ProfilyMPCC 2013: Tobruk 2 (9 - 11.8.2013)

 
MPCC je tradiční letní hra, jejíž poslední ročník se nesl v duchu atmosférické pouští bitvy u Tobruku. Pořadatelé se tak rozhodli tuto hru rozšířit a opět uvést v život i v roce 2013. Zadařilo se? To musí aždý z účastníků vědět sám.
 
Následující reportáž v obrazech přináší některé fragmenty z této velké paintballové akce.
 
 
Jako na každém MPCC začalo se budováním pozic obou stran. To znamená, že se házelo lopatou, plnily se pytle s pískem stavěla opevnění a palposty. Pískovna Kora u Kunštátu ožila. 
 
 
Všichni makali tak jsem se dobrovolně přihlásil ke službě v kuchyni. Připadal jsem si tak, jako pořádný „masér“ :)
 
 
Loni byl hic. Skutečné pouštní podnebí. Letos zahrozila průtrž mračen. Vydatná. Chcalo jako by ten nahoře nebyl dostatečně „vychcanej“ Jelikož start akce byl plánovaný na půlnoc, mnohý válečník pochopil, že ho čeká pěkně vlhký noční zážitek.
 
 
Seznamte se. To je Peří. Beduín Peří. Sexy beduín Peří. Vypadá to, že Peří má problémy se svým sebeurčení, Nebo se jedná o schizofrenii? Možná právě proto byl určen jako beduínský kárný dozorce prohřešků vojáků obou armád s právem trestat.
 
 
Je po ranní motlitbě. Válka je již v plném proudu. V noci bylo vlhko a tak (na rozdíl od minulého ročníku, který se z mého pohledu honosil titulem „nejlepší noční bitva, kterou jsem zažil“)se moc nebojovalo. Plnily se převážně úoly v nichž měla německá strana jasně navrch. 
 
 
S příchodem světla a úbytkem vlhkosti válka začínala nabývat na intenzitě. Pouštní písek se barví krví... ale co to kecám, pouštní písek se barví náplní z paintballových kuliček. Spojenecá strana pod vedením Koyota začala tlačit. Mnohý válečník po domácích škvarkách k snídani rovněž asi pocítil tlak na řitní svěrač. Na fotografii velitel vydává rozkazy ke své jistě promyšlené strategii. 
„Šotku, kurva ten les musíme vyčistit!“
Ne ekologický záměr ani brigádu v rámci akce Z v tom nehledejte... :)
 
 
Mašinérie se dala do pohybu. Okraj lesa byl nesympatický svým kulometným hnízdem. Nicméně dražilo se. Les byl dobyt a pro Němce se tak započal psát začátek jejich konce. Na fotografii odchází jeden ze spojeneckých vojáků, který zažil blízké setkání masážního druhu s municí nepřátelského kulometu.  
 
 
Německou stranu na druhé straně bitevního pole začaly čekat problémy. Spojenci tlačili vehementněji než člověk trpící akutní zácpou. Přestřelky začaly nabývat na intenzitě a s každou přibývající minutou bylo jasnější a jasnější, že veselé „Deutschland, Deutschland uber Alles“ dnes nezazní.
 
 
Tato fotografie zachycuje německého velitele Metuda na jedné z jeho posledních výsep. Spojenci už neklepou na dveře. Ti je už rozkopli. To že je tato fotografie téměř identická s tou předchozí berte jako malý nepodstatný detail. Autor během jejich výběru tak trochu podřimoval :)
 
 
Bylo před polednem a začalo lézt sluníčko. Voín podává hlášení polnímu veliteli Šotkovi.
„Pane, celá poušť je dobytá.“
„Celá?“
„Ano, celá. Žádná galská vesnice tu není.“
 
 
Vojín se však zmýlil. Části německé armády se podařilo nepochcípat a tak měl spojenecký tábor vzápětí zažít německou invazi.  Lampci lačnící po spojenecké krvi více než komáři, klíšťata či podobná havěť, se snažili zvrátit průběh bitvy.
 
 
Beduíni jsou kurvy prodejné. Bojovaly na spojenecké straně, nicméně Němci je uplatili a tak se jejich kvéry obrátili na spojenecká záda. Odměnou jim bylo vyhubení. Jak dokumentuje tato fotka, někteří se snažili spasit útěkem. Zbytečně. Jejich vesnice byla později zmasakrovaná.
 
 
Tak si takhle fotím a najednou mám rozstřílený táda. Kurva. Ještě že ten oběktiv má stabilizátor. Umřel jsem. Ne, člověk na fotce mi to neudělal, toho jsem jen vybral k tomuto nesmyslnému postu.
 
 
Německá invaze se nezdařila. Po poušti se nebudou rozléhat německé frky, ani se zde nebude pořádat bierfest. Spojenci vyhráli a tak se tady bude chlastat Coca Cola a Mac Donald zde otevře jednu ze svých poboček.
 
 
Německý generál při kapitulaci. Fakt že si říká Boris (typicky německé jméno) je trochu absurdní, ale to vem čert. Guláš se už vaří. Bude se žrát a chlastat. Pivo je chlazené.
 
 
Tato fotka nemá s válkou nic společného. To je jen Konys s rodinou. Stojí si jen tak u auta, něco hezkého si povídají a vůbec netuší, že je někdo fotí :)
 
 
A trochu modelingu na závěr. Konec války byl orámován jedním z posledních trestů za dezerci z boje. Forma trestu, plazení se přes kaluže byla pro objektiv natolik lákavá, že jsem si jí nemohl nechat ujít. Navíc se jednalo o prima trénink před další misí. Sbalil jsem si totiž matoh ja vyrazil fotit natátečí filmu Modelky s.r.o. 
 
 
MPCC 2013: Tobruk 2
Date: 9.8. – 11.8.2013
Lokace: Kunštát, pískovna Kora
Organizátor: Leones
Tradiční military akce
 
PROFIL FOTO (142)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 141 Dvě základny 
Paintballový deník (následující akce): 143. Stalker 2
 
 
ODKAZY:
 
 
Fotogalerie z akce:
 
mpcc_13_01
mpcc_13_02
mpcc_13_03
mpcc_13_04
mpcc_13_05
mpcc_13_06
mpcc_13_07
mpcc_13_08
mpcc_13_09
mpcc_13_10
mpcc_13_11
mpcc_13_12
mpcc_13_13
mpcc_13_14
mpcc_13_15
mpcc_13_16
mpcc_13_17
mpcc_13_18
mpcc_13_19
mpcc_13_20
mpcc_13_21
mpcc_13_22
mpcc_13_23
mpcc_13_24
mpcc_13_25
mpcc_13_26
mpcc_13_27
mpcc_13_28
mpcc_13_29
mpcc_13_30
mpcc_13_31
mpcc_13_32
mpcc_13_33
mpcc_13_34
mpcc_13_35
mpcc_13_36
mpcc_13_37
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]