ProfilyAlamo MG (26.5.2013)

 
Je to zvláštní pocit, sledovat jak vaše malá devítiletá drobotina, hlídkující s velkým kvérem u vymláceného okna baráčku nepostřehla útočníka, jež proklouzl mimo její zorné pole, plíží se s připravenou zbraní podél zdi, a vědět co se přesně stane. Jedna (ta mateřská část) chce zařvat „Valentýnko, kurva, krej se!“) a předejít tak její brutální smrti střelbou zblízka, ta druhá, vydrilovaná nejednou akcí zase káže držet hubu a nechat věcem volný průběh. Tomu se říká kurevské dilema.
 
Alamo MG, jak název akce napovídá, byla nedělní pifandou v režii týmu, který má na svědomí zrod takových paintballových legend jako je Warzone, nebo třeba Letní vyvedení, které se staly a zůstanou milníky paintballové historie. Proto bylo s velkým podivem, že účast na ní byla více než mizivá.
 
 
Snad za to může Bojová patrola z minulého týdne, na kterou se sjela velká část paintballové komunity, možná současná neutěšená doba, kdy fenomén military paintballu nezažívá takový rozmach spojený s popularitou, jak tomu bylo třeba v roce 2010, či mizerné, uplakané počasí. Nebo všechny věci dohromady. Jisté je, že se toho nedělního rána na oficiálním hřišti MG sešla doslova hrstka lidí. Hrstka je řečeno pět a půl, když počítám svou stále více militantnější ratolest, plus jeden válečný zpravodaj. A v tuto chvíli asi někoho napadne: „Dá se v takové sestavě prožít plnohodnotná bitva?“ Odpověď zní: „Ano, dá.“ Většinou totiž spíše než na počtu záleží na chuti hráčů si zaválčit.
 
 
Velkým plusem bylo samozřejmě hřiště MG na Vinicích, nad kterým se, jak Jeník avizoval v popisu akce, stahují temná mračna. Ani to není v současné době nic nového. Nejedno hřiště již zmizelo z paintballové mapy. A tohoto by byla zatracená škoda. Slušně členitý prostor nabízející v jednotlivých úsecích možnosti pro různé typy scénářů, byl prostě fajn. Od plácku z bednami, který měla jedna „polovina“ infiltrovat, přes naháněnou v zastavěné oblasti, až po patrolu strážného domku nad malou „roklinkou“. A je jasné, že v tomto komorním, hodně komorním pojetí, to šlo vážně tělo na tělo. Tato hra, byť byla inspirována historií, kdy hrstka statečných bránila pevnost Alamo se nakonec změnila v boje, kdy si hrstka bojovníků a jeden nadšený capart šli vzájemně po krku. 
 
 
Dominikův únik před kleštěmi Mlaďáska a jeníka do jednoho z bunkrů, kde se mu nakonec podařilo oba útočníky zneškodnit byl výtečný, Mlaďasovo zákeřný výpad do zad Dominika v okopu zase lstivý, Valentýnky zkušenost jaké to je zaplatit za nepozornost dávkou do obličeje z blízkosti, zase výchovná. A poměrně bolestivá. O to bylo větší moje překvapení, když okamžitě poté nastoupila do další hry. Přiznám se bez mučení, že když mě před časem ukecala, abych jí vzal na Džbán, kde proběhla její první regulérní válka (nepočítám rodinná vyvedení a hry, kdy po ní schválně nikdo nestřílel a ona běhala zmateně s TéPéiXem po lese, nebo zahradě) jsem byl přesvědčený, že po prvním zásahu začne bulet, řekne, že hrát si s panenkami je lepší a dá mi pokoj. Zmýlil jsem se. Rád jsem se zmýlil a poznal, že v jejím miniaturním tělíčku dříme neskutečně bojovný duch.
 
 
Počasí všechny podarovalo osvěžující sprškou a válečník Jarda zase útočníky dotírající na jeho palpost za vojenskými bednami sprškou střel. Valentýnka s mojí karabinou na střeše jednoho baráčku málem sejmula Dominika, který usoudil, že jeho periferní vidění je skvělé na terče od metru a půl, tudíž jí přehlédl. Jeník zase zaskočil Mlaďase jistícího Doma čistícího barák zezadu. I v mizivém počtu jsou staré lsti a léčky, společně s postupy účinné a funkční.
 
 
Celkem vzato to byl příjemný trénink. Velká akce se řízením osudu nekonala, což je svým způsobem škoda. Hřiště Na vinicích nabízí pro její konání výtečný prostor. Ale netřeba házet flintu do žita. Temná mračna se snad rozeženou a hřiště MG snad ožije nějakou parádní válkou.
 
Alamo MG
Date: 26.5.2013
Lokace: Na vinicích (Milovice)
Organizátor: MG
Více než komorní přestřelka
 
PROFIL FOTO (138)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 137. Bojová patrola 2013 
Paintballový deník (následující akce): 139. Diverzcamp (Diverzant 2013)
 
ODKAZY
 
 
Fotogalerie z akce
 
alamo_01
alamo_02
alamo_03
alamo_04
alamo_05
alamo_06
alamo_07
alamo_08
alamo_09
alamo_10
alamo_11
alamo_12
alamo_13
alamo_14
alamo_15
alamo_16
alamo_17
alamo_18
alamo_19
alamo_20
alamo_21
alamo_22
alamo_23
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]