ProfilyBojová patrola 2010 (28 - 29.5.2010)

 
Den jezdecký nadešel. Dopoledne jsem, oděn do černé kombinézy zásahových jednotek, odvolil do parlamentu (což byl pro členy volební komise vskutku impozantní pohled) a spolu s Ankou vyrazil směr Vránov. 
 
Právě zde se následujícího dne měla odehrávat Bojová patrola, tedy druhý ročník military akce za masivního využití bojové techniky. 
 
 
Mezi ní se dala počítat i moje čtyřkolka, jež se v tu chvíli pro mě a Lasta, který mi dělal spolujezdce a střelce, stala mechanickou kobylou. A tak, ubytováni v chatce jsme se v sobotu ráno probudili do válečnického dne plného známých bojovníků, z nichž nejednoho zmohl uvítací večírek. Bojová patrola je totiž magnet pro všechny militaristy. Její minulý ročník se stal pověstným. A nejen kvůli tomu, že se Hadovi ze Skalkajdy podařilo kulovou pumou zapálit suchý strom.
 
 
Ranní průzkum terénu se neobešel bez problémů. Martyho auto zůstalo uvízlé v lese a hra se drobně zpozdila. Pak, před polednem, pravidelná armáda nahodila motory a vyrazilo se. Já s Lastem jsme byli přiděleny do skupinky dotěrných vos v žoldu povstalců, které měly obtěžovat a bodat nepřítele. Hezké to bylo, jen čtyřkoule při brodění vodou trochu zastávkovala a my se na okamžik z jezdců ocitli v roli pěších bigošů. Naštěstí nic vážného. Navlhlá elektrika oschla a my bodali, najížděli, stříleli... prostě paintallová jízda. Chvílemi jsem si připadal jako ve westernu, když indiánští bojovníci krouží kolem karavany bránících se osadníků. Jo, v té době, během nájezdu na konvoj jsem vystřídal nejednoho střelce.
 
 
Výbuch krmelce na vrchní louce, Bubákova bugina rozsévající smrt, souboj BVP versus povstalecký Unimog jedoucí jako dvě ocelové obludy proti sobě, masakr při dobývání „benzinové“ stanice přejezdy přes brod a finální řežba v pískovně, kde armáda posílená nejednou recyklací vymazala povstalce z povrchu zemského, to vše utvořilo hodně akční náplň brutálně militantního dne. Jezdeckého dne.
 
 
Zkrátka díky technice to byla opravdu neotřelá paintballová jízda. Sice s několika drobnými muškami, mezi které patřilo třeba nevýrazné Noxovo velení pravidelné armády, v němž se hodně odrážela nezkušenost, ale proč je řešit. Když jedete po dálnici, taky nejednu mušku rozmáznete o přední sklo. Zážitky převládly a scénář prostě k této akci patří. Pověsti o předchozí Patrole nelhaly. 
 
 
A tím pro mě skončil můj první paintballový rok. Za tu dobu jsem navštívil 58 akcí všeho ražení, pochopil, že „paint“ není jen krácení dlouhé chvíle, nebo adrenalinové zablbnutí, ale životní styl. Pochopil jsem skutečný význam slova military, zažil, jak chutná vyvrknutá noha, či prostřelené ucho. Stal jsem se členem dvou týmů, čekatelem skupiny Ďábelská Garda, začal vydávat paintballový časopis a hlavně poznal spoustu lidí, z nichž se mnozí stali mými dobrými kamarády. Byl to opravdu barevný, stejně plodný rok.
 
 
A tak se pořád snažím s plnou polní a kvérem vydrápat se do kopce a „nepoblejt“ se při tom. Paintballový svět je totiž plný kopců, které je třeba zdolat.
 
Bojová patrola: Vozový park
 
Bojová patrola je unikátní hlavně tím, že se během této hry hojně využívá bojová technika. Ani tento druhý ročník samozřejmě nebyl výjimkou.
 
