ProfilyBojová patrola 2011 (27 - 29.5.2011)

 
Bojová patrola... rachot motorů, smrad výfukových plynů, snaha vládních vojsk protlačit motorizovaný konvol prostorem zamořeném povstalci, kteří se neštítí ničeho... prostě tradiční akce odehrávající se na Vránově u Sokolova. Tentokrát doplněná o nejedno halasně vybuchující překvapení a taky o jednu svatbu...

 

Tak asi takto by se dalo v malé kostce shrnout militantní dovádění o posledním květnovém víkendu. Ale protože malé kostky, hlavně cukru, se hodí spíš do kafe, povězme si o třetím střetu povstalců a vládních vojsk na Vranově trochu obšírněji. Ten totiž zaznamenal několik zásadnějších změn. Tak jednak, tentokrát poprvé vyrostl v blízkosti brodu tábor s kantýnou a ve finále i polní kuchyní, vojáci minule se převážně vozící ve vejdách ťapali po svých a součástí výstroje se staly kulové pumy a další výbušná překvapení ve větším množství, než tomu bylo dřív. Vítaná příležitost pro tým romantiků jménem Pohanský pes, který tvořil jádro povstalců. Velení pravidelné armády si tentokrát vzal na starost organizátor Bohouš, který, jak sám prohlásil, tentokrát poprvé v historii této akce, nemá ani nejmenší tušení co si na vojáky ti povstalečtí parchanti přichystali.
 
 
A už první bitva v pískovně (další změna, zde vždy v minulosti probíhalo finále) ukázala, že povstalci nejdou pro ránu a velký výbuch daleko. Série výbuchů, jeden téměř atomový hřib, hořící palpost a efekty kulových pum připomínali rozvernou Silvestrovskou noc. A to byl samozřejmě jen začátek. Z pískovny vytlačení povstalci totiž nelenili a sotva se konvoj techniky dal do pohybu čekalo ho nejedno překvapení. Od zátarasů, až po pumy ukryté ve stromech. Ano, tentokrát to byla válka.
 
 
Válka, kde číhali střelci na stromech, brodil se potok, na nejednom místě čekal nástražný systém s výživnou detonací na konci, kde se konvoj pomalu s každým draze vykoupeným územím posouval dopředu, válka, kde byl skript, narozdíl od minulého ročníku, omezen na minimum.
 
 
Já měl štěstí hned na začátku. První přejezd přes brod udělal z mojí čtyřkolky nepohyblyvý těžký kus železa a já se ocitl jako bigoš s perspektivou dělat Bohoušovi, jako vrchnímu veliteli ochranku. Život vrchního velitele je totiž cenný, což si povstalci dobře uvědomovali. Proto ho zastřelili hned při prvním útoku vládních vojsk na pískovnu. Jo jo, zákeřný střelec je docela svinstvo. 
 
 
Naštěstí měla strana vojsk deset recyklačních dýmovnic a tak jsme po prvním náporu na povstalecký tábor spojený s hromadou mrtvol tak velkou, že by se dala vidlemi přehazovat, měli za chvilku Bohouše zpátky. Nového a i s jeho výjímečnými hlasivkami. Skvělá motivace pro vojsko nucené se vypořádat s nejednou léčkou podél trasy, přes brod a pak po otevřeném prostoru za ním.
 
 
Já díky své opěšatělosti tak mohl vyzkoušet mnohé. Brodil jsem tak šikovně že jsem zahučel do potůčku po pás, v lehkém džípu jsem se ocitl za kulometem, což mělo bohužel následek pro Alchima z TT, kterému jsem tak demonstroval význam pojmu „friendly fire“ (mimochodem letos na obou stranách značně oblíbená kratochvíle), Čepimu jsem zasedl čtyřkolku nejprve jako mrtvola a posléze jako střelec a nakonec jsem skončil jako navigátor a střelec na BVP. Tož hezky to drcalo. A jedna z kulí mě taky hezky drncla do blembáku.
 
 
No a ve finále jsem se přimotal k polní kuchyni týmu MG a zjistil, že dokážu uvařit pro 200 hladových krků. A takových postřehů, zážitků má nejeden z dvou kil válečníků, kteří se tady sešli určitě taky pěknou hromadu. Každý si odnesl svůj suvenýr v podobě oznaku, Golda i v podobě psyku nateklého po zásahu, Mlaďas zase v podobě rozstřelených „balistických“ brýlí, Prasmen v podobě roztržených kalhot, Alchymo v podobě přírodní klouzačky ústící do řeky a konečně i Bohouš (který se k této příležitosti i oholil, takže už nepřipomíná vzteklého rozježelého foxteriéra) v podobě oddacího listu a staro – nové ženy.
 
 
Bojová patrola patří mezi ty akce, o kterých toho nelze moc napsat, nebo vypichivat perličky, bojová patrola je velká, masová akce založená hlavně na atmosféře. A ta byla v tomto případě, podložená četnými výbuchy, výborná. Z mého hlediska dokonce lepší nez předešlý, pro mě první, ročník. Hra nakonec vyvrcholila finální bitvou, jejíž cílem bylo zachránit Bohoušovo ženu, kterou povstalci unesli, čímž se dostáváme k dalšímu nóvu tohoto ročníku... Bohouš právě zde, po akci uspořádal svou svatbou, což by se dalo označit jako společenská tečka za tímto reportem.
 
Bojová patrola 2011
Date: 27 - 29.5.2011
Lokace: Vranov u Sokolova
Pořadatel: Bratránci
Tradiční MPB akce s využitím bojové techniky
 
PROFIL FOTO (110)
 
 
Paintballový deník (předchozí akce: 109. Pohodová střelba
Paintballový deník (následující akce): 111. D-Day 2011
 
 
ODKAZY:
 
 
 
 
 
 
více paintballu >>
FBSpolupráce

Zajímá Vás psaní nebo máte zájem o reklamu? Kontaktujte nás na info@totalmag.cz.

Facebook

O projektu

Totalmag magazín je rozsáhlý projekt s vizí tzv. „virtuální trafiky“, v níž najdete neustále přibývající počet zájmových magazínů z různých odvětví společenského života a zábavy. Od politiky, společenských témat, přes kulturu v podobě filmů, komiksů, nebo hudby, až po různé volnočasové aktivity a zábavu reflektující nejen současné dění. Všechny spojitosti z těchto zdánlivě nesouvisejících témat pak shromažďuje kalendář, který z nich, postupem času bude tvořit raritní kroniku našich dní.

Originální konvice a hrnečky | PPC kampaně | Masivní originální nábytek | Tepelná čerpadla | Realizace Optimalizace pro vyhledávače (SEO), aplikace pro internet, eshopy, individuální projekty [smartdog.cz]