ProfilyDiverzant 2013: Diverzcamp (31.5. – 1.6.2013)

 
Akce Diverzant se objevila jako totální překvapení paintballového roku 2011. V rámci komorní akce vyrazily v polovině července jednotky SGE do nehostinného terénu severu Čech, aby zachránili Julii Cartonovou.
 
Náročnější akce plná neotřelých nápadů se po právu setkala s nadšenými ohlasy a tak není divu, že se v režii týmu Aligátors zrodila nová tradiční a jak ukázaly další ročníky i variabilní military hra. Rok 2012 přinesl další výpravu, v níž bylo hlavním cílem zabránit padouchovi Alli Mustafa Bombátovi, který se po lonské porážce „přesunul z Konga do hor na hranicích Kolumbie a Venezuely, v budování nového drogového impéria.
 
 
Byť se z druhého ročníku částečně vytratil příběh, který podle všech účastníků dokonale doplňoval prvního Diverzanta, stále se jednalo o slušný nadprůměr, v němž silné a výkonné jednotky SGE naprosto a beze zbytku ovládly bojové pole. Víc, než měl organizátor původně v plánu. Třetí ročník se tedy Aligátoři rozhodli pro další inovaci, stejně jako pro změnu prostoru. A počasí, skloňované ve zprávách se slovy jako „vytrvalý déšť“, „průtrž mračen“, zvedání hladin řek“ a „povodeň“ se zase rozhodlo vytvořit hodně obtížný level.
 
 
A tak vítejte v aktuální realitě. Slovy klasika z Rozmarného léta, „chčije a chčije“. Naplnit počty jednotek SGE není žádná sranda. Obzvlášť, když někteří z přihlášených odvolají účast. Přesto, když jsme dorazili do základního tábora, stal se malý zázrak. Sluníčko. Dobré fotky mají rády dobré světlo. Jako správný válečný zpravodaj jsem měl radost. Toto byl můj první Diverzant a chuť zmapovat a zdokumentovat tuto akci, který v mé „paintballové kronice“ doposud chyběla, byla nezměrná. Stejně jako chuť čtyř skupin válečníků, kteří byly se soumrakem transportovány Vé3eSkou do neznámého prostoru. Jejich prvním úkolem bylo sloučit se a vyčkat hlavních pokynů.
 
 
Mapa na stole hlavního stanu připomínala militantní člověče nezlob se. Jen s tím rozdílem, že figurky na ploše nebyly závislé na hodu koskou, ale na reálitě odehrávající se na zhruba dvou kilometrech čtverečních. Tracker obklopený vysílačkami byl v tu chvíli bombardovaný zprávam starajícími se o pohyb figurek. „Krapa není stále k nalezení!“ „Rozumím!“ „Rajko je po přestřelece dole!“ „Znamenám si.“ „Kurva, kde to jsem. Vidím nějaké město!“ „Netuším!“ „Tým TT sloučen na stanovené pozici!“ „Vyčkejte dalších rozkazů!“ Nad prostor se už dávno snesla tma. A začala padat mlha. 
 
 
Jedním z prvních úkolů po sloučení bylo vybojovat si proviant a posléze i věci na spaní. Do prostoru vyrazila na stanovené pozice dvě auta ke každému z nichž vzápětí zamířily dva týmy. Do dřív přijde, ten dřív mele. A hlavně si v tmě nočního lesa prosyceného mlhou vytvoří pozice. TT tým byl první. Promočený, pokrytý bahnem, vymrzlý. Nový prostor, byť se nejednalo o brutální členitý terén byl plný nehezkých překvapení. Od všudypřítomného bahna, ukrytých malých jezírek plných kalné vody v níž se není problém (obzvláště v noci při hodně slabé viditelnosti) „omočit, až vláhou nacucaný porost. Dá se říci, že hledat si v něm suché místo na spaní se rovná slušnému „military masochismu“. Obzvláště ve chvíli, když skoro dvě hodiny čekáte na střet s nepřítelem. 
 
 
Bitvy o proviant se strhly až po půlnoci. Předcházelo jim dlouhé čekání. Není divu, protivník nechtěl slepě napochodovat do připravené pasti. TT vyhráli. A pak přišla žádost pro hlavní stan, aby se mohli v základním táboře převléci. Nakonec to skončilo tak, že se nad ohništěm, v němž plápolal oheň sušící nejeden pár bot, sešly všechny týmy. Promáčený prostor se v nejednom případě stal vražedným. Minimálně pro odhodlání vybojovat si v něm bágly se spacáky a strávit v něm noc. Všechny figurky na Trackerově mapě „military člověče nezlob se“ se tak sešly zpátky na startu. A z této pozice se už nehnuly.
 
 
Přišlo ráno a s ním déšť. Zpočátku drobné krápání, posléze regulerní pršák. Jo, rozmarné léto. „Chčije a chčije.“ Voda padající z mraků nakonec dala třetímu ročníku Diverzanta poslední ránu do vazu. Provazce vody odplavily poslední zbytky nadšení nastoupit do boje. Pořadatel na druhé straně zase správně pochopil, že s přírodou a popravdě zbytečným hazardem se zdravým zúčastněných, nemá smysl bojovat. A tak v době, kdy jednotky SGE měly mířit k dalším úkolům, mezi nimiž nechyběly boj se sniperem, nebo žabím mužem zákeřně útočícím zpoza vodní hladiny, či civilní špionážní misi ve vesnici, Tracker akci za Aligátory ukončil.  
 
 
Název akce se tak maximálně přiblížil realitě. Třetí ročník Diverzanta se stal Diverzcampem na který se valil stále více a více sílící déšť. A tak podobně, jako u Letního vyvedení 2009 počasí rozhodlo a pravdou zůstává, že i kdyby se tak nestalo hned ráno, opoledne, když se vytrvalý déšť změnil se slejvák by Diverzant určitě nepřežil. 
 
Sláva nazdar výletu, zmokly jsme a tak jsme tu...
(momentky z výletu na sever)
 
 
A máme tu adepty připravené k výsadku. Tracker jim zapoměl říci, jen jednu podstatnou věc. Že, za odměnu, od něj dostali poukaz do lázní. Bahenních lázní :)
 
 
Tým TT je připraven k transportu. Jako první se sloučí a v následujících hodinách dokonale zvlhle. Ne, nic orgasmického v tom nehledejte :)
 
 
Rarach byl vypuštěn na cestu do neznáma. Bohužel mu nikdo neřekl, že v okolí rostou bludné kořeny :)
 
 
Toto je Bohouš, známý také jako Mastodont. Tento zasloužilý veterán přišel se zásadním odhalením týkajícím se týmu TT. To znělo něco ve smylu, že tým TT je snad členem baletního souboru.
 
 
"Hele vono prší!"
"Neprší! Chčije!"
"Co s tím?"
"Chcát na to!"
 
 
Diverzcamp: Diverzant 2013
Date: 31.5. – 1.6.2013
Lokace: Řehlovice
Organizátor: Aligators
military akce
 
PROFIL FOTO (139)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 138. Alamo MG
Paintballový deník (následující akce): 140. Apocalypsa 2013
 
ODKAZY
 
 
 
FOTOGALERIE z akce
 
img_3593
img_3594
img_3598
img_3601
img_3609
img_3610
img_3621
img_3625
img_3633
img_3636
img_3638
img_3643
img_3644
img_3649
img_3654
img_3660
img_3661
img_3670
img_3678
img_3682
img_3690
img_3691
img_3694
img_3695
img_3696
img_3702
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]