 
Pravidelná armáda
- BVP: Bojové vozidlo pěchoty, bojové pásové vozidlo, prostě „bévépéčko“ nebo taky „ótéčko“, byl těžkotonážní postrach, který na bojové patrole razil cestu napříč povstaleckým územím se zjevným úmyslem rozdrtit pásy povstalecké kosti na prach. Současně i bylo velitelským vozidlem. Během přesunu z plání se toto vozidlo střetlo v čelním souboji s Unimogem a odvážný střelec na rozpáleném povrchu to opravdu nehezky odskákal .
- Praga V3S: „Vejda“, „Vétřieska“, „Vejtřaska“ - klasika, transportní prostředek, na jehož korbě se mačkala pravidelná armáda během přesunů. Vítaný cíl pro povstalecké čtyřkolky, které s chutí a rádi kroužily kolem konvoje se snahou vyzobávat střelami uniformované osazenstvo na korbách. Bohužel Pravidelná armáda na každé „vejtřasce“ měla k dispozici větší počet laufů a tak dotěrné mouchy doprovázel často velký roj vystřelených kulí. Bohužel, během mise jedna z „vejd“ chcípla na nedostatek energie... baterkám došla šťáva. Naštěstí pravidelná armáda disponovala velkou silou a těžkým BVP, které vejdu roztáhlo a tím učinilo provozuschopnou.
- Land Rover Defender: Střední dopravní prostředek sloužící pravidelně armádě k průzkumu. Na Bojové patrole se taky osvědčil jako škatule, z níž velitel průzkumu vykopal osádku ven ve stylu španělských fotbalistů. Bohužel přímo do povstalecké palby. Bohužel u brodu se tomuto průzkumáckému přibližovadlu stala nemilá věc. Zapadlo. Z této prekérky ho dostala až transportní vétřieska.
- Čtyřkolky: Dva kusy lehkých vozidel pravidelně armádou určené k průzkumu, vyhledávání povstalců, popřípadě k souboji s povstaleckou lehkou pěchotou. Doplněk konvoje. Na otevřené planině došlo k nelítostnému souboji mezi nimi a čtyřkolkami povstalců. Bohužel, armádní čtyřkolky byly nalákány k okraji lesa, kde je nemilosrdně smetla palba dobře ukryté, číhající povstalecké jednotky. 
 
 
Povstalci
- Unimog: Povstalecké vozidlo sloužící k přesunu, stejně jako k boji. Díky „nezničitelnosti“ vítaný společník vhodný ve chvílích, kdy se povstalci dostali do úzkých. Velká potvora s velkými koly schopná projet všude, kde si umane.
- Sumec: Bojové vozidlo týmu TT Legion se sympatickým kulometem na střeše a velkou tradicí, co se paintballových her týká. Vozidlo, které pravidelně vzbuzuje respekt
- Ščuka: Menší a hlavně mladší, nedávno narozený bratříček / sestřička Sumce, představený na letošním VTV. Není tudíž divu, že toto druhé vozidlo TT Legion zatím ani zdaleka nedosahuje Sumcových bojových zkušeností. A dokonce nemá ani kulomet. Přesto, nebo právě proto se Ščuka stala velitelským vozidlem povstalců.
- Čtyřkolky: Povstalecká útočná terénní vozítka osazená vždy řidičem a střelcem. Vhodná k průzkumu, stejně jako otravování / zpomalování konvoje pravidelné armády. To, že se jedna kousla během brodění přes řeku a nechtěla jet dál, je věc nemilá, ale stane se.
- Bugina: Další lehké povstalecké vozidlo. Vyzbrojené kulometem. Účinná zbraň proti pěchotě. A s Bubákem za volantem naprosto neskutečný živý dopravní prostředek schopný neuvěřitelných kousků.
 
 
Bojová patrola 2010
Date: 28 - 29.5.2010 
Lokace: Vránov
Organizátor: Bratránci
Druhý ročník military akce s vojenskou technikou
 
PROFIL FOTO (56)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 55. Snipers Death
Paintballový deník (následující akce): 57. D-Day 2010 
 
ODKAZY
 
 
 
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]