pupkatej sluneční mozol vykoukl několikrát mezi mraky. Asi byl taky zvědavej, jestli Syřani rozbijou Američanům držku. Vedle invazních jednotek totiž měli k dispozici výsadkářskou skupinu „džinů“ schopnou vpadnout amíkům do zad. Odtud název akce. Aladina v tom nehledejte.
 
 
Bylo mi mizerně. Pod antibiotikama jsem se už skoro týden vztekle coural po bytě a čekal na vítanou příležitost, jak z tý klece, kde se chlastá horkej čaj, pravidelně polykají koláčky a potí pod dekou, vypadl. Záchvat kašle a slabost v nohou mě sice dělali průvodce, ale to vem čert. Foťák byl naládovaný na maximum a rozhodnutí, převtělit se během této akce do kůže válečného zpravodaje neochvějné. Musím se přece šetřit, když jsem marod :) jenže to bych se nesměl ve snaze nachytat ty nejšukadeličtější akční fotky srát s útočnou vlnou Syřanů, dopředu.  Bez reflexky, samozřejmě.  Držku mi prostřelili během postupu k prvnímu raketovému silu.
 
 
A tak se v místech, kde se v létě válejí nudisti a počumující po orgánech a kozách ozvala kanonáda, vzduch naplnil štiplavý kouř dýmovnic a první odvážlivci běžící od invazních míst u vody padali k zemi, aby ryli držkou v ornici. Válka! Vzhledem k tomu, že během dubna ozdobí areál sítě vymezující část jeho prostoru pro Bubákovi komerční aktivity, dalo by se říci první a současně poslední válka na Džbáně bez limitace prostorem. 
 
 
Okolí Džbánu, on vlastně celý ten areál je šílenej. Postkatastrofický film hadr. Velké budovy v totálně dezolátním stavu, okolí zarostlé připomínající trnitou džungli a pláž pěkně zoraná. Jako výběr pro vodní radovánky asi nic moc, ale k účelu válčení naprostá pecka. Les byl opravdu nepropustný (pohádka o Šípkové růžence, hadr), boj o poslední silo dostatečně brutální a pro zuřivě se bránící Američany vítězný. Syřanům chyběla jedna jediná blbá minuta, aby svou invazi stihli dovršit dobytím poslední vlajky, ve stanoveném termínu. Vždyť to znáte... klasika. "Musíme to prorazit, provedeme hromadnej útok!" "Je jich tam moc!" "To je fuk Hromadnej útok!" "Hurá!" Z deseti se zvedli dva až tři, kteří byli okamžitě sesmahnutý." Za chvíli. "Musíme to prorazil! Provedeme hromadnej útok!" :) Stane se. Mnohdy jedna minuta změní celé dějiny :) Jindy minuta stačí třeba ke zplození dítěte. Mě zrovna chytil minutový záchvat kašle.
 
 
Sotva co jsem si málem vychrchlal plíce, připojil jsem se tentokrát k Američanům bránícím velín bezpilotních letadel. Ten byl hezky nahoře. Syřani dole a museli se nahoru prokousat. Vzhledem k tomu že je na vrcholu čekala přehrada napřažených laufů, žádná lábuž. I přes zvýhodněnou recyklaci. Bylo zajímavé vidět, jak přehrada kvérů na vrstevnici postupně řídne, až se přes ní Syrská vlna převalila a vylila se až k velínu, kde mnohonásobná přesila rozstřílela poslední Američany. Taková malá genocida. A poslední bonbónek byl ještě na pořadu dne. Dobytí hlavního stanu.
 
 
I zde to bylo ďábelsky prosté. Obsazená budova, ukrytá vlajka, časovej limit a masakr. Dýmovnice, ochozy, uzavřený prostor místností, stačí jen chvilka nepozornosti a kule, většinou z hodně velké blízkosti , citelně upozorní lebku, nebo ksicht, že boj v budovách není sranda. Jako válečný zpravodaj jsem to tady dostal sežrat pekelně. Vykoledoval jsem si průstřel hlavy se shora a k tomu rozstřílený celý bok.  Bubák je sadista. To i přes fakt, že nechal navařit guláš. 
 
 
Kampaň byla u konce a přišel čas, aby se hra otočila. Aby se změnily strany. No, moc s velkým a nadšeným ohlasem se to nesetkalo, což bylo vidět i během vylodění, kdy se vlny „nových Syřanů“ rozbíjely o americký odpor. S tlakem během prvního vylodění, se to nedalo srovnat.... ostatně bylo už po třetí a hodně lidí toho už mělo plný brejle. Já byl mezi nimi. Nové syrské vylodění jsem tak nepřežil a vyrazil směrem domů. Tak nějak jsem usoudil, že dnešní pomláska už stačila. Jo, do vajec jsem taky jednu schytal. Naštěstí ne moc silnou.
 
 
A tak nyní sedím u kompu a probírám fotky, které jsem nastřílel, zatímco ostatní stříleli po sobě. No, původně jsem si říkal, že si dám „zpravodaje“ abych se trochu šetřil. Ovšem bez reflexky zamíchán do armády, to zase tak velký rozdíl nebyl :) Navíc, tak nějak mě napadlo, že s foťákem toho stejně vždycky nastřílím víc a líp, než s kvérem :)
 
 
Lenkou Filipovou jsme začínali, tak i s ní skončíme. Vždyť tu její pecku stejně každý zná. "Dál ten příběh znáte, dál jej prožíváte. Prý se tomu říká... válka." Nebo tam zpívala láska?
 
Džinové na džbánu
Date: 30.3.2013
Lokace: koupaliště Džbán, Praha
Organizátor: Bubák
Velká akce simulující vylodění
 
PROFIL FOTO (134)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 133. Kooperace
Paintballový deník (následující akce): 135. Pistolový turnaj 2013
 
ODKAZY
 
 
 
FOTOGALERIE z akce
 
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_0...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_1...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_2...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_3...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_4...
dzinove_dzban_5...
dzinove_dzban_5...
dzinove_dzban_5...
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]