ProfilyStalker 2 (19.10.2013)

 
Bez mučení se přiznám, že ruský postapokalyptický film Stalker Andreje Tarkovského, byť je mnohými považován za klasiku a kult považuju za přeceněnovanou příliš dlouhou nudu. Stejně tak se ale musím přiznat, že paintballová hra na motivy tohoto příběhu, která se konala na jaře, mě naprosto dostala.
 
 
Tehdy jsem vyrazil do Ústí na domovské hřiště Aligátorů se starší dcerkou ve snaze jí trochu zocelit v boji. No nepodařilo se, ale přesto jsem byl nadšený. Nápaditý scénář postavený na dvojicích Stalkerů, kteří sbírají v prostoru artefakty a plní úkoly, což vše směňují za rubly a taky samozřejmě likvidují jeden druhého ve snaze se okrást, mě doopravdy bavila. (REPORT najdete ZDE) Proto jsem na pokračování nechtěl chybět. Obzvlášť když jsem se dozvěděl, že se má odehrávat v ještě zajímavějších kulisách – ruinách bývalého prominentního letoviska, které dnes, jako by z postapokalyptického filmu vypadlo. 
 
 
Pravda, posledních pár, no dobře, hodně týdnů, jsem paintballu moc nedal. Solidní nápor pracovního vytížení mě připravil jak o Bobravu, tak i finále X-Comu a nakonec o Falkon, kde se opět řezali Talibanci s Američany. Škoda, přišel jsem tak o hru, která na paintballové scéně vzbudila zase krapek emocí. Nicméně druhý Stalker naštěstí vyšel a tak jsem v mlze sobotního rána sedl v Baluovi do auta a vyrazil směr Skrytín, kam tu sobotu zamířilo něco přes čtyřicet hráčů mezi nimiž pochopitelně nechyběla klasika v podobě Tétéček, Brněnského batalionu, či Vladana, nebo Buldoků. A pochopitelně rovněž pořádajících Aligátorů, kteří už svým Diverzantem (hlavně tím prvním, na kterém jsem nebyl) dokázali, že jejich hry nepostrádají dostatek neotřelých nápadů.
 
 
Stalker je jednou z nich. Princip se od jara příliš nezměnil a tak už každý naprosto přesně věděl do čeho jde. Je paradox, že právě tato hra měla mít původně trochu odlišnější scénář, zaměřený spíše na týmovou práci, kdy ve scénáři měla být kromě vojenských jednotek Monolitu (strážci pořádku) a Stalkerů i tlupa banditů. Ovšem díky nižší účasti se nakonec hra musela osekat do této „komornější“ podoby, což bylo nakonec jen ku prospěchu věci. V kombinaci s ruinami budov a zámečku a v nostalgické atmosféře podzimu, prostě paráda. A tak se kolem desáté hodiny polední dvojice Stalketů shromáždili na nádvoří, aby se vzápětí od sebe rozprchli co nejdál, začali hledat všude možně poházené artefakty a taky ve snaze okrást konurenci, navzájem po sobě stříleli, jak se ve světě poté, sluší. Já střílel foťákem. Všechny co se mi připletli do cesty. A bylo co střílet. Třeba brutální bitvu o velký a jistě těžký zlatý kámen, plný taktizování, kterou nakonec ukončily jednotky Monolitu. Nebo brutální boj několika dvojic na zalesněném kopci. I na jeho vrcholek jsem se vyškrábal. Ale nechme na chvilku mluvit obrázky...
 
 
Po prostoru se pohyboval plnič přání. Stačilo jen překonat jeho ochranu a vylosovat si odměnu. Bohužel, odměnou mohla být i smrt. Nejeden ze stalkerů si jí vybral. Ovšem v případě naplněného batohu artefakty mohla být i smrt výhrou... loupeživí Stalkeři mnohdy rádi číhali na cestě k táboru...
 
 
Jedním z úkolu byla záchrana vědce a jeho transport do tábora. Náročný úkol vzhledem k prostoru plnému rivalizujících dvojic. Vědec byl nakonec během transportu střelen a kolem jeho těla se strhla slušná bitva.
 
 
Mezi artefakty byly k nalezení i zlaté kameny. Jejich transport k výměně za rubly byl mnohdy tvrdým a hlavně těžkým ořechem. No zkuste si táhnout těžkej balvan a k tomu se bránit zlatuchtivým rivalům.
 
 
Idylický pohled do tábora 
 
 
Další úkol – sejmi muže s koženou brašnou... tedy pardon, s bílou přilbou. Odměna dvacet litrů v rublech na dřevo.
 
Hodiny plynuly a kapsy Stalkerů se plnily směněnými rubly. Ranní mlha se změnila v krásné slunečné počasí. Vedle zaběhlých bojovníků si zde šli po krku i tací, které jsem doposud nikdy neviděl. Přesto během hry nezazněl snad ani jediný protest kvůli nepřiznávání, nebo podobných nešvarů, která byly dřív často důvodem „utavřených“ her na které byly pozvané jen prověřené týmy. Ovšem i tento trend začíná v poslední době, kdy se paintballová komunita, občas trpící žabomyšími válkami (které s těmi barevnými mají pramálo společného) drobí a spíše zmenšuje, spíše ojedinělým jevem. A spíše k neprospěchu věci. Příkladem budiž třeba Bohoušův Verdun, na který se doposud přihlásil „mizivý“ počet válečníků. O dost méně, než na tohoto „komornějšího“ nicméně dostatečně náročného Stalkera.
 
 
Hra nakonec skončila o hodinu dříve, než bylo původně plánováno. Ostří bojovnosti postupně otupovalo a únava si postupně vyžádala svou daň. Ostatně již hodinu před koncem bylo u aut pomalu více bojovníků než v poli. Inu, v nejlepším je třeba přestat. Stalker tak našel svůj konec o čtvrté hodině odpolední s vyhlášením vítězů Cíťa – Bubák, kteří směnili nejvíce rublů. Skoro čtvrt mega... a to se vyplatí :) Bubák zkrátka opět nezklamal. Nejen že zná bojovat jako démon, ale navíc se umí skvěle ksichtit před objektivem foťáku, za což získává jako bonus devět bludišťáků z deseti :)
 
 
Psal jsem to již na začátku. Tarkovského Stalker, který je pro mnohého klasikou, mě nudil. Naproti tomu Stalker od Aligátorů mě bací. Proto doufám, že se v následujících letech stane rovněž klasikou. Sice jen paintballovou, ale koho to zajímá. Těchto klasik, velkých tradičních her, postupně ubývá. Stejně jako ubývá známých tváří, které člověk pravidelně cestou napříč barevnými válkami potkával. Což mnohdy zamrzí.
 
Stalker 2
Organizátor: Aligátor
Date: 19.10.2013
Lokace: Skrytín
Pokračování nápadité hry založené na kooperaci dvojic
 
PROFIL FOTO (143)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce): 142. MPCC 2013: Tobruk 2
Paintballový deník (následující akce): 144. 
 
ODKAZY:
 
 
 
Fotogalerie z akce:
 
stalker02_01
stalker02_02
stalker02_03
stalker02_04
stalker02_05
stalker02_06
stalker02_07
stalker02_08
stalker02_09
stalker02_10
stalker02_11
stalker02_12
stalker02_13
stalker02_14
stalker02_15
stalker02_16
stalker02_17
stalker02_18
stalker02_19
stalker02_20
stalker02_21
stalker02_22
stalker02_23
stalker02_24
stalker02_25
stalker02_26
stalker02_27
stalker02_28
stalker02_29
stalker02_30
stalker02_31
stalker02_32
stalker02_33
stalker02_34
stalker02_35
stalker02_36
stalker02_37
stalker02_38
stalker02_39
stalker02_40
stalker02_41
stalker02_42
stalker02_43
stalker02_44
stalker02_45
stalker02_46
stalker02_47
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]